Лудогорец се спаси от първа загуба в Разград от Ботев Пд в 99-ата минута

Лудогорец и Ботев Пловдив не се победиха и завършиха при равенство 2:2 на „Хювефарма Арена“ при дебюта на Душан Керкез като наставник на гостите в мач от деветия кръг на efbet Лига. Това бе 17-ото гостуване на „канарчетата“ в Разград, като все още нямат нито една победа там.DSPORT.BG

“Орлите” излязоха напред в резултата в 43-ата минута, когато Оливие Вердон бе точен от дузпа за нарушение на Джеймс Ето’о срещу Кайо Видал. В 57-ата минута Ивелин Попов изравни след индивидуален пробив. Резервата Красиан Колев проби отлично отляво в 83-ата минута и с елегантен удар прати за втори път топката в мрежата на шампионите. В деветата минута от 7-минутното продължение Якуб Пьотровски спаси точката за “зелените”.

При този резултат Лудогорец се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 13 точки. Ботев Пловдив е 11-и с 9 точки. В следващия кръг „орлите“ гостуват на Локомотив София, като преди това в четвъртък започват участието си в групите на Лигата на конференциите с домакинство на Спартак Търнава. Ботев пък приема ЦСКА на „Колежа“.

В четвъртата минута Бърнард Текпетей бе изведен в наказателното поле и се свлече в наказателното поле след съприкосновение с Джеймс Ето’о. Красен Георгиев посочи бялата точка, но ВАР реферът Драгомир Драганов разгледа ситуацията и след над 6-минутно забавяне дузпата бе отменена, тъй като ганаецът е бил в засада.

В 13-ата минута Текпетей нанесе добър удар към долния ляв ъгъл, но Даниел Кайзер се намеси и изби в корнер. В 23-ата минута Спас Делев центрира от свободен удар към Кайо Видал, който бе изпуснат от Константинос Балоянис, но Янис Карабельов бе добре позициониран, за да блокира удара и да изкара в корнер.

В 27-ата минута Марсел Хайстер стигна до топката, след като Спас Делев я отне от Самуел Акере и стреля от дистанция, но макар и не по най-убедителния начин Даниел Кайзер успя да се справи.

В 41-вата минута Лудогорец все пак получи правото да изпълни дузпа. Хайстер стреля, Кайзер изби, а Аслак Фон Витри бе много неточен при добавката, но топката стигна до Кайо Видал, който направи няколко финта и бе съборен от Джеймс Ето’о. Зад топката застана Оливие Вердон, който стреля в левия ъгъл и макар вратарят да позна посоката на изстрела, не можа да реагира – 1:0 в 43-ата минута.

Малко след това Ботев Пловдив имаше претенции за 11-метров наказателен удар, след като Мартин Секулич върна към Ивелин Попов, който нанесе тежък удар, топката срещна ръката на Педро Нареси, но Красен Георгиев прецени, че няма дузпа.

Така приключи и първата част.

Второто полувреме започна по-добре за Лудогорец. В 49-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Ботев след центриране от статично положение, топката стигна до Кайо Видал, който стреля от движение, но над вратата.

В 55-ата минута Константинос Балоянис проби добре по лявото крило и намери Ивелин Попов, който заложи топката на появилия се от резервната Антоан Бароан, който стреля, но Симон Слуга спаси.

Две минути след това Ивелин Попов направи добър индивидуален пробив, като елиминира Педро Нареси и Оливие Вердон, след което необезспокоявано продължи към наказателното поле и от границата стреля елегантно с външен фалц към долния ляв ъгъл и матира Слуга за 1:1.

В 63-ата минута Фон Витри стреля от дистанция, но Кайзер се справи безпроблемно. 14 минути по-късно Ивелин Попов отново направи добър пробив и нанесе мощен удар, който профуча над вратата на Лудогорец.

Ботев Пловдив стигна до пълен обрат в 83-ата минута, след като току появилият се на терена Красиан Колев получи пас от Ивелин Попов и проби отлично отляво, стреля прецизно към далечния ляв ъгъл и не остави шансове на Симон Слуга – 1:2.

Девет минути след края на редовното време, при седем добавени минути, Лудогорец стигна до изравнително попадение. Аслак Фон Витри центрира отлично за Якуб Пьотровски, който засече с глава и спаси точката за “орлите”.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ ПЛОВДИВ 2:2
1:0 Оливие Вердон (д) 43′, 1:1 Ивелин Попов 57′, 1:2 Красиан Колев 83′, 2:2 Якуб Пьотровски 90+9′

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пиотровски, 16. Аслак Фон Витри, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси (64′ – 8. Клод Гонзалвеш), 37. Бернард Текпетей (К), 44. Марсел Хайстер (60′ – 17. Сон), 77. Кайо Видал (56′ – 7. Рик Джонатан), 90. Спас Делев (56′ – 64. Доминик Янков), 99. Руан Секо (69′ – 10. Матиас Тисера)

Резерви1. Серджио Падт, 5.Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонзалвеш, 10. Матиас Тисера, 11. Мунир Шуиар, 17. Сон, 64. Доминик Янков, 88. Тодор Неделев

Треньор: Ивайло Петев

Ботев Пловдив: 92. Даниел Кайзер, 9. Мартин Секулич (53′ – 11. Антоан Бароан), 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Ето’о, 16. Самуел Акере (82′ – 88. Красиан Колев), 17. Николай Минков (53′ – 14. Фаустас Степанавичус), 19. Антоан Конте, 20. Антонио Калдерон, 24. Джаспър Ван Хертъм (44′ – 5. Йонас Тамм), 28. Янис Карабельов (53′ – 21. Точукву Ннади), 38. Константинос Балоянис

Резерви77. Стефан Смъркалев, 5. Йонас Тамм, 11. Антоан Бароан, 14. Фаустас Степонавичус, 21. Точукву Ннади, 30. Лъчезар Балтанов, 42. Мирослав Георгиев, 79. Атанас Чернев, 88. Красиан Колев

Треньор: Душан Керкез

СъдияКрасен Георгиев

Жълти картони: Марсел Хайстер, Бърнард Текпетей, Франко Русо (Лудогорец) / Янис Карабельов, Антонио Перера, Ивелин Попов, Антоан Конте, Даниел Кайзер (Ботев Пловдив)

ВАР: Драгомир Драганов