Ботев Враца затъна още повече след загуба от Славия

Ботев Враца претърпя шеста поредна загуба в първенството, след като отстъпи с 0:1 при гостуването на Славия от 17-ия кръг на еfbet Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Мартин Георгиев в края на първото полувреме. За „белите“ това е втори пореден успех.DSPORT.BG

Марко Мажуга центрира остро в наказателното поле на Славия в 7-ата минута и се наложи Светослав Вуцов да боксира топката в корнер.

Иван Минчев подаде към Тони Тасев в 11-ата минута, а той се измъкна от Мартин Христов и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Федерико Бариос. След това бе маркирана засада на Тасев.

Славия поведе с 1:0 в 44-ата минута. Тони Тасев центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Враца, където Мартин Христов изпусна Мартин Георгиев, а той отклони топката и я прати във вратата на Федерико Бариос.

Славия организира много опасна атака в 50-ата минута. Тони Тасев се измъкна от футболист на Ботев Враца и навлезе в наказателното поле на гостите, след което продължи топката към Галин Иванов, който стреля, но Федерико Бариос успя да се намеси и да избие топката в корнер.

Даниел Генов отправи много коварен удар от фал, но Светослав Вуцов действа сигурно и изби топката в корнер.

Емил Мартинов отправи много опасен удар в 76-ата минута, но топката срещна напречната греда на вратата на Федерико Бариос.

Ботев Враца остана с човек по-малко в 77-ата минута, когато Диого Барбоса бе изгонен за втори жълт картон от съдията Валентин Железов.

Славия направи много голям пропуск в 87-ата минута. Денислав Александров получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Ботев Враца и бе сам срещу Федерико Бариос, но вратарят на гостите успя да спаси слабия удар.

Славия е тринадесети със 17 точки, а Ботев Враца е предпоследен с 10 точки.

Славия – Ботев Враца 1:0

1:0 Мартин Георгиев 44′

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов (69′ – 27. Емил Мартинов), 73. Иван Минчев (89′ – 10. Владимир Николов), 8. Емил Стоев (69′ – 23. Денислав Александров), 88. Тони Тасев (90+3′ – 14. Роберто Райчев), 33. Галин Иванов (К) (89′ – 5. Велко Йеленкович)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 25. Кристиян Христов, 9. Мартин Сораков, 93. Сибири Кейта

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов (К) (68′ – 11. Жан Пиер да Силва), 10. Спас Георгиев (81′ – 23. Браян Мендоса), 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре (87′ – 3. Мартин Кавдански), 24. Мартин Смоленски (68′ – 7. Момчил Цветанов), 28. Едуарди Кунде, 37. Марио Киконда (81′ – 16. Красимир Тодоров), 77. Стефан Велев

Резерви: 76. Красимир Костов, 1. Любомир Василев, 8. Митко Панов, 26. Луга Джиле

Треньор: Христо Янев