Арда с трета поредна победа, задълбочи кризата в Хебър

Арда Кърджали постигна трета поредна победа в еfbet Лига, след като се наложи с 3:1 при домакинството срещу Хебър от десетия кръг на първенството. Воденият от Любослав Пенев тим претърпя четвърта поредна загуба в шампионата. Абубакар Тунгара изигра много силен мач за Арда с три асистенции.DSPORT.BG

Умар Сако допусна груба грешка още във 2-ата минута на мача, след което извърши нарушение срещу Георги Николов и защитникът на Арда получи жълт картон.

Хебър допусна груба грешка в разиграването в своята половина в 12-ата минута. Иван Тилев отне топката, след което подаде към Абубакар Тунгара, който стреля от дъгата на наказателното поле, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Петър Дебърлиев.

Арда Кърджали поведе с 1:0 в 18-ата минута. Тунгара отне топката от Стилиян Тисовски, който допусна груба грешка. След това Тунгара пусна отличен извеждащ пас към Тонислав Йорданов, който прехвърли Петър Дебърлиев и прати топката във вратата му.

Николай Николаев получи контузия и бе заменен принудително в 41-ата минута от Архан Исуф. Николаев бе закаран от линейка до най-близката болница в града.

Абубакар Тунгара направи много сериозен пропуск в 43-ата минута. Лъчезар Котев отне топката в средата на терена и веднага пусна отличен извеждащ пас към Тунгара, който напредна, навлезе в наказателното поле на Хебър и бе сам срещу Петър Дебърлиев, но вратарят се намеси решаващо и в крайна сметка успя да избие топката в корнер.

В 51-ата минута Арда направи добра атака. Тунгара подаде много добре към Иван Тилев, който върна топката към малиеца, а той веднага стреля, но Дебърлиев плонжира и изби топката в корнер.

Арда направи много голям пропуск в 63-ата минута. Абубакар Тунгара получи много добър пас в наказателното поле на Хебър и стреля, но в последния момент Михайлов сложи крака си и топката излезе в корнер.

Хебър изравни резултата в 70-ата минута, когато Бастунов подаде към Роберт Мазан, който центрира в наказателното поле на Арда, където Георги Николов бе изпуснат от отбраната на домакините и отблизо прати топката във вратата на Анатолий Господинов. При попадението на Георги Николов останаха сериозни съмнения за засада.

Арда направи много сериозен пропуск в 73-ата минута. Тунгара навлезе в наказателното поле на Арда и пусна отличен пас към Боруков, но Лазар Марин с решаваща намеса изчисти топката в корнер.

Арда отново поведе в резултата в 76-ата минута. Тунгара пусна отличен пас към Боруков в наказателното поле на Хебър. Боруков бе покрит от Михайлов и отблизо вкара топката във вратата на Дебърлиев.

Четири минути по-късно Ради Цонев центрира в наказателното поле на Хебър, където Иван Коконов засече топката с глава, но я прати встрани от левия страничен стълб на вратата на Дебърлиев.

Бастунов отправи хубав удар от около 20 метра, но Господинов внимаваше и успя да избие топката в корнер.

Арда поведе с 3:1 в 85-ата минута. Тунгара направи своята трета асистенция в мача. С ключово подаване той изведе Христо Митев сам срещу Дебърлиев. Митев прехвърли Дебърлиев, вкарвайки топката в опразнената врата.

Тунгара можеше да вкара четвърти гол във вратата на Хебър в 87-ата минута. Тунгара надигра Михайлов, след което излезе сам срещу Дебърлиев, но вратарят на Хебър отново спаси.

С тази победа Арда се изкачи на пето място във временното класиране с актив от 16 точки. Хебър е десети с 11 точки.

В следващия кръг е дербито между Крумовград и Арда Кърджали. Хебър посреща Ботев Враца.

Арда – Хебър 3:1

1:0 Тонислав Йорданов 18′

1:1 Георги Николов 70′

2:1 Преслав Боруков 76′

3:1 Христо Митев 85′

Арда: 1. Анатолий Господинов – 11. Мартин Стойчев, 3. Умар Сако, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев – 77. Илия Юруков (84′ – 6. Пламен Крачунов), 80. Лъчезар Котев (К) (72′ – 21. Радослав Цонев) – 99. Станислав Иванов (84′ – 32. Христо Митев), 7. Абубакар Тунгара, 33. Иван Тилев (62′ – 17. Иван Коконов) – 19. Тонислав Йорданов (62′ – 9. Преслав Боруков)

резерви: 24. Иван Дичевски, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 12. Ебенезер Принц

старши треньор: Александър Тунчев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев – 44. Николай Николаев (41′ – 13. Архан Исуф), 5. Мартин Михайлов, 43. Жоао Сеско (46′ – 24. Лазар Марин), 27. Роберт Мазан – 7. Георги Вълчев, 84. Стилиян Тисовски (46′ – 8. Карлос Охене) – 17. Николас Пенев (46′ – 11. Атанас Кабов), 14. Олексий Збун (67′ – 21. Марсел Канади), 10. Ангел Бастунов – 9. Георги Николов

резерви: 88. Мартин Янков, 3. Богомил Божуркин, 23. Сашо Лебанов, 33. Стефан Цонков