Пирин успя от деветия път да победи

Пирин Благоевград успя да спечели първи три точки за сезона, побеждавайки Хебър в Пазарджик с 2:1. “Орлетата” поведоха в 50-ата минута с гол на Борис Тютюков, но само пет минути след това Хебър изравни с попадение на Николас Пенев. В 67-ата минута Мартин Бачев донесе трите точки на благоевградчани. DSPORT.BG

В началните минути на срещата нямаше опасни положения, като Хебър бе тимът, който повече владееше топката.

В 10-ата минута Олексий Збун напредна отдясно и стреля от малък ъгъл, но Максим Ковальов не се затрудни да отрази удара му. Седем минути след това Ковальов сбърка при опит за игра с крака, но за негово щастие домакините не успяха да се възползват.

В 25-ата минута Хебър вкара гол чрез Атанас Кабов, но голът не бе зачетен, тъй като преди попадението топката излезе от очертанията на терена.

В 35-ата минута Роберт Мазан стреля от свободен удар, но много неточно и без никаква опасност за Ковальов.

В добавеното време на първата част Макисм Ковальов се намеси на два пъти, за да запази вратата си “суха”.

Пирин успя да поведе в резултата в 50-ата минута. Абу успя да се пребори за топката и да я пусне в свободното пространство, където на скорост Борис Тютюков нахлу, справи се с трима и я прати във вратата на Игонен за 0:1.

Авансът на “орлетата” трая кратко, след като в 55-ата минута пазаджиклии успяха да изравнят. Георги Вълчев пое топката с гръб към вратата, обърна се и върна към Николас Пенев, който вкара второто си попадение в елита.

В 60-ата минута Кабов центрира в наказателното поле, където Лазар Марин опита да засече топката, но я прати над вратата.

Пирин отново поведе в резултата в 67-ата минута. Венцислав Бенгюзов центрира от свободен удар в наказателното поле, където Мартин Бачев първоначално не успя да отправи добър удар, но и никой не му отне топката преди да пробва втори път и да матира Игонен за 1:2.

Пет минути преди края на редовното време след центриране от корнер Марсел Канади отправи силен изстрел, но топката мина над вратата на Ковальов.

Пенев: Изиграхме добър мач, но ако не вкарваме голове, няма как да печелим точки

Тренчев: Победихме стойностен отбор

ХЕБЪР – ПИРИН 1:2

0:1 Борис Тютюков 50′, 1:1 Николас Пенев 55′, 1:2 Мартин Бачев 67′

Хебър: 32. Матвей Игонен, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 33. Стефан Цонков, 7. Георги Вълчев – (К), 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 8. Карлос Охене (77 – 84. Стилиян Тисовски), 17. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов (77 – 21. Марсел Канади), 14. Олексий Збун (46 – 9. Георги Николов)

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 5. Мартин Михайлов, 9. Георги Николов

Треньор: Любослав Пенев

Пирин: 12. Максим Ковальов – 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров (К), 29. Мартин Бачев, 16. Андрей Йорданов, 8. Дмитро Семенив, 73. Венцислав Бенгюзов (70 – 83. Христо Попадийн), 11. Иван Тасев (46 – 33. Симеон Александров), 17. Борис Тютюков, 20. Аймен Суда, 19. Юго Комано (57 – 10. Данил Кондраков)

Резерви: 1. Марио Кирев – 25. Илиан Костов, 13. Мартин Атанасов, 33. Симеон Александров, 9. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн, 18. Велислав Минков, 30. Любомир Тодоров, 10. Данил Кондраков, 7. Владимир Медвед

Треньор: Иво Тренчев

Съдия: Георги Гинчев

Стадион: “Георги Бенковски”