Славия най-сетне успя да победи, спирайки серията на Арда

Славия сложи край на лошата серия, побеждавайки с 1:0 Арда в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Александър Шаламанов”. Трите точки за “белите” донесе Тони Тасев с попадение в последните секунди на първата част. DSPORT.BG

С победата столичани събраха актив от осем точки на предпоследното място. Арда е пети с 22 точки.

В следващия кръг след паузата за националите Славия гостува на Хебър в Пазарджик, а кърджалийци са домакини на Лудогорец.

Двубоят започна на ниско темпо, като и пред двамата вратари нямаше опасни ситуации.

В 12-а минута бе първият точен удар, когато Иван Минчев стреля добре от пряк свободен удар, но Анатоли Господинов успя да избие.

В 13-ата минута Ертан Томбак падна лошо след съприкосновение с Деян Лозев, но за щастие на Иван Колев не се стигна до принудителна смяна.

В 20-ата минута Роберто Райчев опита с глава да засече центриране отдясно на Галин Иванов, но Умар Сако успя да помогне на топката да се отклони извън очертанията на вратата.

Десет минути след това Николай Кръстев лесно се справи с изстрел на Станислав Иванов от границата на наказателното поле. В 35-ата минута Преслав Боруков се понесе в атака, но Венци Керчев с хубав шпагат изчисти топката.

В последната минута на редовното време Иван Минчев пробва да изненада с много далечен изстрел Анатоли Господинов, но топката мина над вратата.

В първите секунди на добавеното време Славия успя да поведе в резултата. Тони Тасев пое топката и необезпокоявано напредна преди да стреля по земя за 1:0.

След почивката Иван Колев извърши две смени Кристиан Добрев и Владимир Николов влязоха на местата на Сибири Кейта и Роберто Райчев. За Арда пък Иван Тилев замени Иван Коконов.

В 54-ата минута “белите” имаха претенции за игра с ръка на Мартин Стойчев, ситуацията бе прегледана с ВАР и играта продължи с изпълнение на корнер.

Четири минути след това Галин Иванов и Тони Тасев изпълниха късо корнер, но защитата на Арда бе готова за такова изпълнение.

В следващите минути двата отбора не успяваха да създадат голови положения пред Кръстев и Господинов и да отправят точен удар.

В 78-ата минута Станислав Иванов получи втори жълт картон и бе изгонен от игра, оставяйки Арда с човек по-малко.

Иван Колев: Серията без победа ни тежеше

Тунчев: Може би това ни е най-слабият мач от началото на сезона (ВИДЕО)

СЛАВИЯ – АРДА 1:0

1:0 Тони Тасев 45+1′

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев (88 – 17. Ерол Дост), 27. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов (90+2 – 5. Велко Йеленкович), 88. Тони Тасев (84 – 8. Емил Стоев), 93. Сибири Кейта (46 – 11. Кристиан Добрев), 14. Роберто Райчев (46 – 10. Владимир Николов)

Резерви: 1. Георги Петков, 5. Велко Йеленкович, 10. Владимир Николов, 8. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 11. Кристиан Добрев, 71. Кристиян Стоянов, 19. Чунг Нгуен До

Треньор: Иван Колев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара (63 – 19. Тонислав Йорданов), 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 7. Иван Коконов (46 – 33. Иван Тилев), 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 77. Илия Юруков (90 – 6. Пламен Крачунов), 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов

Резерви: 24. Иван Дичевски, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 8. Станислав Дюлгеров, 19. Тонислав Йорданов, 21. Радослав Цонев, 30. Ебенезер Окезие, 33. Иван Тилев, 81. Христо Митев

Треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Иван Минчев, Кристиан Добрев (С), Станислав Иванов, Лъчезар Котев, Мартин Стойчев (А)

Червен картон: Станислав Иванов (А)

Съдия: Кристиян Колев