61 дни по-късно Берое най-после се отпуши, след като ступа лидера в дома му

Берое се наложи над Локомотив Пловдив с 2:1 на стадиона в парк „Лаута“ в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Вини Трибуле изведе старозагорци напред в резултата в 29-ата минута и асистира на Леандро Годой за второто попадение в 44-ата минута. Почетното попадение за „смърфовете“ бе дело на Димитър Илиев в петата минута на добавеното време на срещата.DSPORT.BG

След първата си победа от 91 дни насам, Берое събра актив от 17 точки, заемайки 9-о място във временното класиране в efbet Лига. Локомотив Пловдив остава лидер в групата с 30 точки в актива си и вече с мач повече от Черно море, който е на 2-ра позиция с 29 пункта и при победа може да се изкачи до върха.

Локомотив Пловдив стигна до 100-процентово положение още в 5-ата минута, когато след дълго подаване към наказателното поле на Берое, Родриго Ачинели се опита да улови, но изпусна топката, а Хорхе Сегура пропусна да се разпише в опразнената от стража на гостите врата.

Джовани навлезе в наказателното поле на Берое в 7-ата минута, но ударът му бе отразен от Ачинели. Последва добавка от страна на Бабакар Дион, но стражът на гостите се намеси повторни, реванширайки се за грубата си грешка в първата ситуация пред неговата врата.

В 18-ата минута феновете на стадиона започнаха да скандират “Оставка!” към ръководството на Българския футболен съюз. По този начин започна подетата от Бойко Величков инициатива в знак на протест срещу ръководните фактори в българския футбол.

Франсиско Политино напредна по дясното крило на нападението на Берое в 28-ата минута, след което навлезе в наказателното поле на Локомотив Пловдив и стреля, но Динко Хоркаш отрази.

От последвалия корнер в 29-ата минута Густаво Каскардо центрира на първа греда, където топката бе отклонена от Георги Минчев, Франко Рамос овладя топката и продължи за Вини Трибуле, който прати топката във вратата, пазена от Динко Хоркаш.

Джовани центрира топката в наказателното поле на Берое в 31-ата минута, където Христо Иванов свали с глава за Георги Минчев, който оправи изстрел с коляно от близко разстояние, но топката срещна десния страничен стълб на вратата.

Бабакар Дион навлезе в наказателното поле и извади топката за Джовани, чийто удар обаче бе блокиран от бранител на Берое в 38-ата минута.

Франсиско Политино поде контраатака в 40-ата минута и изведе Вини Трибуле очи в очи с динко Хоркаш. Голмайсторът на Берое шутира с първото си докосване, но хърватският страж на домакините бе позициониран добре и отрази.

Вини Трибуле напредна отляво и центрира остро успоредно на голлинията, където Леандро Годой засече с първото си докосване топката във вратата. Попадението бе дълго преразглеждането с ВАР заради потенциална засада на аржентинския нападател в хода на нападението, но голът бе признат в 44-ата минута.

Локомотив Пловдив започна по-активно в първите минути на второто полувреме, като закономерно стигна и до първото чисто положение след почивката. В 57-ата минута Петър Андреев центрира в наказателното поле, където Димитър Илиев засече с глава, но топката премина над напречната греда.

В 60-ата минута Георги Минчев бе изведен на чиста позиция, а нападателят на Локомотив стреля с първото си докосване, но не успя да намери очертанията на вратата.

В следващите минути Локомотив Пловдив не успя да стигне до нищо интересно пред вратата, пазена от Родриго Ачинели.

Във втората минута на добавеното време на срещата “смърфовете” получиха златна възможност с пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Георги Минчев шутира, но право в левия страничен стълб на вратата.

В петата минута на добавеното време Ангел Лясков центрира в наказателното поле на Берое, където Георги Минчев свали с глава за Димитър Илиев, който стреля с първото си докосване и порази целта.

Локомотив Пловдив – Берое 1:2

0:1 Вини Трибуле 29′

0:2 Леандро Годой 44′

1:2 Димитър Илиев 90’+5′

Томаш: Мачът го загубихме в главите си преди мача (ВИДЕО)

Ачиари: От криза най-лесно се излиза с победа над лидера (ВИДЕО)

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем (85′ – 33. Георги Каракашев) – 6. Христо Иванов (46′ – 99. Леонардо Сена) (51′ – 22. Ивайло Иванов), 21. Евандро (46′ – 17. Алфа Конте) – 10. Джовани, 14. Димитър Илиев (К), 7. Бабакар Дион (57′ – 11. Петър Андреев) – 9. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов – 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешв, 18. Ивелин Чехларски

Треньор: Александър Томаш

Берое: 23. Родриго Ачинели – 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 5. Лусиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К) – 17. Едуин Ласо, 24. Стефан Гаврилов (57′ – 20. Сегундо Пачаме) – 11. Франсиско Политино (64` – 14. Викторио Вълков), 10. Енцо Ойос (78′ – 99. Майк Севайос), 91. Вини Трибуле – 9. Леандро Годой (78′ – 4. Франческо Селесте)

Резерви: 1. Хуан Лунгарсо – 7. Стилян Русенов, 18. Илиян Стоянов, 19. Васил Василев, 98. Бруно Шмуц

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Жълти картони: Ивайло Иванов, Петър Андреев (Локомотив); Енцо Ойос, Едуин Ласо, Родриго Ачинели, Вини Трибуле, Жорди Говеа (Берое)