ЦСКА с подобаваща заявка за дербито с Левски – би и пропусна да разгроми лидера Локо Пд

ЦСКА победи лидера в класирането Локомотив Пловдив с 2:0 като гост в последния мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Дуото в нападението на „червените“ Майкъл Естрада и Дюкенс Назон се задейства и осигурява три точки на своя тим. Столичани имаха тотален превес в срещата, като изпуснаха дузпа и куп положения, с което можеха да разгромят „смърфовете“, но вратарят Динко Хоркаш с блестящи намеси предотврати това. DSPORT.BG

Проблемът за ЦСКА е, че двама от основните футболисти на Нестор Ел Маестро получиха контузии през второто полувреме и изглеждат под въпрос за предстоящия мач срещу Левски. Марселино Кареасо напусна терена в 59-ата минута, а в 83-ата навлизащият във форма Майкъл Естрада също бе заменен.

Гостите излязоха напред в резултата в 20-ата минута с гол на Майкъл Естрада след хубаво извеждащо подаване на Джонатан Линдсет. С асистенция на Естрада Дюкенс Назон удвои аванса на “червените” в 39-ата минута, като домакините имаха претенции за нарушение при отнемането на топката от страна на еквадореца от Ефе Али. В добавеното време на първата част Динко Хоркаш спаси дузпа на Назон. В 62-рата минута гол на Естрада не бе зачетен заради засада на Назон, който му асистира.

Въпреки загубата, Локомотив запазва първото си място във временното класиране с актив от29 точки, само на 1 пред втория Черно море. ЦСКА пък изпревари Арда и Левски и вече е на трето място в подреждането с 24 точки и мач по-малко. В следващия кръг пловдивчани гостуват на най-близкия си преследвач на „Тича“, а столичани се изправят в дерби срещу Левски на Националния стадион „Васил Левски“, в което ще са символични домакини.

ЦСКА първи стигна до точен удар, след като Марселино Кареасо нанесе изстрел от дистанция, който Динко Хоркаш улови без проблеми.

В 13-ата минута Майкъл Естрада бе изведен сам срещу Динко Хоркаш, а хърватският страж застана добре и изби. Еквадорецът бе в засада и дори да се бе разписал, попадението нямаше да бъде зачетено.

Минута по-късно Джонатан Линдсет отправи нелош удар, който обаче излезе в аут.

Четвърт час след началото Локомотив сбърка при изнасянето при удара от вратата, Евандро подари топката на Майкъл Естрада, който от изключително чиста позиция очи в очи с Хоркаш не успя да намери очертанията на вратата му.

В 20-ата минута Майкъл Естрада се реваншира за пропуска си, след като получи отлично извеждащо подаване от Джонатан Линдсет, озова се очи в очи с Хоркаш и този път с красив удар в близкия десен ъгъл се разписа за 0:1.

В 24-ата минута Естрада бе изведен на границата на наказателното поле от Тобиас Хайнц и от въздуха нанесе удар в горната греда, но останаха съмнения за засада, каквато не бе отсъдена.

Две минути след това Бабакар Дион навлезе в наказателното поле и подаде успореден на голлинията пас към Георги Минчев, който нанесе първия удар на сметката на “смърфовете”, но той премина над вратата на Гусато Бусато.

ЦСКА продължи да пропилява шансовете си и в 31-вата минута Дюкенс Назон бе забравен от отбраната на Локомотив във вратарското наказателно поле, хаитянинът се опази от засадата и нанесе тежък удар, който Хоркаш отрази.

В 39-ата минута ЦСКА удвои аванса си – логично, с оглед представянето до момента. Майкъл Естрада отне топката от Ефе Али, подаде към Дюкенс Назон, а той на празна врата не изпита проблем да вкара. Останаха съмнения за нарушение на еквадореца срещу младежкия български национал, но такова не бе отсъдено – 0:2.

В 45-ата минута Ангел Лясков фаулира Дюкенс Назон в наказателното поле и Станимир Тренчев отсъди дузпа. Зад топката застана самият хаитянин, но Динко Хоркаш улови ъгъла и спаси удара от 11-те метра.

Това бе и последното интересно действие през първата част.

В 48-ата минута Евандро пробва късмета си от далечна дистанция, но не затрудни Густаво Бусато, който безпроблемно улови първия точен удар към вратата си.

Минута след това Амос Юга изведе Дюкенс Назон в наказателното поле, той преодоля Ефе Али, но нанесе слаб удар към вратата на Хоркаш и той спаси.

При единоборство с Ангел Лясков в 59-ата минута Марселино Кареасо падна лошо на терена и се контузи, което наложи принудителна смяна и на негово място влезе Тибо Вион.

В 62-рата минута Дюкенс Назон се отскубна от отбраната на Локомотив Пловдив, навлезе в наказателното поле на “смърфовете” и комбинира с Майкъл Естрада, който на празна врата прати типката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада на хаитянина.

В 70-ата минута Енес Махмутович засече с глава центриране отляво, но не успя да натисне добре топката и я прати вдясно от вратата на Локомотив Пловдив. Осем минути след това Динко Хоркаш за пореден път спаси своя тим, отбивайки с крак удар на Назон.

В 81-вата минута Алфа Конте проби добре през центъра и нанесе тежък удар от около 20-ина метра, който премина над вратата на Густаво Бусато.

Две минути след това ЦСКА загуби още един важен играч, като с контузия терена напусна навлизащият във форма Майкъл Естрада. На негово място влезе Станислав Шопов.

В 86-ата минута Алфа Конте центрира към Георги Минчев, който обаче закъсня и не можа да уцели топката, която Бусато изби, тя летеше към Петър Андреев, който понечи да я отиграе, но не успя и се блъсна с бразилския вратар, който първоначално изглеждаше, че изпита някакъв проблем, но всички със здравословното му състояние беше наред.

Ел Маестро: Не искам да казвам какъв трябваше да е резултатът, защото имам много уважение към Локо Пд (ВИДЕО)
Александър Томаш: За да подобрим футбола, трябва да си оправим терените (ВИДЕО)
Турицов: Очаквам единствено победа срещу Левски

ЛОКОМОТИВ ПД – ЦСКА 0:2
0:1 Майкъл Естрада 20′, 0:2 Дюкенс Назон 39′

Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш (К) – 44. Ангел Лясков, 12. Ефе Али, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливиер Камдем, 6. Христо Иванов (59′ – 99. Лео Сена), 21. Евандро (74′ – 22. Ивайло Иванов), 10. Джовани (73′ – 14. Димитър Илиев), 7. Бабакар Дион (59′ – 11. Петър Андреев), 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов – 11. Петър Андреев, 14. Димитър Илиев, 15. Аксел Велев, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 33. Георги Каракашев, 99. Лео Сена

Треньор: Александър Томаш

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 17. Емануел Шакич, 19. Иван Турицов, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо (59′ – 15. Тибо Вион), 14. Тобиас Хайнц (90+1′ – 4. Мено Кох), 21. Амос Юга (К), 29. Майкъл Естрада (83′ – 8. Станислав Шопов), 9. Дюкенс Назон, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 10. Жираир Шагоян, 11. Матиас Фаетон, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 20. Асен Дончев