Берое пети мач не вкара гол, изпусна да победи ЦСКА 1948

Берое и ЦСКА 1948 не се победиха в първия мач от междинния 11-и кръг на efbet Лига, завършвайки 0:0.

Със спечелената точка “червените” от София събраха 15 в актива си на седмото място. Заралии са точно под тях с точка по-малко. DSPORT.BG

Първата малко по-добра възможност в двубоя бе за заралии, когато в петата минута Енцо Ойос успя да си нагласи топката и да стреля, но не и да затрудни Даниел Наумов със спасяването. Три минути след това Леандро Годой стреля по диагонал, но Наумов отново с лекота се справи.

В 11-ата минута Годой бе изведен зад гърба на защитата и имаше много свободно пространство да стреля, но прати топката покрай вратата. Две минути по-късно Енцо Ойос подаде на Годой в наказателното поле, но нападателят на Берое отново не успя да намери целта.

В 21-ата минута Георги Русев стреля от пряк свободен удар, но Каскардо успя да изчисти лесно топката.

В 39-ата минута Густаво Каскардо опита да изненада Наумов от далечна дистанция, но стреля неточно. В края на полувремето Скуадроне сбърка, което позволи на Кяртансон, а той подаде към Русев, но Ласо попречи на българския национал да отправи добър изстрел.

В 52-ата минута Умарбаев допусна грешка, Леандро Годой бе изведен очи в очи с Даниел Наумов, но си поведе дълго топката и стражът на ЦСКА 1948 успя да се намеси добре.

В 57-ата минута домакините проведоха още една добра атака, но Наумов отрази удара на Политино.

В 65-ата минута Хуан Пабло Лунгарсо направи две спасявания. В 70-ата минута Даниел Наумов блесна със страхотно спасяване при мощен изстрел от дистанция на Сегундо Пачаме.

Жорди Говеа отправи изстрел в 73-ата минута, но намери външната страна на мрежата.

В 82-ата минута след центриране на Педриньо Симеон Петров стреля с глава, но Хуан Пабло Лунгарсо улови без проблем. Две минути по-късно Педриньо стреля директно от пряк свободен удар, но право в ръцете на Лунгарсо.

Пет минути преди края на мача отново Леандро Годой бе спрян от Симеон Петров преди да нанесе добър изстрел към вратата, пазена от Наумов.

В добавеното време на срещата Ивайло Чочев бе много близо до това с глава да прати топката във вратата на Лунгарсо, но късметът и позиционирането на стража му помогнаха да опази вратата си.

Панайотов: Ще продължа да работя, докато имат нужда от мен (ВИДЕО)

Хосе Луис Ачиари: Нямам съмнение, че и головете ще дойдат

БЕРОЕ – ЦСКА 1948 0:0

Берое: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 2. Густаво Каскардо, 5. Лусиано Скуадроне, 8. Божидар Пенчев – к (70 – 6. Жорди Говеа), 9. Леандро Годой, 10. Енцо Ойос (93 – 4. Франческо Селесте), 11. Франсиско Политино (70 – 91. Вини Трибуле), 15. Енцо Еспиноса, 17. Едуин Ласо, 20. Сегундо Пачаме (78 – 24. Стефан Гаврилов), 21. Тиаго Сейхас

Резерви: 23. Родриго Ачинели, 4. Франческо Селесте, 6. Жорди Говеа, 14. Викторио Вълков, 19. Васил Василев, 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибуле, 98. Бруно Шмуц, 99. Майк Севайос

Треньор: Хосе Луис Ачиари

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 10. Георги Русев, 9. Видар Кяртансон, 15. Симеон Василев, 99. Радослав Кирилов (53 – 8. Педриньо), 5. Елитон -к, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев (60 – 7. Талис), 87. Симеон Петров, 6. Стив Фуртадо, 17. Никола Илиев (53 20. Антонио Вутов)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 11. Бирсент Карагарен, 23. Емил Виячки, 24. Ерденис Гурища, 4. Мики Орачев, 8. Педриньо, 7. Талис, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов

Треньор: Николай Панайтов

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!