Наско Илиев няма спирка, наказа бившия си отбор и върна Черно море на победния път

Черно море се завърна на победния път, след като победи заслужено Ботев Пловдив с 1:0 в мач от междинния 11-и кръг на efbet Лига.DSPORT.BG

Бившият футболист на “жълто-черните” Атанас Илиев донесе успеха на “моряците” с гол в 19-ата минута, когато се разписа след грешка на Антоан Конте. Това бе четвърти пореден мач от българския шампионат, в който Илиев вкарва гол.

С успеха хората на Илиан Илиев събраха 27 точки и се доближиха само на една от лидера в класирането Локомотив Пловдив. Възпитаниците на Душан Керкез пък остават с 9 точки на 12-ата позиция.

Мачът започна чудесно за домакините, които се възползваха от лоша подредба на защитата на Ботев Пловдив и топката стигна до Александър Василев. Той не се поколеба и стреля с десния крак, но в 13-ата секунда топката кацна на напречната греда.

В следващите минути Черно море продължи да притиска своя съперник, а Ботев Пловдив бе принуден да се защитава.

В 8-ата минута Даниел Кайзер спаси с крак удар от малък ъгъл на Мазир Сула, който нахлу отдясно в наказателното поле и стреля по земя. След като вратарят изби, топката попадна на крака на Александър Василев, но неговият удар мина над вратата.

Натискът на Черно море даде резултат в 19-ата минута. Тогава при една отклонена от футболист на Черно море топка, Антоан Конте допусна тя да мине покрай него и да стигне до Атанас Илиев. Той се оказа на чиста позиция в наказателното поле и безпощадно порази вратата на един от бившите си отбори!

В средата на първата част двамата най-активни играчи на домакините в атака – Василев и Илиев, комбинираха добре. Василев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, откъдето голмайсторът на Черно море стреля с глава, но топката мина покрай левия страничен стълб.

Пабло Гарсия опита мерника си от средна дистанция след половин час игра, но мерникът му изневери и топката мина встрани от вратата на Кайзер.

Десет минути преди края на редовното време на първата част вратарят на Ботев отново направи решително спасяване, след като Гарсия отне топката от Джеймс Ето’о и пусна извеждащ пас за Едгар Пашеко, който бе вляво от вратата на гостите и шутира, но полският вратар изби топката в ъглов удар.

В следващите минути тимът на Душан Керкез изнесе играта по-близо до вратата на Иван Дюлгеров, но той нямаше много работа. До края на първото полувреме повече голове не паднаха и така възпитаниците на Илиан Илиев се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Черно море започна с натиск второто полувреме. Виктор Попов центрира отдясно. В наказателното поле топката стигна до Пашеко, който стреля, но топката бе блокирана. След това тя стигна до Василев, чийто удар пък бе спасен от Даниел Кайзер.

В 64-ата минута Мазир Сула проби през центъра и стреля извън границата на наказателното поле, но топката мина току над вратата на Ботев Пловдив.

Гостите отговориха с удар с глава на Константинос Балоянис в 69-ата минута, който бе неточен.

Атанас Илиев можеше да вкара втория си гол в мача, след като в 74-ата минута Мазир Сула центрира много добре отдясно, а Илиев засече с воле, но вратарят на гостите изчисти топката в корнер.

В 83-ата минута защитата на домакините действа хаотично и Ботев можеше да изравни, но в крайна сметка топката бе изчистена далеч от вратата на Иван Дюлгеров, който не се наложи да прави спасяване.

До края на двубоя имаше атаки и към двете врати, но така и не се стигна до сериозни голови положения и така двубоят завърши с успех за Черно море. В крайна сметка Ботев Пловдив завърши двубоя без нито един точен удар в очертанията на вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

В следващия кръг за „моряците“ предстои гостуване на Локомотив София на 1 октомври от 17:45 часа. „Жълто-черните“ пък ще приемат Берое в Битката за Тракия на 30 септември от 20:00 часа.

Черно море – Ботев Пд 1:0

1:0 Атанас Илиев (19′)

ОТЗИВИ:

Илиев: Съжалявам, че не си решихме рано мача, защото имахме достатъчно положения, за да го направим (ВИДЕО)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (К), 5. Пабло Гарсия (62′ – 27. Даниел Димов), 19. Александър Василев (62′ – 11. Алекс Фернандес), 23. Едгар Пашеко (93′ – 32. Мартин Дичев), 8. Мазир Сула (78′ – 35. Арлинд Дакай), 9. Атанас Илиев (93′ – 33. Мишаел Алвес)

Резерви: 84. Християн Славков, 27. Даниел Димов, 11. Алекс Фернандес, 35. Арлинд Дакай, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Старши треньор: Илиан Илиев

Ботев Пд: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Тамм, 9. Мартин Секулич (55′ – 31. Уме Емануел), 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Ето’о (86′ – 79. Атанас Чернев), 16. Самюел Акере (55′ – 17. Николай Минков), 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера (73′ – 28. Янис Карабельов), 21. Точукву Ннади, 38. Константинос Балоянис, 88. Красиан Колев (55′ – 14. Фаустас Степонавичус)

Резерви: 77. Стефан Смъркалев, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов, 26. Амаду Думбоуя, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 79. Атанас Чернев

Старши треньор: Душан Керкез

Съдия: Георги Гинчев

Жълти картони: Влатко Дробаров, Атанас Илиев (Ч); Мартин Секулич, Йонас Тамм, Душан Керкез, Точукву Ннади, Антоан Конте (Б)