България – Армения 1:0

Армения се изправя на пътя на България по пътя към Мондиал 2014. Двата отбора излизат в световна квалификация от втория кръг на група „В” в зона „Европа” от 21:00 ч на стадион „Васил Левски”. В първия кръг България завърши 2:2 като домакин на Италия, докато Армения победи Малта с 1:0 като гост.NOVSPORT.COM
Днешната среща ще може да проследите на живо в Novsport.com с подробно текстово описание на всичко по-интересно, случващо се на националния стадион!
Досега България и Армения не са играли помежду си нито в официален, нито в приятелски мач.

18. Мхитарян
20. Хайрапетян Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Вардан Минасян

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА! ПОБЕДА, БЪЛГАРИЯ!
90+3′ Bнимание Митко Рангелов бе изведен абсолютно сам срещу вратаря, но Березовский елегантно чукна топката от краката на нападателя при опита му за финт. Непростим пропуск!
90+1′ Жълт картон Жълт картон за Гъргоров
90′ 4 минути добавено време
84′ Удар Георги Миланов напредна отдясно и пусна към Митко Рангелов, който стреля от диагонална позиция в наказателното поле, вратарят на Армения обаче лови
81′ Bнимание Гъргоров влезе в наказателното поле, финтира бранител и пусна за Георги Миланов, който обаче не успя да стреля, защото бе блъснат от противник, но дузпа няма
80′ Смяна за състезател влизащ в игра Гъргоров влиза
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на България. Ивелин Попов излиза
77′ Червен картон Хазарян също е изгонен, след като умишлено уцели с топката едно от децата край тъчлинията
76′ Повторенията показаха, че Мхитарян избута грубо Йордан Минев, след което Веско Минев тръгна да защитава своя брат. Арменецът обаче остана без последствия
76′ Смяна за състезател влизащ в игра Саркисов влиза
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Армения. Артур Едигарян излиза
73′ Жълт картон Хогсепян получава жълт картон
73′ Червен картон Пицели получава червен картон
73′ Жълт картон Жълт картон за Ники Михайлов
73′ Втори жълт картон и съответно червен Втори жълт картон за Дяков и съответно червен
70′ Bнимание Двата отбора се сбиха. Дяков лежи ударен на земята. Двата отбора се спречкаха, след като Ники Михайлов излезе и улови топката след атака на Мхитарян. Близнаците Миневи бяха в центъра на събитията. Съдиите се съветват
69′ Сърмов получи удар в главата след силен шут от свободен удар за Армения, но се изправи и продължава
67′ Bнимание Рангелов напредна мощно от лявата страна и в близост до аутлинията пусна за Ивелин Попов, но нападателят се забави и изгуби кълбото
66′ Реферът спести втори жълт картон Едигарян, който задържа за шортите наш футболист
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Рангелов влиза
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на България. Мицански излиза
66′ Bнимание Внимание: Мовсесян беше намерен отдясно в наказателното поле на стрелкова позиция. Арменският нападател стреля, но за щастие на българите над вратата
63′ Bнимание Внимание: Веско Минев центрира от левия фланг, Манолев, който беше оставен непокрит, стреля ниско от воле от точката за изпълнение на дузпа, но встрани от вратата
62′ Засада Засада на Мицански след избиване на Бодуров от задни позиции
61′ Жълт картон Жълт картон за Артур Едигарян
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Гаджев напуска
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на България. Сърмов влиза
58′ Жълт картон Мкъртчян се опита да си изпроси дузпа и правилно получава жълт картон за симулация. Арменецът изобщо не бе пипнат от нашите бранители, а дори протестираше
56′ Жълт картон Едигарян получава жълт картон за нарушение срещу Йордан Минев
55′ Ники Михайлов излиза предвидливо и лови преди Мхитарян да играе с топката в наказателното поле при центриране
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Пицели влиза в игра
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Армения. Йозвелиз излиза
53′ Bнимание Внимание: Йозвелиз развинти защитата на България в наказателното поле и пусна за Мхитарян, който за щастие на българите се замота във финтове и пропусна момента да стреля от вратарското поле
52′ Удар Мхитарян стреля от фронтална позиция в наказателното поле, Иван Иванов застана на пътя на топката и тя излиза в ъглов удар. След изпълнението тъч на другия край на терена за България
48′ Удар Мовсисян стреля чак от фланга, Ники Михайлов лови
47′ Bнимание Центриране на Гаджев от свободен удар, Мицански засече топката с ръка и вкара гол, но реферът свири фаул на нападателя
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1′ Край на мача Край на първото полувреме!
45′ 1 минута добавено време
45′ Удар Шут на Ивелин Попов с десния крак, вратарят се хвърля и лови
44′ Гол ГОООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!!! Манолев открива резултата, след като от вратарското поле и на празна врата засича с шпагат центриране с външен фалц на Ивелин Попов отляво в пеналта
43′ Смяна за състезател влизащ в игра Едигарян влиза
43′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна в състава на Армения. Хайрапетян излиза
43′ Bнимание Най-сериозната възможност за откриване на резултата дотук. Мхитарян стреля по диагонала, получи се много опасен рикошет в крака на Иван Иванов. Добре, че топката отиде във външната страна на мрежата
42′ Жълт картон Дяков получава жълт картон за задържане на Хазарян при контраатака на Армения
39′ Контузия или получаване на медицинска помощ Хайрапетян се нуждае от медицинска помощ, след като Манолев мина през него като върлина
38′ Bнимание След центрирането на Гаджев се получи меле в наказателното поле. Иван Иванов на два пъти опита да отбележи, но и при двата случая топката бе блокирана
37′ Ъглов удар за България. Гаджев центрира, но е нямало сигнал на рефера. Изпълнението ще се повтори
35′ Веско Минев играе чисто срещу Мовситян, който се беше запътил страховито към наказателното поле
35′ Центриране Топката е избита, Попов се понася по десния фланг но бърка с подаването
34′ Центриране След късо изпълнение Йозвелиз центрира на далечна греда, наш бранител чисти във втори ъглов удар
34′ Веско Минев изчиства топката за първи корнер за арменците
33′ Жълт картон Жълт картон за Георги Миланов за задържане
31′ Удар Шут на Ивелин Попов с десния крак извън наказателното поле минава високо над вратата на Армения
30′ Манолев открадна топката в центъра на терена, пусна вляво за Мицански, който обаче избърза с връщането към играча на ПСВ и гостите овладяха, въпреки че имаше предпоставки за голова ситуация
28′ Bнимание Първо положение за България: Гаджев центрира от ъглов удар, Иван Иванов засече с глава пред вратарското поле, но топката минава на около педя от долния ляв ъгъл
27′ Удар Слаб удар от свободен удар за Армения не затруднява Ники Михайлов
23′ Центриране Мовситян центрира отляво, Михайлов лови без проблеми
21′ Двата отбора действат предпазливо в първите минути. България по-често владее топката, но среща добре подредена защита и преса на моменти. Нарушенията са често явление
18′ Мицански прави грубо влизане и получава последно устно предупреждение от главния съдия
16′ Блокиран удар на Мицански вътре в наказателното поле
13′ Bнимание Внимание: Коварен удар по тревата на арменски футболист от диагонална позиция, топката рикошира в крака на Бодуров. Ники Михайлов първоначално я изпусна, но после я улови сигурно
12′ Веско Минев тръгна към наказателното поле, но се просна на линията, търсейки дузпа за съприкосновение с Мовситян. Реферът обаче продължи играта, но и не даде картон за симулация на близнака, който после фаулира арменския бранител
11′ Ивелин Попов центрира с външен фалц от левия фланг, но Мовситян пресича
7′ Удар Георги Миланов опитва с нисък удар извън пеналтерията, топката преминава под крака на арменец и силата на шута става безопасна за вратаря Березовский
4′ Арменски бранител успя да отнеме топката от краката на Йордан Минев, който щурмуваше по десния фланг
3′ Опасен извеждащ пас опитаха арменците, но с решителна намеса Бодуров пресече подаването
2′ Удар След центриране на Гаджев от свободен удар отдясно в близост до наказателното поле се получи разбъркване, топката стигна до Бодуров, който опита прехвърлящ удар, но стреля в аут
1′ Начало на мача Начало на мача! Реферът даде първия съдийски сигнал 2 минути преди 21:00 ч!
0′ Двата отбора вече са на терена, свирят се националните химни
0′ 20 минути преди началото на мача зрителите са около 6000
0′ 200-300 души са феновете от Армения, дошли в София за мача