Етър обърна закъсалия Локомотив в ‘‘Надежда‘‘ и грабна първа победа

Етър спечели с 3:1 гостуването си на Локомотив София от 8-ия кръг на efbet Лига и спечели първи три точки след завръщането си в елита. DSPORT.BG

Намиращите се в криза столични „железничари“ поведоха след феноменален гол на Симеон Мечев, но допуснаха обрат. За „болярите“ головете вкараха Крум Стоянов, Кольо Станев и Мартин Николов.

„Болярите“ завършиха мача с човек по-малко. В 69-ата минута в сбиване участваха Красимир Милошев, Валери Христов и Пламен Димов. Последният хвана за гушата Милошев и си изкара директен червен картон. Другите двама получиха само официално предупреждение.

След първия си успех през сезона великотърновци събраха 4 точки и се изравниха със Славия на предпоследното място във временното класиране. Локо София е 12-и с актив от 6 точки.

В самото начало на срещата Етър можеше да застраши противниковата врата. Мартин Тошев получи в наказателното поле, преодоля Диме Димов, но изстрелът му беше неточен.

Малко след това удар с глава на Мартин Моран не затрудни Александър Любенов.

Така се стигна до 7-ата минута, когато домакините поведоха с прекрасен гол на Симеон Мечев. Бившият играч на Берое получи от Фелипе Райън нагласи си топката на левия крак и я запрати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата. Мартин Величков нямаше шанс да се намеси.

В 12-ата минута Пламен Димов засече с глава центриране от фал. Любенов улови без особени затруднения.

В ответната атака Карлос Франса се справи със съпротивата на Валери Христов и от аутлинията потърси свой съотборник. Райън се размина с топката, която стигна до Калоян Кръстев. Неговият удар обаче беше отразен от Величков.

В средата на първото полувреме Етър изравни резултата с нов страхотен гол. Кольо Станев проби отдясно и прати превъзходно центриране. Капитанът на гостите Крум Стоянов беше изпуснат. С мощен шут от въздуха той не остави шансове на Любенов.

В 26-ата минута Етър можеше да стигне до пълен обрат в резултата. Мартин Тошев беше намерен на далечната греда. Той засече от воле, но на сантиметри покрай левия страничен стълб.

В 38-ата минута Ивайло Найденов качи топката на главата на Калоян Кръстев, чийто удар с глава премина заплашително покрай вратата.

В последната минута на първото полувреме „болярите“ стигнаха до пълния обрат в резултата. Мартин Тошев и Кольо Станев комбинираха в наказателното поле. Вторият се оказа в стрелкова позиция. Неговият удар се отби от задните части на Диме Димов. Топката обаче се върна във владение на Кольо Станев и този път той беше безпощаден – 2:1 в полза на гостите.

Неприятните събития за Локо София продължиха след почивката. В 52-рата минута столичните „железничари“ инкасираха трети гол. Любенов не се справи добре с центриране от корнер. Топката попадна в Мартин Моран. Неговият удар не беше изобщо добър, но Мартин Николов се ориентира най-бързо и вкара.

В 66-ата минута Мечев пробва удар от дистанция. Този път не му се получи, както при първия гол.

Три минути по-късно се стигна до грозни сцени, бой и червен картон. Красимир Милошев и Валери Христов бяха в основата на спречкването. Двамата имаха най-дейно участие, като си размениха няколко думи и опряха главите си една в друга. Намеси се Пламен Димов, който хвана за гушата Милошев. За това свое действие Кристиян Колев му показа директен червен картон. На Милошев и Христов им се размина с жълт картон. Ситуацията беше разгледана от системата ВАР.

Четири минути преди изтичането на редовното време Галин Минков беше изведен зад защитата на Етър. Той опита да комбинира със свой съотборник, но вратарят внимаваше и улови.

В 1-вата минута от добавеното време Валентин Николов стреля от дистанция, а Мартин Величков отрази. Топката стигна до Карлос Франса. Неговият удар се озова в ръцете на вратаря на гостите, който направи много силен мач.

До последния съдийски сигнал Локомотив София натискаше и се опитваше да се възползва от численото си преимущество. Етър обаче удържа резултата и се поздрави с успеха.

В следващия кръг от efbet Лига след паузата за национални отбори Локо София гостува на Славия, докато Етър посреща Локомотив Пловдив.

Локомотив София – Етър 1:3

1:0 Симеон Мечев 7′, 1:1 Крум Стоянов 23′, 1:2 Кольо Станев 45′, 1:3 Мартин Николов 52′

Червени картони: Пламен Димов (Етър) 73′

Локомотив София: 24. Александър Любенов – К, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко (56′ – 13. Галин Минков), 4. Диме Димов, 20. Диого Тешейра (38′ – 26. Красимир Милошев), 31. Красимир Станоев (56′ – 45. Димитър Митков), 16. Симеон Мечев, 7. Фелипе Райън (46′- 98. Стив Траоре), 22. Ивайло Найденов (83′ – 10. Валентин Николов), 9. Калоян Кръстев, 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 10. Валентин Николов, 13. Галин Минков, 45. Димитър Митков, 5. Даниел Ками, 26. Красимир Милошев, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре, 15. Лука Иванов

Треньор: Стойчо Стоев

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 6. Пламен Димов, 15. Георги Ангелов, 25. Крум Стоянов – К (43′ – 77. Мартин Николов), 8. Мартин Моран (82′ – Мариян Иванов), 29. Янко Ангелов, 7. Кольо Станев (82′ – 19. Хавиер Баетон), 38. Владислав Найденов, 9. Мартин Тошев (82′ – 14. Ивайло Найденов), 28. Николай Янков (66′ – 4. Георги Александров)

Резерви: 1. Дамян Христов, 4. Георги Александров, 26. Мариян Иванов, 77. Мартин Николов, 19. Хавиер Бетегон, 14. Ивайло Димитров, 24. Шахредин Букхолда

Треньор: Емануел Луканов

Съдия: Кристиян Колев

Кръстаич се оглежда за национали в „Надежда“ (ВИДЕО)