румовград спря пропадането с минимален успех срещу Ботев Враца

Крумовград победи Ботев Враца с 1:0 в първия двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе отбелязано в 24-ата минута от Даниел Миланович. Успехът сложи край на негативната серия на Крумовград в шампионата, след като новакът нямаше победа в пет поредни срещи в родния шампионат. Победата изкачи новака до 8-ата позиция в таблицата със 17 точки, докато Ботев Враца е на 14-ото място с 10 пункта.DSPORT.BG

Първият точен удар в срещата дойде в 4-ата минута. Спас Георгиев стреля, но Янко Георгиев се отчете със спасяване. Повторенията показаха, че има засада. Само минута по-късно Марко Мажуга отново тества рефлекса на вратаря на Крумовград, но той се намеси.

Крумовград откри резултата в 24-ата минута с гол на Даниел Миланович, при който останаха сериозни съмнения за нарушение на Александър Колев в хода на атаката.

В 53-ата минута Серкан Юсеин стреля от пряк свободен удар и изненада Федерико Бариос, но вратарят на Ботев Враца все пак успя да се намеси.

Две минути по-късно Жак Пехливанов отправи опасен удар от далечно разстояние, но той мина на сантиметри от десния страничен стълб на Бариос.

В 68-ата минута Момчил Цветанов намери на добра позиция Жан Пиер Да Силва, но ударът на офанзивния футболист бе неточен. Последва нова хубава атака на Ботев Враца, която завърши с далечен изстрел на Цветанов, който бе спасен от Георгиев.

10 минути по-късно Мартин Смоленски центрира от ъглов удар. Топката стигна до Браян Переа, но стражът на Крумовград показа невероятен рефлекс, за да спаси изстрела на нападателя. При добавката Луиз Соарес преодоля Георгиев, но попадението бе отменено заради засада.

В 82-ата минута Колев стреля от малък ъгъл, но ударът му мина встрани от вратата на Бариос.

След паузата за националните отбори, Крумовград ще приеме Етър, докато Ботев Враца посреща Ботев Пловдив.

Миланович: Труден мач срещу директен опонент

Христо Янев: Ако искаме да печелим точки, трябва да променим начина си на мислене (ВИДЕО)

Крумовград – Ботев Враца 1:0

1:0 – 24′ Даниел Миланович

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 6. Джеферсон Манярес, 91. Вячеслав Велев, 44. Божидар Кацаров – К, 10. Серкан Юсеин, 30. Жак Пехливанов, 77. Октай Юсейн (62′ – 23. Димитър Тонев), 9. Александър Колев, 14. Даниел Миланович

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 80. Китан Василев, 23. Димитър Тонев, 20. Джунейт Яшар, 18. Клайдер Машадо, 5. Матей Шимич, 22. Бисер Бонев, 88. Ренан Арияш

Треньор: Неманя Миланович

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 4. Луиз Соарес, 28. Едуардо Кунде, 23. Браян Мендоса, 18. Диого Барбоса (56′ – 11. Жан Пиер Да Силва), 10. Спас Георгиев (76′ – 24. Мартин Смоленски), 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 9. Даниел Генов (К) (76′ – 37. Марио Киконда), 19. Браян Переа, 14. Марко Мажуга (67′ – 16. Красимир Тодоров)

Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 24. Мартин Смоленски, 20. Мартин Христов, 3. Мартин Кавдански, 21. Бубакар Траоре, 37. Марио Киконда