Арда се спря на три, когато ставаше лошо за Крумовград

Арда спечели с 3:1 гостуването си на Крумовград на базата в „Коматево“ в предпоследния мач от 11-ия междинен кръг на efbet Лига. DSPORT.BG

Кърджалийци убиха интригата с три гола до 30-ата минута, вкарани от Джелал Хюсеинов, Преслав Боруков и Умар Сако.

След почивката Арда понамали оборотите, а Крумовград се съвзе. Така домакините стигнаха до почетен гол. Отбеляза го Диего Рапосо. Футболистите на Александър Тунчев също имаха шансове да стигнат до по-изразителна победа, но не съумяха да го сторят.

С успеха Арда е четвърти в класирането с актив от 19 точки, докато Крумовград заема деветата позиция с 13.

Миланович: Не съществувахме в първите 30 минути

Александър Тунчев: Имахме и други намерения, но теренът не ни позволи

Арда влезе много по-добре в мача и доминираше от самото начало. Във 2-рата минута Александър Георгиев създаде първия голов шанс. Ударът му обаче не беше точен. Малко след това Боруков догони една отбита топка и стреля. Янко Георгиев съумя да спаси.

Така се стигна до 4-тата минута, когато гостите излязоха напред в резултата. След изпълнение на ъглов удар Абубакар Тунгара овладя и стреля. Получи се рикошет в защитник, а топката стигна до Хюсеинов, който от близко разстояние вкара за 1:0 в полза на Арда.

В 17-ата минута кърджалийци удвоиха аванса си след хубава атака по десния фланг. Станислав Иванов проби и комбинира с Преслав Боруков. Централният нападател изпревари противник и разстреля Янко Георгиев.

Крумовград опита да отговори. Александър Колев опита изстрел от далечно разстояние – над напречната греда.

В 26-ата минута удар на Александър Георгиев беше безкрайно неточен. Три минути по-късно Алекс Колев се извиси над всички и стреля с глава, но право в ръцете на Анатолий Господинов.

Половин час след началото Арда вкара трети гол и до голяма степен уби интригата в мача. Радослав Цонев изпълни корнер. Умар Сако се измъкна от защитниците и порази целта – 3:0.

В 38-ата минута Господинов се отчете със страхотно спасяване. Георгиев проби и намери Диего Рапосо, който стреля с левия крак. Стражът на кърджалийци реагира блестящо и изби.

Още в началото на втората част Арда беше близо до трети гол. Станислав Иванов пусна извеждащ пас в коридор. Абубакар Тунгара се озова сам срещу Янко Георгиев, но стреля в аут.

Час игра след началото Джунейт Али овладя центриране и отправи плътен удар. Топката премина покрай лявата греда и уцели един от стюардите зад вратата на Анатолий Господинов.

Секунди по-късно Крумовград все пак върна един от головете и намали изоставането си. Лъчезар Котев направи груба грешка, подарявайки топката на Диего Рапосо. Той излезе сам срещу Господинов и го преодоля с удар по земя.

В 66-ата минута влезлият от резервната скамейка Тонислав Йорданов избяга от защитата на крумовградчани, но стреля в аут покрай тялото на Янко Георгиев.

Пет минути преди изтичането на редовното време Тонислав Йорданов стреля директно от пряк свободен удар – над вратата.

В 87-ата минута Алекс Колев отклони с глава центриране от десния фланг. Топката премина на сантиметри покрай целта. Това беше последната по-интересна ситуация в мача. В следващия кръг от efbet Лига Арда посреща Етър, докато Крумовград гостува на Хебър.

Крумовград – Арда 1:3

0:1 Джелал Хюсеинов 4′, 0:2 Преслав Боруков 17′, 0:3 Умар Сако 30′, 1:3 Диего Рапосо 63′

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 3. Калоян Пехливанов (82′ – 77. Октай Юсеин), 91. Вячеслав Велев, 11. Александър Георгиев (74′ – 6. Джеферсон), 10. Серкан Юсеин (57′ – 22. Бисер Бонев), 14. Даниел Миланович (82′ – 72. Реян Сенхаджи), 2. Джуниет Али, 30. Жак Пехливанов (74′ – 88. Ренан Арияш), 13. Диего Рапосо, 9. Александър Колев – К

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 72. Раян Сенханджи, 22. Бисер Бонев, 77. Октай Юсеин, 88. Ренан Арияш, 6. Джеферсон Манярес, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 18. Клайдер Машедо

Треньор: Неманя Миланович

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 11. Мартин Стойчев, 21. Радослав Цонев (77′ – 33. Иван Тилев), 80. Лъчезар Котев – К (63′ – Илия Юруков), 7. Абубакар Тунгара (81′- 32. Христо Митев), 99. Станислав Иванов (76′ – 4. Милен Стоев), 17. Иван Коконов, 9. Преслав Боруков (63′ – 19. Тонислав Йорданов)

Резерви: 24. Иван Дичевски, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 4. Милен Стоев, 19. Тонислав Йорданов, 12. Ебенезер Принц Окезие, 6. Пламен Крачунов, 8. Станислав Дюлгеров, 32. Христо Митев

Треньор: Александър Тунчев

Съдия: Станимир Тренчев