Назон поведе ЦСКА към победата над ЦСКА 1948 – използва две груби грешки

ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 2:0, след като се възползва от две грешки в защитата на гостите и реализира две попадения за четвърта победа от началото на сезона. Дюкенс Назон се превърна в герой за “армейците” с головете в 74-ата и 81-ата минута.DSPORT.BG

Домакините бяха по-активния отбор през целия мач и се възползваха от грешките на Том Рапнуи за първия и Емил Виячки за втория гол. При първото попадение Рапнуи опита да върне топката с глава към Даниел Наумов, Хайнц я открадна и я сервира на крака на Назон. Само 7 минути по-късно Амос Юга изрита една топка, Емил Виячки не успя да се ориентира добре и Назон му взе топката, излезе на стрелкова позиция и реализира.

Феновете на ЦСКА към Юга: Ти си позор

В 6-ата минута домакините имаха първа добра ситуация. Емил Виячки извърши нарушение срещу Дюкенс Назон и Георги Кабаков отсъди фал на около 25 метра фронтално срещу вратата на Даниел Наумов. Тобиан Хайнц стреля опасно, но топката мина над вратата на гостите.

Минута по-късно Радослав Кирилов влезе в наказателното поле и падна, но Георги Кабаков даде знак играта да продължи и не видя нарушение. На Марселино Кареасо срещу крилото на гостите.

В 9-ата минута домакините направиха добра атака. След центриране отдясно топката стигна до Стив Фуртадо, “червените” имаха претенции за игра с ръка, но повторенията показаха, че няма нарушение на правилата.

В 11-ата минута Хайц подаде към Джонатан Линдсет стреля с глава, но Даниел Наумов изби в корнер. Хайц центрира, но Чочев изби.

В 21-ата минута Педриньо извърши нарушение срещу футболист на домакините, но Георги Кабаков не показа жълт картон, след като задържа Марселино Кареасо. След изпълнението на фала до опасност не се стигна.

Само след 3 минути игра Тобиас Хайнц отправи далечен удар в далечния ъгъл на Даниел Наумов, но стражът на гостите изби.

Двата отбора правят интересен мач на бързи обороти, но след 28 минути игра голове няма.

В един момент от мача се създаде напрежение между Дюкенс Назон и Тобиас Хайнц, които влязоха в спор за една ситуация, но до по-сериозен сблъсък не се стигна.

В 34-ата минута се стигна до добра ситуация за домакините, при която топката стигна до Тобиас Хайнц, който от малък ъгъл опита да преодолее Даниел Наумов, но стражът на гостите изби в корнер.

В началото на второто полувреме домакините опитаха натиск, но в 49-ата минута гостите направиха бърза атака, Радослав Кирилов влезе по левия фланг, но не успя да завърши с опасен пас към наказателното поле.

В 54-ата минута Педриньо центрира от ъглов удар, но Бусато успя да избие.

ЦСКА стигна до добро положение в 57-ата минута. Дюкенс Назон пусна към Тобиас Хайнц, който се озова на стрелкова позиция сам срещу вратарая, но Том Рапнуи успя да се намеси и да блокира шута на Хайнц.

В 66-ата минута Георги Русев извърши нарушение срещу Тобиас Хайнц на няколко метра пред наказателното поле на гостите. Хайнц изпълни чудесно прекия свободен удар, но Даниел Наумов майсторски спаси.

ЦСКА поведе в 74-ата минута. Том Рапнуи опита да върне топката с глава към Даниел Наумов, Тобиас Хайнц успя да откредне топката, копна топката към Дюкенс Назон, който вкара на празна врата за 1:0.

Домакините поведоха в 81-ата минута. ЦСКА 1948 направиха добра атака, Турицов обаче отне топката и ЦСКА направи бърза контра, Дюкенс Назон получи дълъг пас от Амос Юга, Емил Виячки не се намеси добре, Назон взе топката излезе на стрелкова позиция и вкара за 2:0.

Двата гола дадоха допълнително самочувствие на домакините, които не допуснаха натиск в края на мача.

Ел Маестро: Трудно е да искам повече

Панайотов: Имаше много брак в играта ни

Назон: Трябва да се изкачим на върха, защото там е мястото на ЦСКА

ЦСКА – ЦСКА 1948 2:0
1:0 Дюкенс Назон 74, 2:0 Дюкенс Назон 81

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга-к, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет (86` – 17. Емануел Шакич), 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 9. Дюкенс Назон (90+1 – 4. Мено Кох), 11. Матиас Фаетон (70` – 30. Данило Асприля)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 3. Сейней Санянг, 17. Емануел Шакич, 8. Станислав Шопов, 10. Жараир Шагоян, 30. Данило Асприля, 24. Марк-Емилио Папазов

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Стив Фуртадо, 23. Емил Виячки, 5. Елитон, 31. Том Рапнуи, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев (46` – 22. Реян Даскалов), 11. Бирсент Карагарен (54` – 17. Никола Илиев), 8. Педриньо, 99. Радослав Кирилов (54` – 10. Георги Русев), 19. Руни Ева (75` – 20. Антонио Вутов)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 20. Антонио Вутов, 17. Никола Илиев, 92. Пиер Нгуинда, 87. Симеон Петров, 7. Талис Енрике, 22. Реян Даскалов, 15. Симеон Василев, 10. Георги Русев

Старши треньор: Николай Панайотов

Жълти картони: Парвиз Умарбаев, Стив Фуртадо (ЦСКА 1948)

Рефер: Георги Кабаков

Капитанът на ЦСКА направи открита тренировка с малките ‘’армейци’’ (ВИДЕО)

Футболистите на ЦСКА 1948 отново влязоха през сектора за гости на “Българска армия” (ВИДЕО)