Лудогорец се бори, но не спря Фенербахче по пътя към 18-ата поредна победа

Фенербахче се наложи над Лудогорец с 3:1 на стадион „Шюкрю Сараджоглу“ в двубой от третия кръг на група „H“ в турнира за Лигата на конференциите. Миши Батшуай изведе турския гранд напред в резултата в 42-ата минута, а на старта на второто полувреме Миха Зайц удвои преднината за „фенерите“. Родриго Бекао си вкара автогол в 65-ата минута, след като се опита да изчисти удар на Педро Нареси. Миха Зайц оформи DSPORT.BG крайния резултат с гол в добавеното време на срещата. Дебют начело на Лудогорец направи Георги Дерменджиев.

След този успех Фенербахче остава лидер в групата с пълен точков актив, докато Лудогорец е на 3-о място с 3 точки.

Лудогорец получи правото да изпълни пряк свободен удар в 4-ата минута. Аслак Фон Витри чукна топката за Бърнард Текпетей, който стреля право в стената. Последва добавка от страна на Клод Гонсалвеш от границата на наказатернито поле, но покрай десния страничен стълб.

Само минута по-късно Руан Секо бе изведен зад гърба на отбраната на Фенербахче. Бразилецът прекара топката между краката на Родриго Бекао, но Ирфан Джан Егрибаят отрази. Последва разбъркване след центрирането от корнер на Текпетей, след което Якуб Пьотровски шутира, но там Бекао блокира.

След късо изпълнен корнер от страна на Фенербахче в 8-ата минута, Фред чукна топката за Райън Кент, който центрира за Душан Тадич. Ударът на капитана на турския тим обаче премина покрай вратата, пазена от Симон Слуга.

Фред получи топката и навлезе отдясно в наказателното поле на Лудогорец, след което стреля по диагонал с по-неудобния си десен крак, но Слуга отрази. Последва добавка от страна на Райън Кент на втора греда, но агличанинът не успя да намери очертанията на вратата в 25-ата минута.

Якуб Пьотровски се опита да изненада Ирфан Джан Егрибаят с удар от далечна дистанция, но топката премина покрай десния страничен стълб в 29-ата минута.

Брайт Осайи-Самуел навлезе отдясно в наказателното поле в 37-ата минута и центрира към Душан Тадич, чийто удар с глава премина над напречната греда на вратата.

Фенербахче разви по светкавичен начин своя контраатака в 42-ата минута, когато топката бе отнета и Фред напредна с дрибъл. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед изведе Миши Батшуай, който си поведе топката, Оливие Вердон се опита да се намеси, но безуспешно. Белгийският нападател пусна топката покрай Симон Слуга и изведе своя тим напред в резултата.

Футболистите на турския гранд изпълниха заучено положение при пряк свободен удар в 44-ата минута, когато Фред подаде на късо Райън Кент, чийто мощен изстрел профуча над напречната греда на вратата на Лудогорец.

Лудогорец започна активно в дубютните минути на второто полувреме. В 50-ата минута след центриране от корнер Оливие Вердон отправи неточен удар с глава.

Фенербахче удвои аванса си в 52-ата минута, когато Душан Тадич изведе по лявото крило Джейдън Остерволде, който сви топката в наказателното поле за Миши Батшуай, който не успя да нанесе удар и топката рикошира. Последва добавка от Миха Зайц, който прати топката за втори път във вратата на Лудогорец.

Българският шампион се върна в мача в 65-ата минута, когато Бърнард Текпетей центрира от корнер. Топката рикошира в коляното на Родриго Бекао, след което Педро Нареси се опита да отиграе акробатично, а в опита си да изчисти топката бразилският бранител на Фенербахче прати топката в собствената си врата.

Миши Батшуай бе намерен на границата на наказателното поле от свой съотборник в 77-ата минута и стреля в средата на вратата, но Симон Слуга се намеси комфортно.

Лудогорец пропусна да възстанови равенството в 82-ата минута, когато Пьотровски изведе Текпетей сам срещу стража на Фенербахче. Крилото на българския тим се опита да промуши топката между краката на Ирфан Джан, но той отрази, след което Квадво Дуа се размина с топката.

Дуа се опита да изненада Ирфан Джан с удар от далечна дистанция в 86-ата минута, но стражът на домакините отрази. След това нито един футболист в зелено не успя да нанесе удар от добавка.

Бърнард Текпетей навлезе в наказателното поле и не предпочете да комбинира със Спас Делев в 88-ата минута, а вместо това шутира. Ирфан Джан обаче плонжира и отрази.

В третата минута на добавеното време Фенербахче разви своя контраатака по светкавичен начин. Топката стигна до Себастиан Сжимански, който навлезе в наказателното поле със серия от финтове и сви топката за Миха Зайц, който с мощен удар от границата на наказателното поле вкара третия гол за своя тим.

ФЕНЕРБАХЧЕ – ЛУДОГОРЕЦ 3:1

1:0 Миши Батшуай 42′

2:0 Миха Зайц 52′

2:1 Родриго Бекао 65′ (аг.)

3:1 Миха Зайц 90’+3′

В агитката на Фенербахче и анонсиране на стартовите състави по турски (ВИДЕО)

Дерменджиев: Можехме да постигнем по-добър резултат (ВИДЕО)

Текпетей: Няма как да се предадем заради загуба в такъв мач

Недялков: Все още правим детински грешки, които ни костваха трите гола (ВИДЕО)

Фенербахче: 70. Ирфан Джан Егрибаят – 21. Брайт Осайи-Самуел (64′ – 7. Ферди Кардъоглу), 50. Родриго Бекао, 6. Александър Джику, 24. Джейдън Остерволде – 35. Фред (64′ – 53. Себастиан Сжимански), 27. Мигел Креспо, 26. Миха Зайц – 11. Райън Кент (89′ – 20. Дженгиз Юндер), 23. Миши Батшуай (80′ – 22. Умут Найир), 10. Душан Тадич (К) (64′ – 17. Ирфан Джан Кахведжъ)

Резерви: 40. Доминик Ливакович, 67. Догукан Деми – 5. Исмаил Юксек, 9. Един Джеко, 49. Мухамет Имре, 92. Ефекан Карайазъ, 95. Юсуф Акчичек

Треньор: Исмаил Картал

Лудогорец: 12. Симон Слуга – 3. Антон Недялков (К), 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг (90’+1′ – 22. Франко Русо), 16. Аслак Фон Витри – 8. Клод Гонсалвеш, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси – 37. Бърнард Текпетей (90’+1′ – 11. Мунир Шуиар), 99. Руан Секо (72′ – 9. Квадво Дуа), 77. Кайо Видал (72′ – 90. Спас Делев)

Резерви: 1. Серджио Падт, 69. Пламен Пепеляшев – 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 17. Сон, 64. Доминик Янков, 88. Тодор Неделев

Треньор: Георги Дерменджиев

Жълти картони: Александър Джику, Родриго Бекао, Мигел Креспо (Фенербахче); Педро Нареси, Бърнард Текпетей, Якуб Пьотровски, Спас Делев, Антон Недялков (Лудогорец)