Без Уелтон толкова – безидеен Левски се издъни в Кърджали

Арда и Левски не се победиха и завършиха при нулево равенство в Кърджали в отложен мач от седмия кръг на efbet Лига. 0:0 бе най-логичният резултат с оглед липсата на голови ситуации и за двата отбора. Така Арда продължава да е без победа срещу Левски у дома в историята си.DSPORT.BG

Столичани, в отсъствието на голямата си звезда Уелтон, не създадоха нищо интересно пред вратата на кърджалийци. Домакините също не затрудниха особено много Пламен Андреев, който се завърна под рамката след два мача, в които пази Николай Михайлов.

Арда и Левски остават съседи в класирането и след края на тази среща. Кърджалийци са шести с 25 точки от 14 мача, докато „сините“ са пети с 27, но една среща повече. В следващия кръг Арда гостува на лидера Черно море, докато за Левски предстои визита в Бистрица на ЦСКА 1948.

Първият четвърт час не предложи интересни ситуации пред вратите на Анатолий Господинов и Пламен Андреев, като домакините имаха леко предимство при владението на топката.

В 18-ата минута Асими Фадига пробва късмета си с далечен удар с по-слабия си ляв крак, но бе много неточен и топката профуча високо над вратата на Арда.

Две минути след това Роналдо проби отляво, Умар Сако го спря и това доведе до корнер, макар гостите да имаха претенции за нарушение. При последвалото центриране Хосе Кордоба нанесе много неточен удар.

В 29-ата минута Цунами извърши нарушение на около 20-25 метра от голлинията, за което получи и жълт картон. С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Радослав Цонев, но стреля в стената.

Първото полувреме продължи на ниски обороти и двата тима така и не сътвориха нищо интересно, оттегляйки се при нулево равенство на почивката.

В 57-ата минута се стигна до първото добро положение от началото на мача, като то бе на сметката на Левски. Марин Петков проби отдясно и намери Роналдо, който стреля, Мартин Стойчев го блокира, но топката се озова в Риакрдиньо, който остана очи в очи с Анатолий Господинов, който отлично скъси ъгъла и изби в корнер. От Левски имаха претенции за игра с ръка на Стойчев, ситуацията бе преразгледана с ВАР, но бялата точка не бе посочена.

В 68-ата минута Андриан Краев пробва късмета си с удар от далечна дистанция, но бе много неточен.

Четири минути по-късно помощник-треньорът на Арда и бивш играч на Левски Веселин Минев влезе в словесен двубой с Николай Костов, след което главният съдия Валентин Железов му показа директен червен картон.

В 75-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира към Асен Чандъров, който засече с глава от близка дистанция, но не успя да натисне топката и ударът му бе много неточен.

Десет минути след това влезлият като резерва Илиян Стефанов нанесе удар от границата на наказателното поле, но доста нескопосан и лесно блокиран от бранител на Арда.

В последната минута от редовното време след неразбирателство между играчите на домакините в собственото им наказателно поле Преслав Боруков отклони към Асен Чанъдров, който опита удар със задна ножица, но доста неуспешно.

Тунчев: Мачът беше повече на битка и надлъгване, нямаше прегаряне

Господинов: Трябва да бъдем доволни от равенството срещу Левски

Костов: Ще преодолеем тази криза и ще вдигнем Левски на крака, защото той никога не умира (ВИДЕО)

АРДА – ЛЕВСКИ 0:0

Арда (4-2-3-1): 1. Анатолий Господинов – 11. Мартин Стойчев (88′ – 20. Деян Лозев), 6. Пламен Крачунов, 3. Умар Сако, 12. Ебенезер Принц (88′ -17. Иван Коконов) – 21. Радослав Цонев (69′ – 18. Джелал Хюсеинов), 80. Лъчезар Котев (К) – 99. Станислав Иванов, 7. Абубакар Тунгара, 33. Иван Тилев (62′ – 26. Ел Мами Тетах) – 19. Тонислав Йорданов (62′ – 9. Преслав Боруков)

Резерви: 24. Иван Дичевски – 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 77. Илия Юруков

Треньор: Александър Тунчев

Левски (4-2-3-1): 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев (К), 37. Дарлан – 88. Марин Петков (63′ – 20. Асен Чандъров), 97. Асими Фадига, 7. Роналдо (84′ –  14. Илиян Стефанов) – 9. Рикардиньо (63′ – 22. Патрик-Габриел Галчев)

Резерви: 13. Николай Михайлов – 4. Виктор Любенов, 10. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 21. Кристиян Йовов, 50. Кристиан Димитров