С акробатично изпълнение на Панайотов Черно море проби бетонната защита на Арда

Черно море победи Арда с минималното 1:0 и се изкачи отново на първата позиция в таблицата в efbet Лига с равен брой точки с ЦСКА – 35. Единственият гол в срещата отбеляза Васил Панайотов в 81-ата минута с акробатично изпълнение, като това бе първо попадение във вратата на отбора на Александър Тунчев от загубата от Славия на 7-и октомври. Арда пък записа четвърти пореден двубой без победа и отбелязан гол, като кърджалийци се намират на 6-ата позиция с 25 точки.DSPORT.BG

Първият точен удар в мача дойде още във втората минута. Атанас Илиев изпълни пряк свободен удар, който обаче попадна точно в Анатолий Господинов. Вратарят на Арда не успя да улови топката, но все пак защитата на гостите се справи.

Три минути по-късно “моряците” създадоха още една опасност. Алекс Фернандес се оказа на добра позиция. Първият му удар се блокиран от защитник на кърджалийци, а вторият премина високо над напречната греда на Господинов.

В 39-ата минута Фернандес стреля от далечно разстояние, но вратарят на Арда отново се намеси и изби топката.

В самото начало на втората част Преслав Боруков бе изведен от Абубакар Тунгара и прати топката във вратата на Иван Дюлгеров, но попадението бе отменено заради засада.

В 54-ата минута Даниел Димов засече центриране на Пабло Гарсия и стреля с глава, но ударът му с глава премина на сантиметри от левия страничен стълб на Господинов.

В 79-ата минута Дюлгеров се отчете с отлично спасяване с крак. Боруков намери Тунгара в наказателното поле. Той остана очи в очи с вратаря на домакините, но не отправи хубав удар и Дюлгеров се намеси.

Само две минути по-късно Черно море поведе в резултата. Господинов не изчисти добре топката и тя попадна във Велислав Василев. Той намери Васил Панайотов в наказателното поле, а полузащитникът преодоля с акробатичен удар Господинов.

В следващия кръг Черно море ще гостува на Хебър, докато Арда приема Берое.

Илиан Илиев за мача на празни трибуни на ”Колежа”: Няма да ни е комфортно (ВИДЕО)

Александър Тунчев: Нормално е, когато нападателите не могат да отбележат, да има някакво напрежение (ВИДЕО)

Черно море – Арда 1:0

1:0 81′ – Васил Панайотов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (К) (72′ – 10. Велислав Василев), 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес (83′ – Арлинд Дакай), 23. Едгар Пашеко (65′ – Мишаел Алвес), 9. Атанас Илиев (65′ – Брено Тейшейра)

Резерви: 84. Християн Славков, 7. Брено Тейшейра, 10. Велислав Василев, 86. Исмаил Иса, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 35. Арлинд Дакай, 19. Александър Василев

Треньор: Илиан Илиев

Арда: 1. Анатолий Господинов – 11. Мартин Стойчев, 20. Деян Лозев, 3. Умар Сако, 18. Джелал Хюсеинов, 77. Илия Юруков (76′ – 21. Радослав Цонев), 80. Лъчезар Котев (К), 17. Иван Коконов (76′ – 33. Иван Тилев), 7. Абубакар Тунгара, 26. Ел Мами Тетах (69′ – Станислав Иванов), 9. Преслав Боруков

Резерви: 24. Иван Дичевски – 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 12. Ебенезер Принц, 19. Тонислав Йорданов, 33. Иван Тилев, 99. Станислав Иванов, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев