Арда получи два подаръка, изработи още два гола и разгроми Ботев Враца

Арда разгроми с 4:0 Ботев Враца у дома в откриващия мач на 9-ия кръг на efbet Лига. Гостите изнесоха много слаба продукция. Две от попаденията на кърджалийци дойдоха след изключително груби индивидуални грешки.DSPORT.BG

Точни за отбора на Александър Тунчев бяха Тонислав Йорданов, Станислав Иванов и Абубакар Тунгара. Последният се разписа на два пъти.

Арда реализира две попадения преди почивката и две след. С успеха тимът се изкачи до 6-ата позиция във временното класиране с актив от 13 точки, докато Ботев остава 13-и с 6 точки. Толкова има и Локомотив София.

Моралес: Извинявам се на тези 5 човека, които ни подкрепиха и тези, които се прибраха от панаира във Враца да гледат

Тунчев: Проявихме егоизъм и имаше лакоми за гол

Още във втората минута домакините поведоха след безобразна грешка на Стефан Велев. Абубакар Тунгара получи на левия фланг и центрира. Велев не беше съобразителен и подари топката на Тонислав Йорданов. От близко разстояние нападателят не пропусна да се разпише.

Врачани опитаха да изравнят мигновено. Жан Пиер да Силва проби отляво и навлезе към центъра. Той стреля от границата на наказателното поле, но покрай десния страничен стълб. Не се наложи на Анатолий Господинов да се намесва.

В 11-ата минута Ботев Враца организира нова стойностна атака. Спас Георгиев изведе Браян Переа зад защитата на „небесносините“. Умар Сако много добре го затвори, а Господинов захлупи топката.

В ответната атака Федерико Бариос трябваше да прави ключово спасяване. Иван Тилев си освободи пространство за изстрел и отправи такъв. Стражът на Ботев Враца обаче реагира блестящо и изби встрани.

В 18-ата минута Тунгара опита центриране в наказателното поле. Топката хвана коварна траектория и успя да изненада Бариос. Той все пак успя с една ръка да я изкара в ъглов удар.

В средата на първата част удар на Луиз Соарес беше париран от Господинов. В 39-ата минута кърджалийците удвоиха преднината си с прекрасно изработен гол. Тунгара и Йорданов матираха защитата на Ботев Враца с бързо двойно подаване с едно докосване. Първият излезе сам срещу Бариос и го преодоля с лекота за 2:0.

В 49-ата минута Жан Пиер да Силва пробва късмета си с шут от средна дистанция. Господинов обаче спаси.

Малко след това Арда направи резултата класически. Мартин Стойчев беше изпуснат от Жан Пиер да Силва. Десният бек навлезе в наказателното поле и комбинира с непокрития Станислав Иванов. Той си спря топката и я насочи в долния десен ъгъл.

Секунди по-късно Радослав Цонев беше на сантиметри от четвърти гол. Ударът му обаче премина покрай десния страничен стълб.

В 58-ата минута Арда покачи на 4:0. Нова фатална грешка беше допусната от защитник на гостите. Жан Пиер да Силва подари топката на Мартин Стойчев. Двама от Арда излязоха сами срещу Бариос. Стойчев не се полакоми и комбинира с Тунгара, за когото остана по-лесното, а именно да вкара на празна врата.

В следващите минути Арда продължаваше да контролира играта. Преслав Боруков пропусна няколко възможности за гол.

В 82-рата минута врачани имаха чудесен шанс за почетен гол. Мирослав Маринов изведе Спас Георгиев в наказателното поле. Десетката на Ботев надигра Деян Лозев и стреля, но в аут.

В добавеното време на срещата Арда получи пряк свободен удар. Топката беше заложена в близост до наказателното поле и ситуацията беше удобна за директен обстрел. Станислав Дюлгеров изпълни. Влезлият от резервната скамейка завъртя топката над стената, но тя излезе в аут.

В следващия 10-и кръг от efbet Лига Арда посреща Хебър, докато Ботев Враца се изправя срещу Берое.

Арда – Ботев Враца 4:0

1:0 Тонислав Йорданов 2′, 2:0 Абубакар Тунгара 39′, 3:0 Станислав Иванов 50′, 4:0 Абубакар Тунгара 58′

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев (60′ – 32. Христо Митев), 19. Тонислав Йорданов (59′ – 9. Преслав Боруков), 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев (69′ – 77. Илия Юруков), 33. Иван Тилев (76′ – 17. Иван Коконов), 80. Лъчезар Котев – К (60′ – 8.Станислав Дюлгеро), 99. Станислав Иванов

Резерви: 24. Иван Дичевски, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 9. Преслав Боруков, 12. Ебенезер Принц Окезие, 18. Джалал Хюсеинов, 17. Иван Коконов, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков

Треньор: Александър Тунчев

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде (76′ – 15. Мирослав Маринов), 4. Луиз Соарес (62′ – 21. Бубакар Траоре), 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса (85′ – 9. Даниел Генов), 10. Спас Георгиев, 11. Жан Пиер Да Силва (62′ – 14. Марко Мажуга), 16. Красимир Тодоров (61′ – 37. Марио-Джейсон Киконда), 19. Браян Переа – К

Резерви: 1. Любомир Василев, 9. Даниел Генов, 24. Мартин Смоленски, 37. Марио-Джейсон Киконда, 22. Петър Кепов, 8. Митко Панов, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 21. Бубакар Траоре

Треньор: Даниел Моралес

Съдия: Владимир Вълков

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!