Резонно нулево равенство между Локомотив София и ЦСКА 1948

Локомотив София и ЦСКА 1948 направиха нулево равенство на стадион “Локомотив” в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. В двубоя нямаше много положения и хиксът бе закономорен. Това бе второ нулево равенство в този кръг след това в между Крумовград и Етър. За отбора на Данило Дончич това бе трети пореден двубой без допунат гол и второ поредно нулево равенство в квартал “Надежда”.DSPORT/BG

Феновете в Надежда издигнаха транспарант срещу ръководството на БФС

Двубоят започна в 16:30 и може да го проследите на живо с dsport, както и в ефира на Дарик радио.

Първата опасност в срещата дойде в 9-ата минута. Георги Русев центрира от ъглов удар. Бабукар Гайе се размина с топката, но защитник на домакините се намеси и изчисти топката.

Няколко минути след това полузащитникът Емил Ценов пробва късмета си от далечно разстояние, но ударът му мина встрани от вратата, пазена от Гайе.

Четири минути преди края на първото полувреме Георги Русев отправи първи точен изстрел в мача, но той бе прекалено лек и не затрудни вратаря на домакините. Само две минути по-късно Димитър Митков бе заменен принудително.

В добавеното време на първата част Педриньо удари греда, но бе маркирана спорна засада.

В 57-ата минута Георги Русев центрира от корнер и намери Елитон. Неговият удар бе изчистен от голлинията от Симеон Мечев.

13 минути по-късно Красимир Милошев стреля от далечно разстояние, но коварният му удар мина встрани от вратата на Даниел Наумов.

В 73-ата минута Елитон си изкара пети жълт картон от началото на сезона и ще пропусне следващия мач на ЦСКА 1948, който е срещу Локомотив Пловдив.

В първата минута на добавеното време Русев изпълни статично положение и намери Видар Кяртенсон на чиста позиция на границата на вратарското поле, но ударът на исландеца мина на сантиметри от десния страничен стълб на Гайе.

ЦСКА 1948 се намира на 7-ото място в класирането с 22 точки, докато столичните “железничари” са 12-ти с 14 пункта. В следващия кръг ЦСКА 1948 ще се изправи срещу Локомотив Пловдив, докато Локомотив София ще гостува на Ботев Пловдив.

Локомотив София – ЦСКА 1948 0:0

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 2. Гонсало Кардосо (55′ – Даниел Ками), 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 20. Диого Тешейра (80′ – 10. Валентин Николов), 26. Красимир Милошев (К) (80′ – 98. Стив Траоре), 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 22. Ивайло Найденов, 21. Антони Иванов (55′ – 16. Симеон Мечев), 45. Димитър Митков (43′ – 11. Карлос Франса)

Резерви: 88. Жарко Истатков – 10. Валентин Николов, 13. Галин Минков, 5. Даниел Ками, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре, 16. Симеон Мечев, 9. Калоян Кръстев, 11. Карлос Франса

Треньор: Данило Дончич

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 15. Симеон Василев, 5. Елитон, 87. Симеон Петров, 24. Ерденис Гурища (46′ – 6. Стив Фуртадо), 18. Ивайло Чочев (К), 21. Емил Ценов, 8. Педриньо (62′ – 99. Радослав Кирилов), 11. Бирсент Карагарен (62′ – 9. Видар Кяртенсон), 20. Антонио Вутов (71′ – 17. Никола Илиев), 10. Георги Русев

Резерви: 33. Генадий Ганев – 4. Мики Орачев, 13. Стоян Стоичков, 9. Видар Кяртенсон, 99. Радослав Кирилов, 6. Стив Фуртадо, 39. Парвиз Умарбаев, 17. Никола Илиев, 23. Емил Виячки

Треньор: Николай Панайотов

Съдия: Ивайло Ненков

Жълти картони: Ерденис Гурища, Гонсало Кардосо, Антонио Вутов, Симеон Петров, Елитон, Никола Илиев