Възходът на Пирин продължи в Търново, Тютюков прикова Етър на дъното

Пирин Благоевград постигна важна победа с 2:0 като гост на Етър в мач от междинния 11-и кръг на efbet Лига.DSPORT.BG

Борис Тютюков вкара за “орлетата” още в 7-ата минута, когато се възползва от неразчетено излизане на Мартин Величков и го прехвърли. В добавеното време на първата част Тютюков засече центриране отляво на Юго Комано и вкара за 2:0. В 62-ата минута ситуацията за домакините се влоши, тъй като Валери Христов беше изгонен заради грубо влизане в краката на противник.

С тази успех хората на Иво Тренчев събраха 10 точки и се изкачиха до 12-ото място. „Болярите“ пък остават на дъното в таблицата със само 4 точки.

ЕТЪР – ПИРИН 0:2

0:1 Борис Тютюков (7′), 0:2 Борис Тютюков (45′ + 2′)

Червен картон: Валери Христов (Е)

Първата 100-процентова възможност в мача бе за домакините, които можеха да вкарат гол в 6-ата минута. Владислав Найденов навлезе в наказателното поле вдясно от вратата на Пирин и пусна пас към Мартин Тошев. Нападателят обаче бе изпреварен от Андрей Йорданов, който с шпагат изчисти топката и не допусна деветката да стреля.

Минута по-късно Пирин поведе в резултата! Венцислав Бенгюзов направи добро дълго подаване към Борис Тютюков. Мартин Величков излезе неразчетено към границата на вратарското поле и допусна Тютюков да овладее топката и да го прехвърли, пращайки топката в опразнената врата – 1:0 за Пирин!

След това Етър обкръщи наказателното поле на “орлетата”. Кольо Станев центрира отляво в 14-ата минута, като в наказателното поле топката бе засечена от Пламен Димов, но след рикоет топката излезе в ъглов удар, при който не се стигна до опасност за Максим Ковальов.

В 17-ата минута Пирин можеше да поведе с 2:0, след като топката стигна до Аймен Суда в наказателното поле. Той си я нагласи на левия крак и стреля, но топката рикошира в напречната греда.

В следващите минути възпитаниците на Емануел Луканов продължиха да са по-активни, но Пирин се бранеше успешно.

“Болярите” имаха супер положение в 40-ата минута, когато Мартин Тошев изведе Найденов сам срещу вратаря, но притичалият в последния момент Андрей Йорданов направи решителен шпагат, предотвратил гол във вратата на Ковальов.

Във втората минута на добавеното време на първото полувреме Пирин вкара втори гол. Айуб Абу пусна извеждащо подаване към Юго Комано на лявото крило. Нападателят центирира в наказателното поле, където Тютюков се пласира по-добре от защитата на Етър и засече с крак топката в мрежата на Мартин Величков – 2:0 за Пирин!

Второто полувреме започна с шанс за Етър, при който Ивайло Димитров стреля от трудна позиция, но Максим Ковальов спаси.

В 50-ата минута Пирин можеше да вкара трети гол след карамбол в наказателното поле на домакините, но защитата на “болярите” се справи. Секунди след това Крум Стоянов центрира в наказателното поле, където Мартин Тошев стреля с глава, но топката мина покрай вратата.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Валери Христов влезе остро в краката на противников състезател. Георги Кабаков му показа жълт картон, който бе втори за него и така “болярите” останаха с 10 души на терена!

В следващите минути натискът на Етър отсбална, като “болярите” можеха да инкасират трети гол в 74-ата минута, когато Аймен Суда бе изведен фронтално срещу вратата, но Величков спаси. Четири минути след това претенции за дузпа на Етър заради игра с ръка на Айуб Абу бяха подминати от Георги Кабаков, тъй като ръката на футболиста на Пирин бе прилепена до тялото.

Шест минути преди края на редовното време Пирин вкара трети гол. Христо Попадийн пусна топката към свой съотборник в наказателното поле, чийто удар бе спасен. Топката стигна до Владимир Медвед, който при добавката вкара гол, но той не бе зачетен заради засада.

До края на мача чистите голови положения липсваха и така Пирин постигна трети пореден успех в шшампионата.

В следващия кръг Етър гостува на Арда, като мачът е в неделя (1 октомври), от 15:15 часа. Пирин, от своя страна, приема Славия ден по-късно от 17:30 часа.

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 25. Крум Стоянов – к, 28. Николай Янков (58′ – 24. Шахредин Букхолда), 8. Мартин Моран (65′ – 29. Янко Ангелов), 70. Димо Бакалов (58′ – 10. Ловре Кнежевич), 38. Владислав Найденов (46′ – 14. Ивайло Димитров), 7. Кольо Станев (70′ – 11. Илкер Будинов), 9. Мартин Тошев

Резерви: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров, 26. Мариян Иванов, 77. Мартин Николов, 29. Янко Ангелов, 11. Илкер Будинов, 10. Ловре Кнежевич, 14. Ивайло Димитров, 24. Шахредин Букхолда

Треньор: Емануел Луканов

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 29. Мартин Бачев, 6. Андрей Йорданов, 4. Айуб Абу, 20. Аймен Суда (83′ – 83. Христо Попадийн), 73. Венцислав Бенгюзов (82′ – 5. Николай Бодуров), 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев (55′ – 7. Владимир Медвед), 19. Юго Комано (64′ – 39. Любомир Тодоров), 17. Борис Тютюков (64′ – 10. Даниил Кондраков)

Резерви: 1. Марио Кирев, 7. Владимир Медвед, 27. Георги Върбанов, 10. Даниил Кондраков, 39. Любомир Тодоров, 16. Мартин Георгиев, 5. Николай Бодуров, 9. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн

Треньор: Иво Тренчев

Рефер: Георги Кабаков

Жълти картони: Димо Бакалов, Валери Христов (Е); Борис Тютюков, Андрей Йорданов, Мартин Бачев (П)