ЦСКА 1948 и Черно море поделиха точките в Бистрица

ЦСКА 1948 и Черно море завършиха наравно, 1:1, в мач от десетия кръг на efbet Лига. Атанас Илиев откри резултата в добавеното време на първата част, но в 73-ата минута Видар Кяртенсон спаси точката за отбора на Николай Панайотов. Черно море вече е с 24 точки и се намира на втората позиция в шампионата, като “моряците” продължават да нямат загуба от началото на сезона. ЦСКА 1948 се изкачи до петото място в класирането.DSPORT.BG

Първият точен удар в двубоя дойде в 19-ата минута. Ивайло Чочев стреля от далечно разстояние, но ударът му не затрудни Николай Дюлгеров. В следващата атака пък Атанас Илиев отправи опасен изстрел, който мина близо до страничната греда на Даниел Наумов.

В 43-ата минута Черно море създаде най-опасната ситуация в мача. Едгар Пашеко получи от Мазир Сула, но ударът му с левия крак мина над напречната греда на ЦСКА 1948. Алекс Фернандес също опита късмета си в края на полувремето, но и той не беше точен.

Във втората минута на добавеното време на втората част “моряците” поведоха. Пабло Гарсия върна топката в наказателното поле, кълбото попадна в Алекс Фернандес, а той продължи към Атанас Илиев, който отбеляза за 1:0.

В 64-ата минута Георги Русев изпълни корнер, а топката попадна на главата на Елитон. Неговият изстрел обаче бе крайно неточен.

Седем минути по-късно Сула отправи хубав удар от далечно разстояние, но Даниел Наумов успя да избие топката.

В 73-ата минута Видар Кяртенсон изравни резултата с първото си попадение с фланелката на ЦСКА 1948. Георги Русев центрира от статично положение, а исландецът се измъкна от Пабло Гарсия и стреля с глава в долния ляв ъгъл на Иван Дюлгеров.

Седем минути по-късно Исмаил Иса свали към Пашеко, но ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер. В 83-ата минута отново Сула се освободи от Ивайло Чочев и Парвиз Умарбаев, но изстрелът му бе неточен.

В междинния кръг през седмицата, ЦСКА 1948 ще гостува на Берое в Стара Загора, докато Черно море приема Ботев Пловдив.

Илиан Илиев: Една ситуация на невнимание ни взе двете точки (ВИДЕО)

Панайотов: Убеден съм, че отборът от мач на мач ще става по-стабилен (ВИДЕО)

Стойчо Младенов награди Тодор Янчев (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 – Черно море 1:1

45+2 Атанас Илиев

73′ Видар Кяртенсон

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 15. Симеон Василев, 87. Симеон Петров, 6. Стив Фуртадо, 5. Елитон (К), 21. Емил Ценов (62′ – 11. Бирсент Карагарен), 18. Ивайло Чочев, 8. Педриньо (62′ – 99. Радослав Кирилов), 39. Парвиз Умарбаев (90+1 – 17. Никола Илиев), 10. Георги Русев 19. Рууни Ева (71′ – 9. Видар Кяртенсон)

Резерви: 33. Генадий Ганев – 4. Мики Орачев, 20. Антонио Вутов, 23. Емил Виячки, 17. Никола Илиев, 9. Видар Кяртенсон, 24. Ерденис Гурища, 99. Радослав Кирилов, 11. Бирсент Карагарен

Треньор: Николай Панайотов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров (90+5 – 35. Арлинд Дакай), 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов (K), 8. Мазир Сула (90+2 – 17. Мартин Милушев), 11. Алекс Фернандес (68′ – 27. Даниел Димов), 23. Едгар Пашеко (90+2 – 19. Александър Василев), 9. Атанас Илиев (68′ – 86. Исмаил Иса)

Резерви: 84. Християн Славков, 17. Мартин Милушев, 35. Арлинд Дакай, 19. Александър Василев, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 86. Исмаил Иса, 27. Даниел Димов

Треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Алекс Фернандес, Исмаил Иса

Съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: Витоша

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!