Националите ”умряха” и срещу Албания

Националният отбор на България вече близо година е без успех, след като загуби контролата си с Албания с 0:2. DSPORT.BG

Последната победа на “лъвовете” бе на 16 ноември 2022 година, когато в приятелски мач бе надвит тимът на Кипър с 2:0. Следващият мач на националите е на 16 ноември на Националния стадион срещу Унгария.

На “Еър Албания” в Тирана Казим Лачи и Ернест Мучи вкараха попаденията за албанците. “Лъвовете” от своята страна изпратиха само един точен удар.

”Лъвчетата” изпуснаха да накажат геройски обрат в края срещу косоварските ”актьори”В началните минути на срещата опасностите пред двете врати липсват, но албанците владееха повече топката.

В девета минута Арлинд Айети изпрати удар със следната глава ъглов удар, но Димитър Митов лесно улови.

В 17-ата минута Недим Байрами центрира от корнер, след който не следва нищо опасно след изчистването на Георги Русев, довело до нов ъглов удар. Защитата на България се справя и с него, но не успява да организира контраатаката и албанците продължават да владеят топката в полето на “лъвовете”.

В 19-ата минута Иван Турицов центрира в наказателното поле, но вратарят на английски Брентфорд – Томас Стракоша, улови с една ръка. Три минути след това Кирил Десподов стреля от дистанция, но право в ръцете на Стракоша.

В 33-ата минута Димитър Митов се смеси, подавайки на играч на Албания, но след това успя да се справи с удара на Мучи. Две минути след това на Младен Кръстаич му се наложи да направи принудителната смяна, след като Спас Делев бъде заменен от Мартин Минчев.

В 41-ата минута Албания поведе в резултата. Мучи пусна успоредно подаването на голлинията, където Ясир Асани не успя да играе добре с топката, тъй като е блокиран от Марин Петков, но при добавката Казим Лачи е точен във вратата на Митов.

В 53-ата минута Асани реши да действа сам, но не сполучи пращайки топката в ръцете на Митов. Минута след това Христо Иванов получава пас в наказателното поле от Лукас Петков, но стреля много слабо и прати топката в аут.

В 69-ата минута Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, но албански играч отклони главата и Стракоша улови топката.

В 78-ата минута Станислав Иванов направи неофициален си дебют за България, заменяйки Лукас Петков.

В 81-ата минута Ернест Мучи покачи преднината на албанците с топовен изстрел от дистанция за 2:0.

Младен Кръстаич отново не подаде оставка
Станислав Иванов: Вината е в нас футболистите
Митов: Трябва да си вземем поука от този мач, резултатите ще дойдат
Албания – България 2:0

1:0 Казим Лачи 41′, 2:0  Ернест Мучи 81′

Албания:  23. Томас Стракоша – к, 2. Иван Балиу, 18. Арлинд Айети (46 – 5. Фредерик Весели), 13. Енеа Михай, 3. Марио Митай, 9. Ясир Асани (54 – 7. Марвин Чуни), 21. Кристиян Аслани, 14. Казим Лачи (61 – 8. Клаус Джясула), 10. Недим Байрами (46 – 22. Арбнор Муя), 17. Ернест Мучи, 11. Мирто Узуни

Резерви:  1. Етрит Бериша, 12. Ален Шери, 4. Елсеид Хисай, 5. Фредерик Весели, 6. Берат Джимсити, 7. Марвин Чуни, 8. Клаус Джясула, 15. Таулант Сефери, 16. Сокол Цикалеши, 20. Юлбер Рамадани, 22. Арбнор Муя

Треньор: Силвиньо

България:  12. Димитър Митов, 14. Алекс Петков, 6. Валентин Антов, 3. Симеон Петров, 16. Марин Петков, 15. Лукас Петков (78 – 7. Станислав Иванов), 4. Илия Груев (86 – 8. Анриан) Краев), 19. Иван Турицов (46 – 20. Виктор Попов), 11. Кирил Десподов – к, 9. Спас Делев (36 – 21. Мартин Минчев), 10. Георги Русев (46 – 24. Христо Иванов)

Резерви:  1. Даниел Наумов, 23. Иван Дюлгеров, 2. Патрик-Габриел Галчев, 5. Кристиан Димитров, 7. Станислав Иванов, 8. Андриан Краев, 13. Йоан Стоянов, 18. Ивайло Чочев, 20. Виктор Попов, 21 Мартин Минчев, 22. Илиан Илиев, 24. Христо Иванов

Треньор: Младен Кръстаич

”Лъвчетата” до 19 години постигна престижна победа над Хърватия

Противоречието на Младен КръстаичВсеки е виновен, а най-невинни са в БФС

Найденов към Кръстаич: Бибка, време е да поемеш Босна, там играят предимно местни

Атанас Караиванов: Кръстаич няма нито реални, нито морални правомощия да дава оценка на футболното първенство

Кръстаич: Ако не играят българи в българското първенство, по-добре да го закрием

Младен Кръстаич: Както виждате, тук съм, същината на проблема не е Кръстаич

Чочев: Треньорите вършат работата си перфектно, всичко е супер

Десподов: Ако кажете, ще подам оставка, няма проблем

Коментарно студио за неспасяемото положение в българския футбол (ВИДЕО)
Бербатов към БФС за оставките: Е, преспахте, кое виждате и кое решихте? (ВИДЕО)