Черно море заля и южноамериканците на Берое

Черно море продължава с доброто си представяне, след като надви и Берое с 2:0 в двубой от деветия кръг на еfbet Лига. DSPORT.BG

“Моряците” от началото на сезона нямат поражение, като загубиха точки само при гостуванията си на Арда и срещу ЦСКА при равенствата 3:3 и 1:1. Попаденията за варненци реализираха Атанас Илиев, който бе точен от дузпа през първата част и Мазир Сула.

С успеха варненци излязоха първи в класирането с 23 точки, а Берое е четвърти с 13.

Черно море започна мача с домакински натиск.

В 12-ата минута Родриго Ачинели се отличи със спасяване при изстрел на Мазир Сула извън наказателното поле. Пет минути след това Виктор Попов центрира в наказателното поле, но играч на Черно море не успя да отиграе добре.

В 20-ата минута Пабло Гарсия отправи силен удар, но доста неточен. Четири минути по-късно удар на Мазир Сула бе блокиран от Густаво Каскардо, който се бе позиционирал добре.

Атаките на “моряците” продължиха като 29-ата минута Стефан Гаврилов сбърка и подари топката на Алекс Фернандес, който обаче стреля покрай вратата.

В 34-та минута Пашеко отправи хубав удар с глава, но право в Ачинели, което помогна на стража на Берое да улови. Минута след това и Иван Дюлгеров трябваше да се намесва – Франсиско Политино се впусна в самостоятелен рейд и стреля, но вратарят на варненци улови топката.

В 40-ата минута Станимир Тренчев свири дузпа за нарушение на Едвин Ласо срещу Васил Панайотов. Зад топката застана Атанас Илиев, който преодоля без проблем Родриго Ачинели.

Черно море удари за втори път още в първите секунди на втората част. Васил Панайотов към Мазир Сула, който с мощен шут разстреля Ачинели за 2:0.

В 53-ата минута Атанас Илиев вкара топката във вратата на Берое, но имаше засада.

В следващите минути Берое не успя да организира атака, която да затрудни защитата на “Морето” или Иван Дюлгеров. Чак в 80-ата минута Дюлгеров трябваше да се намеси, след грешка в защитата, но и Божидар Пенчев не успя добре да отиграе топката.

Араголаса: Отборът винаги е жив и работи на 100% всеки ден (ВИДЕО)

Илиан Илиев: Имаме резерви в офанзивен план (ВИДЕО)

ЧЕРНО МОРЕ – БЕРОЕ 2:0

1:0 Атанас Илиев (д) 43′, 2:0 Мазир Сула 46′

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес (77 – 39. Николай Златев), 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула (78 – 35. Арлинд Дакай), 9. Атанас Илиев

Резерви: 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов, 17. Мартин Милушев, 86. Исмаил Иса, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов

Треньор: Илиан Илиев

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 4. Франческо Селесте (84 – 18. Илиян Стоянов), 5. Лусиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 11. Франсиско Политино (66 – 8. Божидар Пенчев), 14. Викторио Вълков (53 – 98. Бруно Шмуц), 17. Едвин Ласо, 24. Стефан Гаврилов (46 – 20. Сегундо Пачаме), 99. Майк Севайос

Резерви: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 7. Александър Петров, 8. Божидар Пенчев, 15. Енцо Еспиноса, 18. Илиян Стоянов, 19. Васил Василев, 20. Сегундо Пачаме, 98. Бруно Шмуц

Треньор: Густаво Араголаса

Съдия: Станимир Тренчев