Добруджа не успя да вземе точки от гостуването на Черноморец в Бургас (СНИМКИ)

Добруджа загуби като гост на Черноморец Бургас с 0:1 в последен мач от 8-я кръг на efbet Лига. „Жълто-зелените“ могат да съжаляват за това, че не взеха точка от срещата на стадион „Лазур“, след като вратарят на домакините Димитър Тодоров успя да спаси всички удари към неговата врата.
Победното попадение падна още в третата минута на мача, когато центриране от фланга, топката бе свалена за Венцислав Славов и той отблизо преодоля Георги Аргилашки.
През почти цялото първо полувреме добруджанци натискаха, но сгъстената отбрана на бургазлии не позволи много положения пред вратаря Тодоров.
В края на първата част Преслав Йорданов отправи удар с глава, който обаче бе отразен от Тодоров.
Натискът на Добруджа продължи и през втората част.
Завърналият се в отбора Адриан Димитров имаше възможност да изравни, като бе изведен сам срещу стража на “акулите”, но Тодоров излезе и се намеси решително.
В последните минути, Добруджа създаде още няколко ситуации пред вратата на домакините, но не успя да стигне до гол.
С тази победа Черноморец изпревари Добруджа в класирането, като вече е с 13 точки на 6-о място, а добричкият тим е на 8-мо с 12 точки.