Левски не успя да превключи на скорост efbet Лига, но Роналдо пак измъкна ‘‘сините‘‘

Левски изигра много слаб мач срещу Хебър, но успя да стигне драматично до победата с 1:0. Двата отбора премериха сили в двубой от 8-ия кръг на efbet Лига.DSPORT.BG

„Сините“ изглеждаха изцедени психически и физически вследствие на участието си в Лигата на конференциите.

Все пак софиянци не се отказаха до самия край и с гол на Роналдо дълбоко в добавеното време спечелиха трите точки.

Играта на Левски не се получаваше. Домакините имаха тотален контрол върху топката, но трудно създаваха положения. Във финалните минути пазарджиклии всячески бавеха. Футболистите на Любослав Пенев бяха много близо до точката, но Роналдо отново измъкна Левски, подобно на мача с Апоел Беер Шева от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

След трудната победа Левски събра 12 точки и е на 8-ото място, докато Хебър заема 9-ата позиция с 11 точки.

Преди първия съдийски сигнал зрителите и футболистите почетоха с аплодисменти паметта на загиналите в катастрофа „сини“ фенове след първия мач срещу Айнтрахт Франкфурт.

Любо Пенев за Железов: Ако свири така срещу ЦСКА и Левски, ще го напляскат по дупето с дебели тояги

Любо Пенев за мача с Левски: Отборът седя много добре, но нямахме късмет

Галчев: Трябва да реализираме положенията, за да не се закучва мачът (ВИДЕО)
Николай Костов: Няма да е всеки път така драматично (ВИДЕО)
Николас Пенев: Липса на късмет или странични фактори, не заслужавахме да загубим (ВИДЕО)
Роналдо: Публиката е есенцията на нашата игра

В началните минути на срещата „сините“ си подаваха много повече от противника, но Хебър не им оставяше празни пространства. Отборът на Любослав Пенев очаквано беше много добре подреден.

В 7-ата минута Роналдо получи по-голямо пространство в центъра. Бразилецът си нагласи топката за изстрел и отправи такъв. След рикошет Матвей Игонен успя да улови.

Пет минути по-късно Атанас Кабов проби отдясно и влезе в наказателното поле на домакините. Той стреля в близкия ъгъл, но в аут.

Веднага след това Николас Пенев добре проби и намери Ангел Бастунов, чийто удар от близко разстояние прелетя високо над напречната греда.

Четвърт час след началото Уелтон навлезе в наказателното поле на Хебър и потърси Асими Фадига. Игонен внимаваше и улови пред погледа му.

В 18-ата минута Фадига нагласи топката за Асен Митков. Младокът, без да се колебае, стреля от сериозна дистанция. Топката излезе в аут.

В 25-ата минута Хосе Кордоба имаше добър шанс да се разпише. Панамският защитник скочи високо и засече с глава центриране от ъглов удар. Той заби топката в земята, тя се разходи из вратарското поле и излезе извън терена. Никой от играчите на Левски не успя да се ориентира и да я вкара.

Осем минути по-късно Роналдо направи голям пропуск. Уелтон получи отляво и центрира по земя от аутлинията. Неговият сънародник беше на границата на вратарското поле. Вместо да стреля с левия крак, тръгна да играе с десния. Защитник на Хебър се намеси и изчисти.

В 35-ата минута Дважад Ел Джемили навлезе към центъра и пробва късмета си с далечен шут. Топката тупна коварно пред Игонен, но стражът на пазарджиклии успя да избие в корнер.

В последната редовна минута от първото полувреме Левски получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле. „Сините“ го изпълниха заучено. Фадига излезе на чиста позиция и намери Роналдо. Получи се голямо разбъркване, а двата удара на дясното крило бяха блокирани.

През втората част играта на Левски продължаваше да не спори. Домакините владееха повече топката, но не успяваха да създадат опасности за вратата на Игонен.

След час игра Николай Костов предприе нетипично действие, като направи четири смени наведнъж. От резервната скамейка влязоха Жереми Петрис, Андриан Краев, Илиян Стефанов и Асен Чандъров на местата на Патрик-Габриел Галчев, Асен Митков, Джавад Ел Джемили и Асими Фадига.

В 73-тата минута Левски направи нов голям пропуск. Цунами качи топката на главата на Асен Чандъров. Той свали към Илиян Стефанов, чийто удар беше безкрайно неточен. Атакуващият футболист не уцели добре топката и не успя да я насочи в очертанията на вратата.

В заключителните минути на мача Хебър всячески убиваше темпото на игра и пазеше нулевото равенство. Въпреки това главният съдия Васимир Ел-Хатиб даде само 4 минути минимално добавено време.

С последната си атака „сините“ стигнаха до гола. Хосе Кордоба изсипа топката пред наказателното поле. Андриан Краев спечели въздушния двубой и свали към Роналдо, който стреля. Получи се лек рикошет в крака на защитник, който заблуди Игонен. Топката се оплете в мрежата и така Левски стигна до крайния успех.

Левски – Хебър 1:0

1:0 Роналдо 90’+4′

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами – К, 7. Роналдо, 10. Асен Митков (59′ – 8. Андриан Краев), 11. Джавад Ел Джемили (59′ – 14. Илиян Стефанов), 17. Уелтон, 22. Патрик-Габриел Галчев (59′ – 3. Жереми Петрис), 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига (59′ – 20. Асен Чандъров)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 3. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов

Треньор: Николай Костов

Хебър: 32. Матвей Игонен, 24. Лазар Марин, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберто Мазан, 7. Георги Вълчев – К, 44. Николай Николаев (79′ – 13. Архан Исуф), 10. Ангел Бастунов (67′ – 84. Стилиян Тисовски), 8. Карлос Охене, 17. Николас Пенев (67′ – 14. Олексий Збун), 11. Атанас Кабов (79′ – 21. Марсел Канади), 9. Георги Николов (90’+2′ – 33. Стефан Цонков)

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 14. Олексий Збун, 23. Сашо Лебанов, 33. Стефан Цонков, 84. Стилиян Тисовски

Треньор: Любослав Пенев