Храбрите „лъвчета“ на България се бориха здраво, но Германия ги укроти с хеттрик на Мукоко

Младежкият национален отбор на България допусна загуба с 2:3 от Германия на стадион „Александър Шаламанов“ в евроквалификация. „Лъвчетата“ изиграха силно първо полувреме и поведоха с красив гол на Станислав Шопов, но допуснаха обрат след хеттрик на младата звезда на Борусия Дортмунд Юсуфа Мукоко, а за второто попадение сериозна вина носи вратарят на Левски Пламен Андреев.DSPORT.BG

Българите заемат третото място във временното класиране с актив от 4 точки от 3 мача, на 2 зад втория Полша, който е с двубой по-малко. Бундестима е лидер, също с пълен актив от 6 точки, но с по-добра голова разлика от поляците. В следващия кръг България посреща Косово на 17 октомври, отново в „Овча Купел“.

В 25-ата минута “лъвчетата” излязоха напред в резултата след страховит удар на Станислав Шопов след добра работа на фланга на Петър Андреев. Четвърт час след това Юсуфа Мукоко изравни, след като преодоля Християн Петров и с удар в близкия ъгъл на Пламен Андреев прати топката в мрежата. В 49-ата минута Мукоко реализира втория си гол в мача след груба грешка на Пламен Андреев. 20 минути по-късно перлата на Борусия Дортмунд оформи своя хеттрик след асистенция на Ансгар Кнауф. В добавеното време на срещата българите върнаха един гол чрез Никола Илиев след асистенция на Асен Митков.

България започна мача по-активно, но първият удар в мача бе на сметката на германците. В 12-ата минута Карим Адейеми получи топката в наказателното поле и нанесе лек удар, с който Пламен Андреев се справи безпроблемно.

Пет минути след това Мерлин Рьол пробва късмета си от дистанция, но отново Пламен Андреев отново се намеси добре.

В 23-ата минута Емил Ценов нанесе тежък удар от дистанция, който рикошира във футболист на гостите и излезе в ъглов удар, от който не последва нищо интересно пред вратата на Ноа Атуболу.

Само две минути след това по-добрата игра на България даде резултат! Петър Андреев проби добре отдясно, загуби топката, след което успя да си я върне и намери Станислав Шопов, който отправи топовен удар към горния ляв ъгъл и не остави никакви шансове на Атуболу – 1:0 за България!

В 28-ата минута Карим Адейеми проби отляво и опита да застраши вратата на Пламен Андреев, но Емил Ценов застана отлично и от тялото му топката рикошира и излезе в корнер, а от него нищо не последва.

В 35-ата минута Юсуфа Мукоко направи отличен пробив, при който тръгна от центъра и размина немалка част от българските футболисти, след което намери капитана Максимилиан Байер, който стреля, но Пламен Андреев отново спаси.

В 37-ата минута Леандро Моргала бе принудително заменен от Юлиан Айчбергер.

Три минути след това Германия стигна до изравнително попадение. Юсуфа Мукоко пое топката на границата на наказателното поле и с едно докосване преодоля Християн Петров, след което стреля към близкия ъгъл на Пламен Андреев и прати топката в мрежата му – 1:1.

В третата минута от добавеното време Колин Клайне-Бекел засече с глава центриране от корнер към горния ляв ъгъл, а Пламен Андреев героично успя да избие. Това бе последното интересно положение за първите 45 минути.

Второто полувреме започна по мечтан начин за Германия. В 49-ата минута Карим Адейеми пусна великолепен извеждащ пас към Юсуфа Мукоко, който си пое лошо топката, но запази контрола, проби отдясно и нанесе изключително слаб удар, който някак си Пламен Андреев остави да мине между ръцете и краката му – 1:2.

Десет минути след това Карим Адейеми проби отляво и нанесе силен удар от дистанция, но бе твърде неточен. Минута след това Колин Клайне-Бекел също нанесе далечен удар, но също в аут.

В 69-ата минута германците реализираха трето попадение в българската врата. Ансгар Кнауф получи центриране отдясно и свали топката за Юсуфа Мукоко, който на празна врата нямаше как да сбърка и оформи своя хеттрик – 1:3.

Четвърт час преди края на редовното време Карим Адейеми нанесе тежък удар от границата на наказателното поле след корнер, Пламен Андреев изби неубедително, при добавката на Максимилиан Байер на голлинията бе застанал Християн Петров и изби.

В 80-ата минута Карим Адейеми получи дълго подаване и елегантно преодоля защитниците на България, озова се очи в очи с Пламен Андреев, който внимаваше и успя да се справи, стигна се до нов удар на Адейеми, при който Андреев добре затвори ъгъла си и изби в корнер.

В 89-ата минута Даниел Любомиров отне топката на центъра и опита да прехвърли вратаря Ноа Атуболу, но ударът му бе слаб и германският страж овладя спокойно на гърди.

В третата минута от добавеното време Асен Митков с глава намери Никола Илиев, който навлезе в наказателното поле, след което с красив и прецизен удар не остави шансове на германския вратар, отбелязвайки за 2:3.

БЪЛГАРИЯ U21 – ГЕРМАНИЯ U21 2:3
1:0 Станислав Шопов 25′, 1:1 Юсуфа Мукоко 40′, 1:2 Юсуфа Мукоко 49′, 1:3 Юсуфа Мукоко 69′, 2:3 Никола Илиев 90+3′

България U21: 23. Пламен Андреев – 15. Мартин Атанасов, 4. Християн Петров (К), 5. Велко Йеленкович, 2. Мартин Стойчев – 6. Емил Ценов (67′ – 3. Емануел Мирчев), 8. Станислав Шопов (82′ – 19. Николай Златев), 20. Кристиян Стоянов (72′ –  22. Асен Митков) – 10. Никола Илиев, 9. Георги Николов (72′ – 14. Даниел Любомиров), 11. Петър Андреев (46′- 17. Мартин Сораков

Резерви: 12. Дамян Христов – 7. Роберто Райчев, 16. Ефе Али, 21. Симеон Василев,

Треньор: Александър Димитров

Германия U21: 1. Ноа Атуболу – 16. Лука Нетц, 5. Кенет Шмидт, 16. Колин Клайне-Бекел (78′ – 4. Брайт Арей-Мби), 2. Леандро Моргала (37′ – 13. Юлиан Айчбергер) – 8. Мерлин Рьол, 18. Роберт Вагнер (72′ – 22. Тим Брайтхаупт), 21. Максимилиан Бейер (К) (78′ – 19. Тим Лемперле) – 7. Ансгар Кнауф (72′ – 17. Браян Груда), 9. Юсуфа Мукоко, 11. Карим Адейеми

Резерви: 12. Йонас Урбиг – 3. Натаниел Браун, 10. Ник Волтемаде, 20. Паул Небел,

Треньор: Антонио ди Салвио

Съдия: Натан Вербоомен (Белгия)

Жълти картони: Станислав Шопов (България), Карим Адейеми (Германия)