Лудогорец мина през Хебър за първа победа на Георги Дерменджиев

Лудогорец победи Хебър с 3:1 в последния мач от 15-тия кръг на efbet Лига. Домакините направиха силен мач и не поставиха под съмнение успеха. Играчите на Георги Дерменджиев отправиха общо 16 точни удара във вратата на Игонен, който се отчете с 13 спасявания. Домакините поведоха още в 11-ата минута, когато Текпетей се разписа за 1:0, а в 37-ата Аслак Фон Витри удвои.DSPORT.BG

Гостите направиха добро второ полувреме и в 86-ата минута успяха да върнат едно попадение. Тогава Стефан Цонков се разписа с глава. Надеждата на Хебър трая само 2 минути преди Рик Джонатан да стреля, топката се отклони в Георги Вълчев и влезе в мрежата за 3:1.

Това бе първа победа за Георги Дерменджиев в началото на третия си период като старши треньор на Лудогорец.

Мачът се игра навръх 50-тия рожден ден на изпълнителния директор на “орлите” Ангел Петричев, който бе поздравен на стадиона преди мача.

В 1-ата минута Тодор Неделев отправи първия точен удар по посока вратата на Хебър, но шутът му бе твърде слаб и право в ръцете на вратаря Игонен.

Във 2-ата минута Лудогорец вкара топката в мрежата на гостите. След центриране на Кайо Видал Аслак Фон Витри стигна до топката, върна към Руан Секо, който я вкара във вратата. Оказа се обаче, че преди да бъде стигната от Фон Витри тя е излязла извън пределите на терена бе отсъден аут.

В 4-ата минута Текпетей бе изведен сам срещу вратаря, но скъси много ъгъла, стреля, но топката мина успоредно на голлинията.

След още 4 минути игра Лудогорец създаде още едно чисто голово положение. Фон Витри центрира, Руан Секо стреля, но изпрати топката над вратата.

Последва още едно положение за Лудогорец, при което топката бе избита в ъглов удар. След центрирането Руас Секо стреля с глава, но изпрати топката в аут.

В 11-ата минута Лудогорец поведе. След центриране отдясно на Аслак Фон Витри, Бърнард Текпетей засече топката и я вкара в мрежата на Хебър за 1:0.

Лудогорец продължи да оказва натиск на Хебър и не позволи на гостите да стигнат до вратата на Симон Слуга в пръвите 15 минути.

В  31-ата минута Лудогорец направи поредна добра атака. Якуб Пьотровски пусна успореден пас към Кайо Видал, който получи топката и опита да финтира Игонен, но стражът на Хебър се справи със ситуацията.

Само 2 минути по-късно Текпетей бе изведен сам срещу вратаря, но Игонен отново се справи.

В 37-ата минута Кайо Видал бе изведен в наказателното поле, стреля Игонен спаси, Руан Секо добави, но стражът на Хебър отново спаси. Топката обаче попадна у Аслас Фон Витри, който я вкара в мрежата за 2:0.

В следващата минута отново пропуск на Лудогорец. Педро Надеси стреля, но Игонен спаси.

Малко след началото на второто полувреме Лудогорец получи право да изпълни пряк свободен удар на ъгъла на наказателното поле. Аслак Фон Витри застана зад топката, центрира, но Игонен изби.

Хебър направи първа добра атака в 51-ата минута. Атанас Кабов центрира и стигна до главата на Николас Пенев, който стреля с глава, но изпрати топката покрай вратата на домакините.

В 56-ата минута Текпетей отправи удар от дистанция, но изпрати топката в аут. Минутка по-късно Педро Нареси стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в тялото на футболист на Хебър и топката излезе в аут.

Тодор Неделев отправи далечен удар в 63-ата минута, но не уцели вратата.

В 67-ата минута и Кайо Видал опита късмета си с удар от дистанция, но не уцели вратата.

Хебър намали резултата в 86-ата минута. След центриране от пряк свободен удар Мартин Михайлов продължи топката с глава, тя попадна на главата на Стефан Цонков и централният защитник вкара за 2:1.

Минута по-късно Спас Делев бе близо сдо нов гол, но Игонен отново спаси.

В 88-ата минута Лудогорец възстанови преднината си от 2 гола. Рик Джонатан стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в тялото на Георги Вълчев и излъга Игонен за 3:1.

В последната минута Доминик Янков се озова на стрелкова позиция и реши да шутира, вместо да подава, като изпрати топката над вратата на Игонен.

ЛУДОГОРЕЦ – ХЕБЪР 3:1
1:0 Бърнард Текпетей 11, 2:0 Аслак Фон Витри 37, 2:1 Стефан Цонков 86, 3:1 Рик Джонатан 88

ЛУДОГОРЕЦ: 2. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски – к (78 – 8. Клод Гонзалвеш), 16. Аслак фон Витри, 17. Сон, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей (64 – 7. Рик Джонатан), 77. Кайо Видал (78 – 90. Спас Делев), 88. Тодор Неделев (64 – 64. Доминик Янков), 99. Руан Секо (46 – 9. Квадво Дуа)

Резерви: 67. Дамян Христов, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Тисера, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев

Треньор: Георги Дерменджиев

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 43. Жоао Сеско, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев – к, 8. Карлос Охене (56 – 10. Ангел Бастунов), 21. Марсел Канади (81 – 84. Стилиян Тисовски), 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов (81 – 3. Богомил Божуркин), 17. Николас Пенев

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 24. Лазар Марин, 88. Мартин Янков, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 3. Богомил Божуркин, 10. Ангел Бастунов

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Георги Кабаков

Георги Дерменджиев: Важното е, че ги има положенията, сега не влязоха всички, но в друг мач ще има повече голове

Любо Пенев: Приятна, неприятна, това е програмата

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!