ЦСКА беше неразпознаваем в Благоевград, но обърна и подчини Пирин за секунди

ЦСКА не изигра най-убедителния си мач, но победи с 2:1 Пирин в Благоевград. Двата отбора премериха сили в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига.DSPORT.BG

До 79-ата минута „армейците“ не приличаха на себе си. Играта им определено не спореше, като дори изоставаха в резултата с 0:1 след гола на Иван Тасев в добавеното време на първата част.

Футболистите на Нестор Ел Маестро успяха да се събудят навреме и направиха пълен обрат в рамките на секунди. Резервата Матиас Фаетон възстанови равенството в 79-ата минута, а в 80-ата асистира на Джонатан Линдсет за крайното 2:1. Домакините се сринаха и не намериха начин да отговорят. Те доиграха мача с човек по-малко, след като Айуб Абу си изкара втори жълт, респективно червен картон.

След успеха ЦСКА е трети в класирането с актив от 28 точки, на 1 зад Черно море и на 2 зад лидера Локомотив Пловдив. Пирин пък е 13-и с 11 точки.

Иво Тренчев: Ситуацията е сложна и трудна и няма какво да го крием (ВИДЕО)

Ел Маестро: На почивката лидерите в съблекалнята свършиха 50% от работата ми (ВИДЕО)

Само секунди след началото играта беше спряна заради хвърлени ленти по терена от феновете на домакините. Футболистите на двата отбора обединиха усилия, за да изчистят тревната настилка.

Първият гол шанс се откри пред „армейците“ в 5-ата минута. Тобиас Хайнц стреля директно от пряк свободен удар, но много високо над напречната греда.

В 12-ата минута Андрей Йорданов се отчете с решителна намеса и предотврати почти сигурен гол. Марселино Кареасо отне чисто от Венцислав Бенгюзов в центъра. Топката стигна до Дюкенс Назон, чийто не се получи. Кареасо обаче овладя на чиста позиция, но Йорданов блокира изстрела му.

В 18-ата минута двете агитки поискаха със скандирания оставката на ръководството на БФС, докато “червените” привърженици издигнаха специален транспарант за целта.

В средата на първото полувреме Айуб Абу фаулира Хайнц пред наказателното поле. Именно халфът на ЦСКА изпълни свободния удар. Топката рикошира в стената и напусна пределите на игрището.

Десетина минути преди почивката ЦСКА пропиля две възможности да излезе напред в резултата чрез Назон. При първата нападателят потърси свой съотборник с успореден на голлинията пас, но не беше достатъчно прецизен. Секунди по-късно Дюкенс Назон беше изведен в коридор от Джонатан Линдсет, Неговият завършващ удар обаче беше блокиран.

В ответната атака Пирин имаше страхотна възможност. Християн Петров обаче се намеси ключово и изби топката на метър пред голлинията.

В 39-ата минута Амос Юга изведе зад защитата на Пирин Назон. Нямаше засада, защото таранът тръгна от собствената си половина. Той се озова очи в очи с Максим Ковальов, но не съумя да го преодолее.

Минутка по-късно слаб удар с глава на Майкъл Естрада беше уловен безпроблемно от вратаря на „орлетата“.

В 42-рата минута Хайнц сбърка. Аймен Суда напредна с топка в крака и отправи тежък удар. Бусато обаче съумя да спаси с една ръка.

В добавеното време на първата част Пирин изненадващо поведе с 1:0. Амос Юга сбърка фатално при изнасянето на топката. Неговото подаване към центъра беше пресечено от Дюлгеров. Той бързо намери Юго Комано, който продължи към Иван Тасев. 11-ката на Пирин разстреля Бусато с плътен диагонален удар.

Столичани опитаха да върнат гола още преди края на първото полувреме, но неуспешно. След изпълнение на ъглов удар Енес Махмутович беше най-близо. Той стреля с глава право в ръцете на Максим Ковальов.

Играта на ЦСКА не спореше в началните минути на втората част. Пирин се бранеше добре, като в 53-тата минута дори погледна към вратата на Бусато. Голмайсторът Иван Тасев тръгна зад центъра и стигна до наказателното поле. Той си затвори ъгъла, а подаването му беше пресечено от Християн Петров.

В 67-ата минута удар на Амос Юга от границата на наказателното поле излезе в аут. Две минути по-късно Линдсет отклони с глава центриране – право в ръцете на Ковальов.

В 78-ата минута удар на Борис Тютюков беше блокиран, а топката отиде в ръцете на Бусато. Бразилският страж даде началото на бърза контраатака, която се разви по десния фланг, като стигна до левия. Резервата Матиас Фаетон овладя, навлезе в наказателното поле и с хубав удар завърши атаката за 1:1.

Секунди след това ЦСКА удари за втори път за пълен обрат. Матиас Фаетон се оказа златната резерва, защото асистира на Линдсет с остър пас по земя. Норвежецът отигра с едно докосване и не остави шансове на Ковальов.

Пирин тотално изпусна юздите. Шест минути преди изтичането на редовното време Айуб Абу беше изгонен с втори жълт, респективно червен картон. Така „орлетата“ трябваше да доиграят мача с 10 души.

До края ЦСКА имаше две-три възможности да направи успеха си малко по-убедителен, но „червените“ пропуснаха от добри позиции. В следващия кръг тимът на Ел Маестро приема Арда, докато Пирин гостува на Черно море.

Пирин – ЦСКА 1:2

1:0 Иван Тасев 45’+1′, 1:1 Матиас Фаетон 79′, 1:2 Джонатан Линдсет 80′

Пирин: 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда (90’+4′ – 30. Любомир Тодоров), 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров, 6. Андрей Йорданов, 17. Борис Тютюков (81′ – 10. Даниил Кондраков), 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 19. Юго Комано (90′ – 9. Станислав Костов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 10. Даниил Кондраков, 16. Мартин Георгиев, 18. Велислав Минков, 30. Любомир Тодоров, 9. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн, 25. Илиан Костов, 27. Георги Върбанов

Треньор: Иво Тренчев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 17. Емануел Шакич, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц (61′ – 11. Матиас Фаетон), 26. Марселино Кареасо (73′ – 8. Станислав Шопов), 9. Дюкенс Назон (73′ – Данило Асприля), 29. Майкъл Естрада (61′ – 28. Браян Морено)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 4. Мено Кох, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 30. Данило Асприля, 28. Браян Морено

Треньор: Нестор Ел Маестро