Левски остана рано с 10 човека, но с бразилски голове задълбочи кризата в Славия

Левски победи Славия с 2:0 в най-старото столично дерби от междинния 11-и кръг от efbet Лига. DSPORT.BG

В 23-ата минута „сините“ останаха с човек по-малко, след като Валентин Железов бе привикан от ВАР рефера Ивайло Стоянов да преразгледа нарушение на Асими Фадига и извади директен червен картон на футболиста на Левски. Въпреки численото предимство на Славия на терена, гостите поведоха в резултата в 35-ата минута, когато Роналдо бе точен. В 51-ата минута Галин Иванов на празна врата пропусна да изравни резултата, а три минути след това пропускът му бе наказан, след като Уелтон вкара втори гол за Левски.

С победата „сините“ събраха актив от 22 точки на третата позиция, а „белите“ имат само 4 на 15-ото място. Това е втори пореден успех за Левски, докато Славия има само една победа от началото на шампионата – на старта срещу новака Етър.

Гостите започнаха малко по-активно срещата, но без да затруднят Светослав Вуцов.

В петата минута Кристиан Добрев пробва да пробие в наказателното поле и да отправи удар, но преди да успее да стреля топката му бе отнета.

В следващите минути отново Левски държеше повече топката и организираше повече атаки, докато “белите” чакаха своите шансове на контраатака. В 14-ата минута Иван Минчев пробва изстрел от дистанция, който обаче бе блокиран.

В 23-ата минута Левски остана с човек по-малко. Валентин Железов бе привикан от ВАР рефера Ивайло Стоянов да преразгледа ситуация с Асими Фадига, който бе изгонен с директен червен картон за остро влизане в краката на Иван Минчев.

В 28-ата минута Галин Иванов вкара топката във вратата на Пламен Андреев, но попадението на “белите” не бе зачетено правилно заради засада.

В 32-ата минута Джавад Ел Джемили получи от Уелтон около точката на дузпата, но прати топката покрай вратата.

Три минути след това Левски поведе в резултата. Дарлан изведе Роналдо с изящен пас, а той прехвърли майсторски Светослав Вуцов за 0:1.

След попадението на “сините” Славия взе инициативата, но защитата на гостите се справяше с лекота с набезите им.

След почивката в игра за Славия се появиха Тони Тасев и Сибири Кейта, които замениха Кристиан Добрев и Ерол Дост.

В 48-ата минута Мартин Георгиев изпусна Роналдо, който отправи удар, но Светослав Вуцов се намеси убедително с крак, избивайки в корнер, след който топката излезе в тъч.

В 51-та минута Галин Иванов пропусна страхотен шанс да изравни резултата, като на празна врата отблизо прати топката в аут.

Две минути след това след центриране от корнер Цунами стреля с глава, но Вуцов лесно улови.

В 54-ата минута “сините” тръгнаха в контраатака. Уелтон завърши рейда си с хладнокръвен диагонален удар и прати топката във вратата на Вуцов за 0:2.

В 60-ата минута Емил Стоев стреля към вратата, но Пламен Андреев изобщо не се затрудни да улови топката.

Седем минути по-късно Андриан Краев пробва шут от далечна дистанция, но прати топката доста далеч от целта.

В 72-ата минута Пламен Андреев спаси удар на Иван Минчев. В следващите минути “белите” повече владееха топката, но без да успеят да намерят целта.

В добавеното време на срещата Андреев не срещна проблеми и с изстрел от пряк свободен удар.

Уелтон: Бяхме убедени, че ще победим Славия
Иван Колев: Най-лесно е сега да се вади нож на играчите
Костов: Геройска игра на момчета, този успех ни е много ценен (ВИДЕО)
Боримиров: По-малко ще говорим, повече ще работим

СЛАВИЯ – ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Роналдо 35′, 0:2 Уелтон 54′

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов (73 – 71. Кристиян Стоянов), 17. Ерол Дост (46 – 93. Сибири Кейта), 73. Иван Минчев (83 – 10. Владимир Николов), 33. Галин Иванов – К, 11. Кристиан Добрев (46 – 88. Тони Тасев), 8. Емил Стоев (65 – 14. Роберто Райчев)

Резерви: 1. Георги Петков, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 71. Кристиян Стоянов, 9. Мартин Сораков, 93. Сибири Кейта, 88. Тони Тасев, 14. Роберто Райчев, 5. Велко Йеленкович

Треньор: Иван Колев

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев – К, 11. Джавад Ел Джемили (85 – 50. Кристиан Димитров), 17. Уелтон (81 – 88. Марин Петков), 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан (64 – 20. Асен Чандъров), 97. Асими Фадига

Резерви: 13. Николай Михайлов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Треньор: Николай Костов

Съдия: Валентин Железов

Жълти картони: Мартин Георгиев, Кристиан Добрев (С), Цунами, Дарлан, Жереми Петрис (Л)

Червен картон: Асими Фадига (Л)