Див късмет, неточен мерник и засада покриха Локо срещу Ботев на „Колежа“

Ботев Пловдив тотално надигра градския си съперник Локомотив Пловдив на стадион „Христо Ботев“ в мач от 16-ия кръг на efbet Лига, но дербито завърши при нулево равенство. „Канарчетата“ изпуснаха редица положения и дори гол на Антоан Бароан не бе признат заради засада, докато „смърфовете“ имаха едва един удар за 90 минути, и то неточен.

Така балансът между двата тима остава при пълен паритет при победите – по 41, а след това 118-о дерби на Пловдив равенствата вече са 36.DSPORT,BG

Това бе първо пловдивско дерби на „Колежа“ от 14 септември 2013 година насам, когато „жълто-черните“ победиха „черно-белите“ с 2:0. До реконструкцията на съоръжението Ботев посрещна Локо на три различни стадиона – базата в Коматево, „Васил Левски“ в София и „Лазур“ в Бургас.

С този резултат Локомотив Пловдив събра 32 точки, като по този начин направи ЦСКА лидер във временното класиране, тъй като „смърфовете“, „армейците“ и Черно море са с еднакъв актив, а в миникласирането от мачовете помежду им „червените“ са с най-много точки. Ботев е десети с 19.

В следващия кръг „канарчетата“ гостуват на Левски на стадион „Георги Аспарухов“, като преди това имат визита в Радомир на Струмска слава за Купата. За „черно-белите“ предстои домакинство на адашите от Локомотив София.

Началото на срещата се забави с пет минути заради впечатляващо пирошоу от страна на домакинските привърженици.

Още в 47-ата секунда Ботев бе много близо до гол, след като Ивелин Попов предостави великолепен извеждащ пас към Уме Емануел, който нанесе силен удар към близкия долен десен ъгъл, но Динко Хоркаш демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер, от чието изпълнение не последва нищо интересно.

В осмата минута Хоркаш допусна грешка и подари топката на Янис Карабельов, но той не очакваше това и си я поведе зле, а Антоан Бароан нямаше как да реагира, защото бе в засада, като хърватинът улови. Локомотив отговори в ответната атака и Георги Минчев засече добре с глава центриране отдясно, надигравайки Атанас Чернев във въздуха, но ударът му премина над вратата.

В 13-ата минута Антоан Бароан нанесе силен удар от далечна дистанция, но бе изключително неточен. Натискът на Ботев се засили и само три минути по-късно “канарчетата” бяха много близо до попадение. Ивелин Попов проби през центъра и с външен фалц пусна елегантен извеждащ пас към Самуел Акере, който от близка дистанция нанесе слаб удар в ръцете на Хоркаш.

В 25-ата минута Ивелин Попов отново демонстрира отличен поглед върху играта и пусна великолепно извеждащо подаване към Антоан Бароан, който се озова очи в очи с Динко Хоркаш, който бе заел добра позиция и с крак изби топката. Три минути след това Самуел Акере проби добре отдясно и пусна силен успореден на голлинията пас, но нямаше кой да засече във вратата на Локомотив.

Половин час след началото на мача Самуел Акере пробва късмета си от около 25-30 метра, нанасяйки силен шут, който бе изключително неточен и прелетя много високо над вратата, пазена от Динко Хоркаш. В 36-ата минута Бароан получи извеждащ пас и се освободи от Хорхе Сегура и опита да нанесе удар, но бе отлично затворен от Оливер Камдем, който се бе втурнал да помага на Сегура.

При много битка и борба в средата на терена се доигра първата част, но бе положения пред някоя от двете врати. По този начин Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Както протече първото полувреме, така започна и второто – с атака на Ботев Пловдив. Самуел Акере проби по дясното крило през зоната на колебливия Бабакар Дион и опита да намери Антоан Бароан, защитник на Локомотив се намеси, но неубедително и топката все пак достигна до французина и той стреля от близка дистанция към левия ъгъл, но над вратата.

В 51-вата минута след центриране отляво топката стигна до Самуел Акере, който нанесе тежък удар, Динко Хоркаш успя да избие, но кълбото се озова в забравения от отбраната на Локомотив Антоан Бароан, който с плонж стигна до топката и нанесе удар с глава и намери мрежата. След преразглеждане с ВАР бе установено, че има засада на французина и голът не бе зачетен.

Час игра след началото Самуел Акере направи измулителен индивидуален пробив, при който преодоля Ивайло Иванов, Бабакар Дион и Хорхе Сегура и нанесе шут към близкия ляв ъгъл, но топката премина покрай вратата на Динко Хоркаш. Акере направи нов изумителен рейд в 72-рата минута и пусна прекрасен извеждащ пас към Бароан, който стреля леко по земя към десния ъгъл, но не уцели вратата.

До края на срещата темпото значително спадна и при почти 30 игрови минути двата тима така и не успяха да сътворят нещо кой знае колко опасно пред вратите на Хидайет Ханкич, който бе без работа през целия мач, и Динко Хоркаш, който бе далеч по-ангажираният страж от двамата.

Керкез: Играхме много силен мач, не сме доволни, че не спечелихме

Томаш: Трябва да сме доволни, че спечелихме точка (ВИДЕО)

БОТЕВ ПЛОВДИВ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 0:0

Ботев Пловдив (4-2-3-1): 1. Хидайет Ханкич – 15. Джеймс Ето‘о, 19. Антоан Конте, 79. Атанас Чернев, 38. Константинос Балоянис – 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (82′ – 21. Точукву Ннади) – 16. Самуел Акере (90′ – 9. Мартин Секулич), 10. Ивелин Попов (К), 31. Уме Емануел (82′ – 88. Красиан Колев) – 11. Антоан Бароан

Резерви: 92. Даниел Кайзер – 5. Йонас Тамм, 6. Дилан Мертенс, 14. Фаустат Степонавичус, 17. Николай Минков, 30. Лъчезар Балтанов

Треньор: Душан Керкез

Локомотив Пловдив (4-2-3-1): 23. Динко Хоркаш – 71. Оливер Камдем, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура (84′ – 16. Кристиян Пешов), 7. Бабакар Дион – 6. Христо Иванов (73′ – 33. Георги Каракашев), 22. Ивайло Иванов – 10. Джовани, 14. Димитър Илиев (К) (67′ – 12. Ефе Али), 17. Алфа Конте (84′ –  11. Петър Андреев) – 9. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов – 5. Тодор Павлов, 99. Лео Сена