рама в Пазарджик! Жоро Петков влезе за дузпа, спаси, тя бе пребита и Славия загуби в последните секунди

Хебър победи драматично Славия с 1:0 в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. Пазарджиклии взеха трите точки след дузпа в последните секунди. След отсъждането на наказателния удар Иван Колев реагира и пусна в игра Георги Петков вместо Николай Кръстев. Ветеранът на “белите” отрази първия удар от бялата точка на Георги Вълчев, но се оказа, че по-рано е отместил крака си от голлинията и дузпата бе пребита, като този път Вълчев бе точен за 1:0. DSPORT/BG

Преди началото на срещата Станислав Тодоров получи почетен с плакет, тъй като като шуменският рефер свири последния си мач в българския елит.

Станислав Тодоров прекрати съдийската си кариера след над 300 мача в елита

В четвъртата минута Иван Минчев стреля от пряк свободен удар, но над вратата.

В 12-ата минута Хебър организира опасна атака отдясно, но Олексей Збун стреля слабо и прекалено неточно. В следващите минути Славия се опитва да организира няколко атаки, но не успя да създаде нищо опасно пред Матвей Игонен.

В 28-ата минута Ертан Томбак извършва нарушение срещу Марсел Канади, при последвалото центриране на Николас Пенев от свободния удар обаче топката попадна право в ръцете на Николай Кръстев.

Минутата по-късно Хебър създаде най-опасното положение в двубоя до момента. Ангел Бастунов центрира в наказателното поле, където обаче Стилиян Тисовски не успява от добрата позиция да засече топката във вратата.

В 32-ата минута Галин Иванов изпрати първия точен удар в срещата, но изстрелът му от дистанцията бе отразен от Игонен.

В края на първата част Галин Иванов центрира остро в наказателното поле, но Тони Тасев не успява да стигне до топката навреме, за да я засече във вратата на Хебър.

В началото на втората част Атанас Кабов получава топката на границата на наказателното поле, но Стефан Цонков, който опитва технически да отклони топката във вратата, я прати покрай целта.

В 61-ата минута Мартин Георгиев отне топката и пусна към Ерол Дост, който подаде на Мартин Сораков, но девета на Славия не успя да изпрати опасен удар. Седем минути след това топката стигна до Дост в наказателното поле на вратата, но половината на “белите” стреля покрайта.

Четвърт час преди края на мача Георги Вълчев опита да изведнъж Николай Кръстев с плътен изстрел от дистанция, но стражът на Славия лесно улови.

В последните минути Славия се опитва да приложи натиск върху Хебър.

В 82-ата минута Игонен добре скъси ъгъла пред Мартин Сораков и не позволява на нападателя на столичани да го преодолее. В 89-ата минута Игонен боксира топката след центриране от фал на Галин Иванов. Минутата след тази вратарят на домашните се отличава с още едно име, избивайки с една ръка удар на Роберто Райчев с глава.

В третата минута на добавеното време Станислав Тодоров посочи бялата точка за игра с ръката на Емил Мартинов. Иван Колев реагира мигновено и замени Николай Кръстев с Георги Петков. Ветеранът на “белите” успя да спре Георги Вълчев и запази равенството, но след прегледа с ВАР се оказа, че по-рано е отместил крака си от голлините и наказателният удар трябва да бъде пребит. Този път капитанът на Хебър бе точен, за да донесе успех на тима си.

Хебър – Славия 1:0

1:0 Георги Вълчев (д) 90+8′

Хебър:  32. Матвей Игонен – 24. Лазар Марин (87 – 13. Архан Исуф), 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев – (К), 84. Стилиян Тисовски (46) – 11. Атанас Кабов), 10. Ангел Бастунов (87 – 43. Жоао Сеско), 14. Олексий Збун, 17. Николас Пенев (78 – 23. Сашо Лебанов), 21. Марсел Канади (46 – 3. Богомил Божуркин)

Резерви:  1. Петър Дебърлиев – 3. Богомил Божуркин, 11. Атанас Кабов, 13. Архан Исуф, 23. Сашо Лебанов, 43. Жоао Сеско, 88. Мартин Янков

Треньор:  Любослав Пенев

Славия:  12. Николай Кръстев – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 27. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев (59 – 71. Кристиян Стоянов), 10. Владимир Николов ( 59 – 9. Мартин Сораков), 93. Сибири Кейта (46 – 17. Ерол Дост), 33. Галин Иванов (К), 88. Тони Тасев (76 – 14. Роберто Райчев)

Резерви:  1. Георги Петков – 5. Велко Йеленкович, 8. Емил Стоев, 9. Мартин Сораков, 14. Роберто Райчев, 17. Ерол Дост, 19. Чунг Нгуен До, 23. Денислав Александров, 71. Кристиян Стоянов

Треньор:  Иван Колев

Съдия:  Станислав Тодоров

Жълти картони:  Роберт Мазан, Георги Вълчев (Х), Ертан Томбак, Венцислав Керчев (С)

ВАР:  Георги Кабаков

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTubeTikTok  и  Instagram !