иршество на нападателния футбол: Ботев Пд пречупи Ботев Вр в шеметно 8-голово шоу

Ботев Пловдив се наложи над Ботев Враца с шеметното 5:3 на стадион „Христо Ботев“ в мач от 14-ия кръг на efbet Лига.

Браян Переа изведе врачани напред в резултата още в 3-ата минута, но последва бърз отговор от страна на “канарчетата” в 5-ата минута, когато Янис Карабельов възстанови паритета. Ботев Пловдив достигна до пълния обрат в 28-ата минута чрез Фаустас Степонавичюс. Марко Мажуга възстанови равенството в 50-ата минута, но “канарчетата” отново излязоха напред чрез Емануел Уме пет минути по-късно. Браян Переа бе точен за 3:3, след като реализира дузпа в 63-ата минута. Уме отново изведе “канарчетата” с идентичен на предишния си гол в 77-ата минута, а гол-шедьовър на Антоан Бароан оформи крайното 5:3.

След този успех Ботев Пловдив събра актив от 15 точки, заемайки 11-о място в efbet Лига, докато Ботев Враца остава на 14-а позиция с 10 пункта в актива си.

Ботев Враца започна по-активно в дебютните минути на срещата. В 3-ата минута Момчил Цветанов бе изведен по лявото крило и центрира на втора греда, където Марко Мажуга стреля с глава, но Хидайет ханкич отрази. Браян Переа се оказа обаче на правилното място в точния момент, за да чукне топката в опразнената врата на “канарчетата”.

Само две минути по-късно Антонио Перера матира халфовата и защитнита с подаване, с което изведе Янис Карабельов, който преодоля Федерико Бариос, за да чукне топката в празната врата от малък ъгъл, с което бързо да възстанови паритета.

Фаустас Степонивичюс се озова на стрелкова позиция в 10-ата минута, когато шутира от границата на наказателното поле на Ботев Враца, но Федерико Бариос се намеси и улови топката.

Момчил Цветанов изненада Ханкич с удар от далечна дистанция в 16-ата минута, но стражът на Ботев Пловдив отрази. Даниел Генов овладя рикоширалата топката, но не успя да дръпне бързо спусъка, след което бе затворен.

Даниел Генов центрира от корнер в 23-ата минута в наказателното поле на “канарчетата”, къденто Мартин Христов се извиси над всички и стреля с глава, но ударът му премина над напречната греда.

Ботев Пловдив успя да осъществи пълния обрат на събитията във Враца в 28-ата минута, когато Антоан Бароан бе изведен по лявото крило, като имаше достатъчно време да види разпорложението на играчите в наказателното поле, след което да пусне остър пас за Фаустас Степонавичюс, който опъна мрежата.

До края на полувремето двата отбора намалиха темпото, като до чисти положения пред някоя от двете врати не се стигна.

Ботев Враца започна по-агресивно в първите минути на второто полувреме. Даниел Генов центрира остро от корнер в 47-ата минута, изненадвайки Хидайет Ханкич, който отрази с гърди.

Натискът на Ботев Враца даде резултат в 50-ата минута, когато Момчил Цветанов напредна по лявото крило и подаде успоредно на голлинията в наказателното поле на Ботев Пловдив. Там Марко Мажуга навлезе от втора позиция, за да засече топката в мрежата.

Ботев Пловдив отново излезе напред в резултата в 55-ата минута, когато Емануел Уме напредна през средата и стреля от средна дистанция в долния ляв ъгъл и с помощта на гредата, топката влезе във вратата. Федерико Бариос плонжира, но не успя да отрази.

Антоан Бароан отне топката от последния защитник в отбраната на Ботев Враца в 58-ата минута, напредна и стреля, но ударът му бе блокиран от Луиз Соарес, а Федерико Бариос улови.

Уме центрира в наказателнто поле в 60-ата минута, където Янис Карабельов свали с гърди за Ивелин Попов, който стреля от воле, но Бариос се намеси по великолепен начин и отрази.

Момчил Цветанов центрира от лявото крило, а Константинос Балоянис игра с ръка в собственото си наказателно поле, опитвайки да овладе на гърди. Стоян Арсов не се поколеба и посочи бялата точка. Браян Переа се нае с изпълнението на дузпата и прати Ханкич в обратния ъгъл, за да изравни за 3:3 в 63-ата минута.

Емануел Уме бе намерен по лявото крило с дълго подаване през целия терен в 77-ата минута. Нигериецът навлезе навъртре чрез дрибъл и стреля от границата на наказателното поле ниско по тревата, а с помощта на десния страничен стълб топката влезе в мрежата по идентичен начин, както при третия гол за Ботев Пловдив.

“Канарчетата” стигнаха до пето попадение в 81-ата минута, когато Янис Карабельов свали с глава за Антоан Бароан, който с мощен изстрел от воле прати топката по феноменален начин в горния десен ъгъл на вратата на домакините, не оставяйки никакви шансове на Бариос да отрази.

БОТЕВ ВРАЦА – БОТЕВ ПЛОВДИВ 3:5

1:0 Браян Переа 3′

1:1 Янис Карабельов 5′

1:2 Фаустас Степонавичюс 28′

2:2 Марко Мажуга 50′

2:3 Емануел Уме 55′

3:3 Браян Переа 63′ (д.)

3:4 Емануел Уме 77′

3:5 Антоан Бароан 81′

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио – 23. Браян Мендоса, 20. Мартин Христов (83′ – 3. Мартин Кавдански), 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов – 10. Спас Георгиев (83′ – 16. Красимир Тодоров), 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса (46′ – 21. Бубакар Траоре), 9. Даниел Генов (К) (71′ – 37. Марио Киконда) – 14. Марко Мажуга (74′ – 11. Жан-Пиер да Силва), 19. Браян Переа