В задочното завръщане на Заги – рожденик и дузпа донесоха 3 точки на Славия

Славия победи Крумовград с 2:0 на стадион „Александър Шаламанов“ в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Двубоят бе задочно завръщане за старши треньора Златимир Загорчич в „Овча купел“, който изтърпя наказание за натрупани жълти картони от предишния си престой и изгледа двубоя от трибуните.DSPORT.BG

„Белите“ излязоха напред в резултата в 17-ата минута, когато Виктор Генев отпразнува подобаващо 35-ия си рожден ден с гол, след като с глава засече центриране на Тони Тасев от статично положение. Крилото собственоръчно се разписа за 2:0 в 81-вата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Раян Сенханджи срещу влезлия като резерва Владимир Николов.

С успеха Славия се изкачи до 14-ото място във временното класиране с актив от 11 точки, докато Крумовград в 10-и с 18. Следващата седмица „белите“ посрещат Лудогорец в отложен мач от третия кръг, докато за крумовградчани предстои визита на Спартак Варна за Купата на България. В 16-ия кръг Славия приема Етър в трето от четири поредни домакинства, а Крумовград гостува на Лудогорец.

Мачът започна кошмарно за “белите”, като след едва 12 минути игра Емил Мартинов получи контузия и напусна терена принудително, а на негово място влезе Кристиян Стоянов.

Пет минути след това Славия излезе напред в резултата. Тони Тасев центрира от статично положение към наказателното поле, където най-високо скочи Виктор Генев, който засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0, подарявайки си попадение навръх 35-ия си рожден ден.

В следващите минути Славия имаше предимство в притежанието на топката, но така и не се стигна до интересно положение пред някоя от двете врати.

В добавеното време на първата част се стигна до разбъркване в наказателното поле на Славия след центриране от статично положение, “бялата” отбрана действа неориентирано и Алекс Колев бе забравен на около 2 метра от голлинията, но не успя да нанесе добър удар и прати топката в тялото на Николай Кръстев, с което домакините запазиха аванса си през първата част.

Първият четвърт час на второто полувреме не предложи чисти голови положения пред вратите на Николай Кръстев и Янко Георгиев.

В 65-ата минута Тони Тасев центрира от корнер, в наказателното поле най-добра позиция зае Виктор Генев, който нанесе удар с глава, но над вратата на Крумовград.

Осем минути след това Владимир Николов стреля по земя от пряк свободен удар, но топката срещна стената, която бе изградил Янко Георгиев.

В 80-ата минута Венцислав Керчев изведе Владимир Николов в наказателното поле, където бе препънат от Раян Сенханджи, за което главният съдия Владимир Вълков даде дузпа. Зад топката застана Тони Тасев, който категорично изпълни 11-метровия наказателен удар и покачи на 2:0.

Седем минути след това Крумовград бе близо до това да се върне в мача, след като Октай Юсеин итправи далечен удар, с който Николай Кръстев се справи.

Мартин Кушев: В тази ситуация на първо място са точките

Миланович: Трябва бързо да забравим този мач

СЛАВИЯ – КРУМОВГРАД 2:0
1:0 Виктор Генев 16′, 2:0 Тони Тасев 81′

Славия: 12. Николай Кръстев – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 27. Емил Мартинов (12′ – 71. Кристиян Стоянов), 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев (62′ – 93. Сибири Кейта), 8. Емил Стоев (63′ – 10. Владимир Николов), 17. Ерол Дост (83′ – 5. Велко Йеленкович), 33. Галин Иванов (К), 88. Тони Тасев (82′ – 23. Денислав Александров)

Резерви: 1. Георги Петков – 9. Мартин Сораков, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев,

Треньор: Мартин Кушев

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенханджи, 91. Вячеслав Велев, 6. Джеферсон Манярес (46′ – 2. Джунейт Али), 44. Божидар Кацаров (К), 10. Серкан Юсеин (86′ – 88. Ренан Карвальо) , 30. Жак Пехливанов, 14. Даниел Миланович (86′ – 77. Октай Юсеин), 23. Димитър Тонев (86′ – 80. Китан Василев), 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 5. Матей Шимич,  7. Бруно Гарсия, 18. Клайдер Машедо, 20. Джунейт Яшар,