От деветия път Ботев Пд би на „Колежа“, свободното падане на Славия продължава

Ботев Пловдив най-сетне спечели мач на стадион „Христо Ботев“ след завръщането си, побеждавайки Славия с 3:1 в двубой от осмия кръг на efbet Лига. „Канарчетата“ си решиха всичко през първата част, когато отбелязаха и трите попадения, а „белите“ върнаха един гол през втората част.DSPORT.BG

Ботев спечели от деветия опит на „Колежа“, след като в откриващия мач допусна поражение от Левски, последваха загуби от Лудогорец, Локомотив София, Арда, отново Левски, отново Арда и Крумовград, а между тях и равенство с днешния съперник Славия.

В 17-ата минута гол на Галин Иванов не бе признат заради засада. Ивелин Попов даде аванс на домакините в 26-ата минута с третия си гол в три мача. Мартин Секулич набързо вкара две попадения със съдействието на Самуел Акере и след попадения в 38-ата и 40-ата минути покачи на 3:0. Ертан Томбак реализира гол за Славия в 82-рата минута с удар от малък ъгъл между краката на Ханкич.

С победата Ботев Пловдив се изкачи до 11-ото място с актив от 8 точки, докато затъването на столичани продължава и те са 14-и с едва 4 точки. В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори, Ботев гостува на Лудогорец, а Славия приема Локомотив София в малкото столично дерби.

Ботев Пловдив първи имаше шанс за гол, след като Реда Рабей нанесе тежък изстрел от свободен удар, който обаче премина над вратата. Секунди след това играта бе спряна, за да окажат двата тима подкрепа на Петър Хубчев.

В следващите минути Славия се събуди и организира няколко опасни атаки, но без особено много да застраши вратата на “жълто-черните”.

В 17-ата минута след центриране от корнер Тони Тасев засече с глава към долния десен ъгъл на Хидайет Ханкич, който неубедително изби и Галин Иванов добави в мрежата, но попадението не бе признато заради засада на капитана на “белите”.

Пет минути по-късно Иван Минчев пробва късмета си от далечна дистанция, но ударът му премина вляво от вратата на Ботев Пловдив.

В 26-ата минута Ботев Пловдив излезе напред в резултата, след като Емил Мартинов допусна груба грешка при изнасянето на топката, Самуел Акере отне топката и остана сам срещу Николай Кръстев, който се намеси, но топката се върна във владение на домакините, Янис Карабельов я продължи към Ивелин Попов, който на празна врата се разписа – 1:0. Това е трети гол за Попето в третия му мач за “канарчетата”. Попадението бе преразгледано с ВАР за засада, тъй като Кръстев бе доста напред, но двама бранители в бяло покриваха Попов.

Половин час след началото на срещата се стигна до сблъсъци между играчи на двата тима, които доведоха до жълти картони за Реда Рабей и Галин Иванов.

В 32-рата минута Кристиян Стоянов нанесе нелош удар от около 20 метра, но вратарят на домакините внимаваше и се справи, улавяйки топката.

Ботев отбеляза второ попадение в 38-ата минута, когато Ивелин Попов пусна дълъг извеждащ пас за Самуел Акере на дясното крило, той навлезе навътре, центрира, топката рикошира във Венцислав Керчев, прехвърли Николай Кръстев и от голлинията Мартин Секулич добави с глава – 2:0.

Две минути по-късно “жълто-черните” отбелязаха и трето попадение, с което си решиха всичко срещу Славия. Акере отново проби отлично отдясно, Кристиян Стоянов се намеси, но по ужасяващ начин и я подари на Мартин Секулич, той остана сам срещу Кръстев, който също не бе блестящ с изявата си и хърватският нападател се разписа на празна врата, макар Мартин Георгиев да опита със сетни сили да стигне до топката, но така и не успя – 3:0.

Това бе и последното интересно положение за първата част.

Първата интересна ситуация за първата част бе на сметката на домакините в 56-ата минута, след като защитата на Славия не действа убедително и топката бе изчистена право в краката на Самуел Акере, който стреля в аут.

В 63-ата минута Тони Тасев центрира добре за Венци Керчев, който с глава прати топката в мрежата на Ханкич, но попадението не бе признато заради засада, а заради реакцията си към съдийското решение Тасев получи жълт картон.

В 78-ата минута Галин Иванов нанесе удар от въздуха, който затрудни Хидайет Ханкич, като австрийският вратар изби в ъглов удар.

Четири минути по-късно Славия стигна до почетно попадение, след като Галин Иванов пусна прекрасно извеждащо подаване за Ертан Томбак, който навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл промуши топката между краката на Ханкич – 3:1.

Бакеро: Ако продължим да работим така, резултатите ще дойдат

БОТЕВ ПЛОВДИВ – СЛАВИЯ 3:1
1:0 Ивелин Попов 26′, 2:0 Мартин Секулич 38′, 3:0 Мартин Секулич 40′, 3:1 Ертан Томбак 82′

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич – 5. Йонас Тамм, 9. Мартин Секулич (57′ – 11. Антоан Бароан), 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самуел Акере, 20. Антонио Перера, 22. Реда Рабей (68′ – 21. Точукву Ннади), 24. Джаспър Ван Хертъм, 28. Янис Карабельов (68′ – 17. Николай Минков), 38. Константинос Балоянис

Резерви: 92. Даниел Кайзер – 11. Антоан Бароан, 14. Фаустас Степанавичус, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 21. Точукву Ннади, 25. Станислав Работов, 30. Лъчезар Балтанов, 88. Красиан Колев

Треньор: Рафаел Ферейра

Славия: 12. Николай Костов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 27. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 71. Кристиян Стоянов (65′ – 17. Ерол Дост), 33. Галин Иванов (К), 7. Йон Бакеро (83′ – 10. Владимир Николов), 88. Тони Тасев (65′ – 8. Емил Стоев)

Резерви: 1. Георги Петков, 5. Велко Йеленкович, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов, 14. Роберто Райчев, 15. Валентин Петров, 17. Ерол Дост, 19. Чунг Нгуен До, 23. Денислав Александров

Треньор: Хосе Мари Бакеро

Съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Реда Рабей, Антоан Бароан (Ботев Пловдив), Галин Иванов, Йон Бакеро, Виктор Генев, Тони Тасев (Славия)