Локо София ликува под Околчица и удължи мъката на Ботев Враца

Локомотив София спечели гостуването си на Ботев Враца с 2:0 в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига.

Въпреки че Ботев Враца е по-активен в началото на мача, Локо София поведе в резултата в 30-ата минута, когато Гонсало Кардосо вкара с глава. След час игра Бруно Франко нахлу отляво в наказателното поле на Ботев Вр и върна топката към Антони Иванов, който с десния крак порази мрежата на домакините. DSPORT.BG

С този успех хората на Данило Дончич преодоляха тежкото поражение с 0:6 като гост на Ботев Пловдив и събраха 17 точки, които и отреждат 12-ото място във временното класиране. Врачани пък записаха пета поредна загуба в шампионата и остават предпоследни с 10 точки в актива си.

Ботев Вр – Локо Сф 0:2

0:1 Гонсало Кардосо (30′), 0:2 Антони Иванов (60′)

Мачът започна спокойно, като първото по-интересно положение дойде в 5-ата минута, когато Браян Переа се свлече в наказателното поле след съприкосновение с вратаря на гостите, но колумбиецът бе в засада и дузпа не последва.

В следващите минути атаките към двата отбора не бяха много и двамата вратари нямаха много работа.

В 21-ата минута защитата на Локо София заспа при едно центриране от ъглов удар. Това позволи на Мартин Христов да се извиси в наказателното поле на гостите и да отправи удар с глава, който завърши с топка  напречната греда!

Две минути по-късно Момчил Цветанов обстрелва вратата на Александър Любенов от пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

Натискът на Ботев Враца продължи, като в 27-ата минута Марко Мажуга нахлу в наказателното поле вляво от вратата и стреля по диагонал. Ударът му бе неточен, но можеше да стане пас към Бубакар Траоре, който обаче не успя да засече топката на далечната греда.

Секунди по-късно Момчил Цветанов центриа отляво. Топката стигна до Стефан Велев, който стреля, топката рикошира в крака на Гонсало Кардосо и се отби в левия страничен стълб и отново не навести мрежата на Локо София!

Гостите показаха, че също могат да са опасни в атака, като в 29-ата минута Димитър Митков бе изведен сам срещу вратаря, но Федерико Бариос спаси.

При ъгловия удар Валентин Николов центрира добре. В наказателното поле Гонсало Кардосо бе непокрит и с глава засече топката в мрежата – 1:0 за Локо София!

Врачани опитаха да отговорят светкавично с удар от дистанция на Марио Киконда. Любенов не успя да хване топката веднага, но успя да я грабне преди до нея да достигне Браян Переа.

Тимът на Христо Янев продължи да притиска своя съперник, но столичните “железничари” не поддадоха и успяда да удържат гола аванс до края на първото полувреме.

Второто полувреме започна двуостро, като имаше атаки и към двете врати. В 58-ата минута Даниел Генов пусна пас към Браян Переа, но колумбиецът не успя да стигне до нея и да отправи изстрел.

След час игра Локо София нанесе втори решителен удар по амбициите на домакините. Бруно Франко бе изведен на лявото крило и нахлу на скорост в наказателното поле. След това той върна топката към Антони Иванов, който с десния крак насочи добре топката към долния ляв ъгъл, оставяйки безпомощен Федерико Бариос – 2:0 за Локо София!

В следващите минути темпото на игра спадна, тъй като хората на Христо Янев не успяваха да стигнат до чисти голови положения, а тези на Данило Дончич бяха доволни от резултата. Така до края на двубоя повече попадения не паднаха и столичните “железничари” се поздравиха с успеха.

В следващия кръг Ботев Враца ще гостува на Славия, като мачът е на 10 ноември. В същия ден пък Локо София ще гостува на Локо Пловдив под тепетата.

Ботев Вр: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса (56′ – 18. Диого Барбоса), 4. Луиз Фелипе (66′ – 11. Жан Пиер Да Силва), 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов (К), 77. Стефан Велев (65′ – 16. Красимир Тодоров), 37. Марио Киконда, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга (66′ – 3. Мартин Кавдански), 21. Бубакар Траоре (56′ – 9. Даниел Генов), 19. Браян Переа

Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 9. Даниел Генов, 3. Мартин Кавдански, 18. Диого Барбоса, 16. Красимир Тодоров, 11. Жан Пиер Да Силва, 24. Мартин Смоленски, 26. Луга Джиле

Старши треньор: Христо Янев

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 22. Ивайло Найденов (63′ – 16. Симеон Мечев), 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев (К) (81′ – 20. Диого Тешейра), 31. Красимир Станоев, 21. Антони Иванов, 10. Валентин Николов (63′ – 15. Лука Иванов), 45. Димитър Митков (81′ – 9. Калоян Кръстев), 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 20. Диого Тешейра, 9. Калоян Кръстев, 13. Галин Минков, 5. Даниел Ками, 16. Симеон Мечев, 15. Лука Иванов, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре

Старши треньор: Данило Дончич

Съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Луис Фелипе, Марио Киконда, Браян Переа (Б); Красимир Милошев (Л)