Отново късен гол на ”Герена” – вратарски геройства не спряха Левски срещу Етър

Левски постигна трудна, но заслужена победа с 1:0 у дома срещу Етър в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига. Резервата Асен Митков вкара гол с глава в 81-ата минута, засичайки центриране от лявото крило на Уелтон. DSPORT.BG

С тази победа „сините“ събраха 19 точки и се изкачиха на 3-ото място във временното класиране на шампионата, където Етър е последен с 4 точки в актива си.

Това бе шесто домакинство от началото на сезона, което „сините“ печелят с гол в края. Преди това тимът на Николай Костов надви с късни попадения Пирин Благоевград, Хебър и Ботев Враца в шампионата, както и Шкупи и Апоел Беер Шева в Лигата на конференциите.

В първия ден от астрономическата есен първото положение в мача на стадион “Георги Аспарухов” дойде още в 29-ата секунда, когато Джавад Ел Джемили бе изведен вдясно от вратата на Мартин Величков и стреля от малък ъгъл, но неточно.

В 6-ата минута Ел Джемили отново получи шанс да стреля, като този път го направи в очертанията на вратата на “болярите”, но Величков улови топката. Две минути след това стражът на гостите леко сбърка, след като не успя да хване топката при удар отдалеч на Уелтон, но успя да бутне топката в ъглов удар.

Натискът на домакините продължи, докато гостите от Велико Търново не можеха да стигнат в последната една трета от терена в посока вратата на Пламен Андреев.

Капитанът на Левски Андриан Краев пробва мерника си в 20-ата минута от около 30 метра, но топката профуча над вратата на Етър.

Следващото положение в срещата отново бе за хората на Николай Костов. След ъглов удар, топката кацна на главата на Хосе Кордоба, който я насочи към вратата на Етър, но Величков успя да реагира и спря пътя ѝ към голлинията.

Пет минути преди края на редовното време на първата част Асими Фадига стреля от упор от десетина метра след подаване отляво, но стражът на Етър се намеси брилянтно, а секунди по-късно Джемили стреля от дистанция, но Величков отново отрази удара му.

В 42-ата минута Левски осъществи добра атака с бързи докосвания, при която Патрик-Габриел Галчев бе изведен в наказателното поле вляво от вратата. Той пусна топката към Рикардиньо, който стреля от границата на вратарското поле, но изпълнението му бе неточно, а и игра с ръка.

Левски притискаше Етър до края на първата част, но така и не успя да стигне до гол и така първото полувреме завърши без голове.

Второто полувреме започна с натиск на “сините”, а в 51-ата минута Ел Джемили получи добър шанс да стреля, но прати топката над вратата на Етър.

В 55-ата минута испанският футболист с марокански корени в състава на Левски стреля отдалеч от пряк свободен удар, но топката, летяща към левия ъгъл на вратата бе спасена от Мартин Величков.

Окупацията на вратата на търновци продължи, но стражът се представяше много добре и спасяваше всеки удар към вратата си.

Гостите от Велико Търново опитваха някои контраатаки, но те не застрашаваха Пламен Андреев по никакъв начин. Междувременно “сините” бяха обкръжили наказателното поле на Етър, но голът така и не падаше.

В 71-ата минута шут на Фадига шутира по земя извън наказателното поле, но защитник блокира нейния път към вратата.

Петнадесет минути преди края на редовното време Ел Джемили стреля по земя от 15-ина метра, но не затрудни Мартин Величков.

Уелтон направи един от марковите си пробиви от крилото към наказателното поле. В пеналтерията на търновци бразилецът стреля фалцово с десния си крак, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

Стената на Етър падна в 81-ата минута, когато Уелтон проби отляво и центрира. На границата на вратарското поле резервата Асен Митков се включи перфектно от втора позиция и с глава порази вратата на “болярите” – 1:0 за Левски.

В следващите минути тимът на Емануел Луканов тръгна напред в търсене на изравнително попадение. Вместо това, Левски можеше да вкара втори гол в 3-ата минута на продължението, но удара на Уелтон от границата на наказателното поле мина над вратата. До края на 10-минутното продължение нямаше повече сериозни голови положения и така Левски постигна нова победа с късен гол на стадион “Георги Аспарухов”.

В следващия кръг „сините“ ще гостуват на Славия, като мачът на стадион „Александър Шаламанов“ е в сряда (27 септември), от 18:00 часа. Етър пък ще приеме Пирин ден по-късно от 15:30 часа.

Левски – Етър 1:0

1:0 Асен Митков (81′)

Костов: Интересно ми е този протест кога ще свърши, огорчен съм от тези неща (ВИДЕО)
Луканов: Допуснахме гол по нелеп начин, индивидуалната класа си изигра ролятаМитков за 10-ката: Отговорност е, но се надявам да направя име с този номер

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 7. Роналдо (72′ – 20. Асен Чандъров), 8. Андриан Краев (К), 9. Рикардиньо (72′ – 88. Марин Петков), 11. Джавад Ел Джемили, 17. Уелтон, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига (81′ – 10. Асен Митков)

Резерви: 13. Николай  Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 10. Асен Митков, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 88. Марин Петков

Старши треньор: Николай Костов

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов (88′ – 9. Мартин Тошев), 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 25. Крум Стоянов (К), 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов (88′ – 28. Николай Янков), 7. Кольо Станев (73′ – 38. Владислав Найденов), 70. Димо Бакалов (88′ – 77. Мартин Николов), 14. Ивайло Димитров (73′ – 10. Ловре Кнежевич)

Резерви: 1. Ангел Мартинов, 77. Мартин Николов, 10. Ловре Кнежевич, 11. Илкер Будинов, 38. Владислав Найденов, 28. Николай Янков, 19. Хавиер Де Леон, 9. Мартин Тошев

Старши треньор: Емануел Луканов

Съдия: Иво Андреев

Жълти картони: Уелтон, Андриан Краев (Л); Кольо Станев, Валери Христов, Димо Бакалов (Е)