Премиерът Бойко Борисов се разписа от дузпа в благотворителен мач

Отборът на премиера Бойко Борисов и Нова ТВ спечели с 5:2 срещу състава на MTG в
благотворителния “Мач на звездите”, част от инициативата “United for peace”.sportni.bg

Средствата, събрани от този мач, ще бъдат дадени за благотворителност. С тях ще бъдат осигурени 30 целогодишни стипендии за спортни училища, които ще зарадват деца в неравностойно положение.

Министър-председателят игра за сборния български отбор като отбеляза два гола, а в началото на срещата пропусна и дузпа.

Старши треньорът на Литекс Христо Стоичков пък заби първото попадение за българския тим.

“Участвам, защото това е една благородна инициатива, която е традиционна от много години. А щом има нуждаещи се деца, сме длъжни да помогнем”, заяви преди срещата премиерът Борисов.

Първият гол за българския тим реализира Христо Стоичков. Премиерът Бойко Борисов пропусна дузпа, но малко по-късно се реабилитира, като направи голова асистенция за едно от двете попадения на Пламен Стойнов.

В края на първото полувреме премиерът отново получи право да изпълни дузпа и този път бе