СКА с 2 гола за 120 секунди и победа с 3:0 като гост на Берое

ЦСКА победи Берое с категоричното 3:0, постигайки най-голямата победа от началото на сезона в efbet Лига. “Червените” нанесоха своя удар само за 120 секунди през първото полувреме, когато отбелязаха 2 гола. Първо в 18-ата минута се разписа Дюкенс Назон. След центриране от ъглов удар Амос Юга спря топката на Назон, който с мощен удар я вкара в мрежата. Веднага след това Тобиас Хайнц отбеляза и второ попадение. Той стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в гредата и тупна зад голлинията. “Червените” вкараха и трети гол в 63-ата минута. Тогава Джонатан Линдсет започна атака, топката стигна до Тобиас Хайнц, който пусна пас по земя в наказателното поле, където Линдсед шутира и отбеляза трето попадение.DSPORT.BG

ЦСКА направи жест към детето от Русе, което загина нелепо преди няколко дни по време на тренировка в Дунав. След като стана ясно, че малчуганът е фен на “червените” от клуба взеха решение да поставят специална фланелка с неговото име на резервната скамейка по време на мача срещу Берое.

Освен това гостите излязоха със специлни фланелки посветени на Петър Хубчев, на които бе изписано “С теб сме, ще победиш”.

Още при първата атака гостите стигнаха до първи опасен пряк свободен удар встрани от вратата на Берое. След центрирането домакините се справиха и топката бе избита.

В 4-ата минута ЦСКА направи добра атака, Дюкенс Назон опита да стреля, но топката бе избита в ъглов удар. След неговото изпълнение не се случи нищо интересно.

В 15-ата минута “червените” направиха добра атака, Естрада се опита да подаде към Назон, но домакините се справиха.

Постепенно футболистите на ЦСКА опитаха да натиснат своя съперник и стигнаха до няколко статилни ситуации.

ЦСКА поведе в 18-ата минута. След центриране на Тобиас Хайнц от ъглов удар, Амос Юга спря топката на Дюкенс Назон, който с мощен удар я вкара в мрежата на Берое – 0:1.

В 20-ата минута ЦСКА вкара и втори гол. Тобиас Хайнц стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията – 0:2.

В 30-ата минута “червените” създадоха добра ситуация, Назон бе изведен отдясно, опита да пусне към Естрада, но Ачинели изби в ъглов удар.

Гостите направиха още няколко любопитни атаки, с които застрашиха отбора на домакините.

В 42-ата минута Селесте опита да притеснява Густаво Бусато от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на бразилския страж.

В добавеното време на първото полувреме гостите можеха да отбележат и трети гол. След центриране в наказателното поле, Майкъл Естрада игра с глава, но топката бе прекалено висока и не се получи добър удар.

В последната секунда на полувремето Берое пропусна добра възможност. Франсиско Политино стреля по посока вратата на гостите, но Бусато изби в корнер. След неговото изпълнение се получи разбъркване, след което не се случи нищо любопитно.

Второто полувреме започна с много добро положение за Берое. Политино центрира и Селесте шутира, но Густаво Бусато спаси.

В 51-ата минута Дюкенс Назон влезе в наказателното поле, но топката му бе избита от защитниците на Берое.

След още 3 минути игра Майкъл Естрада влезе в наказателното поле, излезе сам срещу вратаря, стреля, но Ачинели спаси.

Домакините направиха добра атака, Политино влезе в наказателното поле и опита да центрира, но Тибо Вион изби в ъглов удар.

В 63-ата минута ЦСКА вкара трети гол. Постепенна атака на “червените” започна от Джонатан Линдсет, продължи отдясно, където топката стигна у Тобиас Хайнц. Норвежецът пусна пас по земя към Линдсет, който шутира от десетина метра и отбеляза третото попадение в мача.

В 72-ата минута Жорди Говея вкара топката в мрежата на ЦСКА, но голът не бе зачетен. Преди това с нея игра Майк Севайос, който се оказа, че е в положение на засада.

БЕРОЕ – ЦСКА 0:3
0:1 Дюкенс Назон 18, 0:2 Тобиас Хайнц 20, 0:3 Джонатан Линдсет 63

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 4. Фраческо Селесте (81 – 98. Бруно Шмуц), 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (81 – 8. Божидар Пенчев), 11. Франсиско Политино (69 – 18. Илиян Стоянов), 14. Викторио Вълков (46 – 15. Енцо Еспиноса), 17. Едуин Ласо, 21. Тиаго Сейхас-к, 99. Майк Севайос

Резерви: 1. Хуан Лунгарсо, 7. Александър Петров, 8. Божидар Пенчев, 15. Енцо Еспиноса, 18. Илиян Стоянов, 19. Васил Василев, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Шмуц

Старши треньор: Густаво Араголаса

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (89 – 20. Асен Дончев), 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга-к, 15. Тибо Вион (69 – 3. Сайней Санянг), 26. Марселино Кареасо (89 – 10. Жараир Шагоян), 14. Тобиас Хайнц (83 – 8. Станислав Шопов), 29. Майкъл Естрада (83 – 11. Матиас Фаетон), 7. Джонатан Линдсет, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 3. Сайней Санянг, 20. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 10. Жараир Шагоян, 24. Марк-Емилио Папазов

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Жълт картон: Викторио Вълков, Тиаго Сейхас (Б); Тобиас Хайнц, Тибо Вион, Амос Юга (ЦСКА)

Рефер: Радослав Гидженов

Нестор Ел Маестро: На моменти играхме наистина хубав футбол

Хайнц: Вярваме в треньора и в процеса

Джонатан Линдсет: От първата среща с Нестор бяхме убедени, че можем да постигнем големи неща (ВИДЕО)

Араголаса: Не са тези мачовете, които задължително да печелим