ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив спретнаха равенство в мач с два червени картона и отменена дузпа в 93-ата минута

ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Домакините откриха резултата в 15-ата минута след попадение на Георги Русев, но гол от дузпа на Джовани в 44-ата минута донесе точката на пловдивчани. В 89-ата минута Ангел Лясков и Елитон получиха червени картони, Лясков за втори жълт, а бразилският защитник на домакините за удар без топка срещу Димитър Илиев. В 3-ата минута на добавеното време Ивайлов Стоянов първоначално отсъди дузпа за ЦСКА 1948 за нарушение на Динко Хоркаш срещу Симеон Петров, но след намесата на ВАР, 11-метровият наказателен удар бе отменен.DSPORT.BG

Още в 3-ата минута Даниел Наумов показа добър рефлекс, за да спаси далечен удар на Джовани.

Четири минути по-късно Динко Хоркаш допусна допусна грешка, топката попадна в Педриньо, който продължи към Аерон Зинга, но неговото изпълнение бе слабо.

Динамичното начало на двубоя продължи и в 10-ата минута Елитон отправи първия точен удар за ЦСКА 1948. Георги Русев центрира от статично положение и бразилеца стреля с глава, но Хоркаш се намеси. Три минути по-късно Педриньо стреля от пряк свободен удар, но вратарят на гостите отново спаси.

В 15-ата минута ЦСКА 1948 поведе. Ангеля Лясков допусна груба грешка в близост до наказателното поле на Локомотив Пловдив. Георги Русев открадна топката и стреля от границата на наказателното поле с левия крак, за да вкара за 1:0.

12 минути по-късно Джовани направи двойно подаване с Бабакар Дион и стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 43-ата минута Джовани спечели дузпа за Локомотив, след като бе фаулиран от Ерденис Гурища. Зад топката застана бразилецът, който с техничен удар в средата на вратата изравни резултата.

В първата минута на добавеното време Алфа Конте излезе на добра позиция, но вместо на подаде към Георги Минчев, той реши сам да завършва и не уцели вратата.

В началото на второто полувреме Конте се обърна добре и стреля, но топката премина встрани от вратата на Наумов.

В 50-ата минута пловдивските “железничари” можеха да направят пълен обрат. Локомотив организира хубава атака. Дион подаде към Минчев, който с пета продължи към Конте. При неговия удар имаше рикошет и топката в крайна сметка се отби в напречната греда.

Силната игра на възпитаниците на Александър Томаш продължи и Наумов спаси удар на Джовани от далечно разстояние. В 58-ата минута Локомотив създаде още един добър шанс. След статично положение Хорхе Сегура свали към Христо Иванов, който стреля от воле, но Наумов се отчете с прекрасна намеса, за да запази паритета.

12 минути по-късно Антонио Вутов изведе Педриньо на отлична позиция, но крилото на домакините не успя да преодолее Хоркаш.

В 81-ата минута Георги Минчев нацели втора греда за гостите, но късметът отново се усмихна на ЦСКА 1948. Три минути по-късно Хоркаш спаси удар на Русев.

Една минута преди края на редовното време се стигна до спречкване в средата на терена. Ангел Лясков получи втори жълт картон, докато Елитон получи директен червен за удар без топка срещу Димитър Илиев.

В 93-ата минута Ивайло Стоянов отсъди дузпа за ЦСКА 1948, но тя бе отменена след намесата на ВАР.  Гурища центрира към Симеон Петров, но повторенията показаха, че Хоркаш успява да стигне до топката.

ЦСКА 1948 – Локомотив Пловдив 1:1