Ботев Пловдив се подигра на Локо Сф, свириха скандална дузпа за ”канарчетата”

Ботев Пловдив разби с 6:0 Локомотив София в мач от 15-ия кръг на еfbet Лига. Футболистите на Душан Керкез тотално надиграха съперника и дори можеха да постигнат още по-убедителен успех. „Столичните железничари“ бяха потресаващо слаби в дефанзивен план и се придвижваха много бавно по терена, като закъсняваха с намесите си. Антоан Бароан и Самюел Акере вкараха по два гола в двубоя, а по едно добавиха Ивелин Попов и Уме Емануел. Съдията Ивелин Занев свири скандална дузпа за „канарчетата“ в края на първото полувреме.DSPORT.BG

Антоан Бароан се превърна в най-резултатния чужденец в историята на Ботев Пловдив, като вече има 26 гола на сметката си.

Ивелин Попов изигра мач номер 600 в своята кариера.

Антоан Бароан нанесе първия точен удар в мача още в 1-ата минута, но право в ръцете на Бабукар Гайе. Няколко секунди по-късно Ивелин Попов намери Самюел Акере в наказателното поле на Локомотив, а той отправи диагонален удар, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Гайе.

Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 5-ата минута. Домакините организираха бърза атака. Диме Димов допусна груба грешка, не успя да изчисти една топка, а за сметка на това я изпрати в краката на Антоан Бароан, който я вкара във вратата на Бабукар Гайе.

Ботев Пловдив удвои своята преднина в 12-ата минута. Антоан Бароан подаде в наказателното поле на Локомотив към Самюе Акере, който с много прецизен завършващ удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Бабукар Гайе.

Четири минути по-късно Карлос Франса се измъкна от Константинос Балоянис, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Ботев Пловдив, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Хидайет Ханкич.

Ивелин Попов пусна много добър пас към Антоан Бароан в 30-ата минута, а французинът бе на добра позиция в наказателното поле на Локомотив, но ударът му бе блокиран.

Минута по-късно Бароан получи нов хубав извеждащ пас зад гърба на отбраната на Локомотив и бе сам срещу Гайе, но стреля встрани от десния страничен стълб на вратата на гостите.

Съдията Ивелин Занев свири скандална дузпа за Ботев Пловдив в 45-ата минута. Ивайло Найденов изчисти топката, след което имаше леко съприкосновение със Самюел Акере, а съдията Ивелин Занев свири изключително спорна дузпа за “канарчетата”. Любопитна подробност е, че Занев свири втори домакински мач на Ботев в последните четири кръга и свири трета поредна дузпа за “жълто-черните” в тези двубои.

Ивелин Попов реализира наказателния удар, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Бабукар Гайе.

Ботев Пловдив бе много близо до това да вкара четвърти гол в 47-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив, се откри страхотна възможност пред Атанас Чернев, но той стреля над напречната греда в аут.

Ботев Пловдив поведе с 4:0 в 57-ата минута. Антоан Бароан много добре задържа топката, след което подаде към Уме Емануел в наказателното поле на Локомотив, а той с много плътен удар вкара топката във вратата на Бабукар Гайе.

Ботев Пловдив направи резултата 5:0 в 66-ата минута. Антоан Конте подаде към Самюел Акере, който продължи за Анатоан Бароан, който навлезе в наказателното поле на Локомотив, бе сам срещу Гайе и с много силен удар вкара топката във вратата му.

Ботев Пловдив вкара шести гол в 78-ата минута. Мартин Секулич подаде към Ивелин Попов, който пусна извеждащ пас за Самюел Акере, а той с удар покрай Гайе вкара за 6:0.

Ботев Пловдив вкара 11 гола в последните два мача и постигна два поредни успеха. “Жълто-черните” имат три победи в последните четири двубоя.

Ботев Пловдив се изкачи на десето място във временното класиране с 18 точки, докато Локомотив София е дванадесети с 14 точки.

Душан Керкез: Ние си направихме двубоя лесен

Бароан се превърна в най-резултатния чужденец в историята на Ботев Пловдив

Ивелин Попов с мач номер 600 в своята кариера на рождения си ден

Данило Дончич: Нелепа загуба, играхме без агресия и без спазване на тактическите задачи

Ботев Пловдив – Локомотив София 6:0

1:0 Антоан Бароан 5′

2:0 Самюел Акере 12′

3:0 Ивелин Попов 45+1′

4:0 Уме Емануел 57′

5:0 Антоан Бароан 66′

6:0 Самюел Акере 78′

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там (58′ – 15. Джеймс Етоо), 10. Ивелин Попов (79′ – 17. Николай Минков), 11. Антоан Бароан (68′ – 9. Мартин Секулич), 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (68′ – 30. Лъчезар Балтанов), 31. Уме Емануел (58′ – 88. Красиан Колев), 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

резерви: 92. Даниел Кайзер, 6. Дилан Мертенс, 14. Фаустас Степонавичиюс, 21. Точукву Ннади

старши треньор: Душан Керкез

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 2. Гонсало Кардосо, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 26. Красимир Милошев (К) (72′ – 10. Валентин Николов), 22. Ивайло Найденов, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов (46′- 98. Стив Траоре), 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев (46′- 9. Калоян Кръстев), 11. Карлос Франса

резерви: 88. Жарко Истатков, 20. Диого Тейшейра, 5. Ив Даниел Ками, 93. Стефан Ламбезе, 17. Теодор Иванов, 7. Фелипе Силва