Хебър и Ботев Враца не се победиха в Пазарджик

Хебър и Ботев Враца завършиха при резултат 1:1 в двубой от междинния 11-и кръг на efbet Лига. Домакините от Пазарджик откриха резултата в 44-ата минута на първата част с гол на Олексей Збун, но сериозна грешка на Петър Дебърлиев донесе точката на отбора на Христов Янев. Това бе пети пореден мач без успех на тима на Любослав Пенев, който се намира на 10-ата позиция в таблицата с 12 точки, докато Ботев Враца се изкачи до 11-ото място с 10 пункта.DSPORT.BG

В 29-ата минута Олексей Збун се озова на добра позиция в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл бе неточен.

Три минути по-късно видяхме първия точен изстрел в двубой. Георги Николов стреля от дъгата на наказателното поле, но топката попадна в центъра на вратата и не затрудни Федерико Бариос.

Най-доброто положение в срещата дойде в 41-ата минута. Георги Вълчев отправи силен удар от далечно разсточние, но Бариос отново показа добър рефлекс.

Минута преди края на първата част Хебър откри резултата. След неразбирателство в защитата на отбора от Пазарджик, вратарят Петър Дебърлиев бе принуден да изчисти топката. Николов спечели дуела във въздуха. Топката попадна във футболиста на врачани Момчил Цветанов, но той допусна грешка. Топкатата попадна в Ангел Бастунов, който продължи към Збун. Той отбеляза първия си гол за тима на Любослав Пенев. При попадението останаха съмнения за нарушение срещу Цветанов, но такова в крайна сметка не бе отсъдено.

Второто полувреме започна с добра възможност за Хебър. След добре изпълнено заучено положение, Николас Пенев центрира и намери Стефан Цонков в наказателното поле, но неговият удар с глава бе неточен.

В 67-ата минута Ботев Враца изравни с първия си точен удар в срещата. Мартин Смоленски изведе Бубакар Траоре. Петър Дебърлиев допусна сериозна грешка, а за Траоре бе невъзможно да изпусне на празна врата.

13 минути по-късно Браян Переа върна топката към Стефан Велев на дузпата, но неговият удар мина над напречната греда на Дебърлиев. В 83-ата минута Едуардо Конде стреля с глава след корнер, но и той не бе точен.

Три минути преди края на добавеното време отборът от Пазарджик бе близо до втори гол, но изстрелът на Ангел Бастунов от движение бе спасен от Бариос.

В 90-ата минута Браян Переа бе изведен сам срещу вратаря на Хебър, но неговият опит за прехвърлящ удар се оказа неуспешен след спасяване на Дебърлиев.

В следващия кръг Хебър приема Крумовград, докато Ботев Враца е домакин на ЦСКА 1948.

Христо Янев: Бяхме плахи, но през второто полувреме променихме доста неща

Пенев: Нарушихме един ритъм, който не ни харесваше

Хебър – Ботев Враца 1:1

1:0 Олексей Збун 44′

1:1 Бубакар Траоре 67′

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексей Збун (81′ – 5. Мартин Михайлов), 17. Николас Пенев (65′ – 84. Стилиян Тисовски), 9. Георги Николов

Резерви: 88. Мартин Янков, 3. Богомил Божуркин, 21. Марсел Канади, 5. Мартин Михайлов, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 43. Жоао Сеско, 11. Атанас Кабов

Треньор: Любослав Пенев

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса (56′ – 21. Бубакар Траоре), 28. Едуардо Конде, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев (87′ – Луиз Соарес), 18. Диого Барбоса (56′ – 37. Марио Киконда), 9. Даниел Генов (65′ – 24. Мартин Смоленски), 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга (65′ – 11. Жан Пиер Да Силва), 19. Браян Переа

Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 21. Бубакар Траоре, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 4. Луиз Соарес, 37. Марио Киконда, 24. Мартин Смоленски, 3. Мартин Кавдански