Пирин с голям обрат срещу ЦСКА 1948

Пирин Благоевград стигна до обрат от 0:1 до 2:1 в домакинството си на ЦСКА 1948 в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига.

Гостите поведоха в резултата в 58-ата минута, когато Ивайло Чочев пропусна дузпа, но Бирсент карагерен се разписа при добавката. Попадението бе много дискусионно, тъй той бе навлязъл в наказателното поле преди удара на Чочев от бялата точка, но ВАР зачете гола. В 68-ата минута Пирин изравни, като удар на Юго Комано бе спасен от Даниел Наумов, но при добавката Аймен Суда вкара гол. Четири минути преди края на редовното време на срещата Пирин вкара втори гол след контраатака, при която Андрей Йорданов подаде към Аймен Суда, който успя да се пребори с двама футболисти на гостите и вкара втори гол за Пирин.

С тази победа Пирин събра 15 точки, които му отреждат 14-о място във временното класиране, докато ЦСКА 1948 има 26 точки на 6-ото място.

Пирин – ЦСКА 1948 2:1

0:1 Бирсент Карагерен (58′), 1:1 Аймен Суда (68′)

Пирин започна по-силно в срещата и в първите минути на няколко пъти застраши вратата на Даниел Наумов, но вратарят на гостите така и не се наложи да се намесва.

Точно след изтичането на 20 минути игра Пирин бе много близо до гол. Даниел Наумов излезе извън наказателното поле и изчисти с глава, но прати топката на крака на Венцислав Бенгюзов, който стреля от ждроп от около 50 метра, като по чудо топката не влезе в мрежата на гостите, а прелетя покрай десния страничен стълб.

Две минути преди изтичането на половин час на стадион “Христо Ботев” Наумов се намеси добре при удар на Аймен Суда в наказателното поле.

ЦСКА 1948 стигна до ситуация в 37-ата минута, когато топката стигна до Ивайло Чочев, чийто удар мина покрай левия страничен стълб на Максим Ковальов. Три минути той отново шутира с левия крак, но Христо Попадийн блокира шута. При ъгловия удар Чочев се извиси и стреля с глава, но Попадийн изчисти топката пред голлинията.

Минута преди края на редовното време на първата част защитата на гостите изпусна Аймен Суда, но Даниел Наумов отново се намеси и така полувремето завърши без попадения.

Втората част започна по-добре за гостите, които поведоха в резултата в 53-ата минута. При центриране от пряк свободен удар, Александър Дюлгеров отклони топката, но вместо да я изчисти, той я насочи към Емил Ценов, който бе оставен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата. Попадението обаче бе преразгледано с ВАР, като повторенията показаха, че Ивайло Чочев е играл с топката преди тя да достигне до Ценов и бе маркирана засада!

В 56-ата минута обаче гостите стигнаха до дузпа в своя полза! Георги Русев нахлу в наказателното поле и бе съборен от Бенгюзов, като съдията Мартин Великов отсъди 11-метров наказателен удар.

Зад топката застана Ивайло Чочев, но ударът му в 58-ата минута бе спасен от Максим Ковальов. При добавката обаче Бирсент Карагерен вкара гол. Той обаче бе навлязъл в наказателното поле при удара на Чочев и попадението не трябваше да бъде зачетено, но ВАР, на който бяха Станимир Тренчев и Станислав Станев, прецени, че попадението е редовно и “червените” поведоха в резултата!

Пирин тръгна в атака след този гол и се поздрави с изравнителен гол в 68-ата минута. Юго Комано напредна по десния фланг и опита шут от малък ъгъл. Изстрелът затрудни Даниел Наумов, който успя да избие топката, но я прати право към Аймен Суда, който прати топката в мрежата – 1:1!

Четири минути преди края на реводното време Пирин осъществи бърза контраатака чрез Андрей Йорданов, който атакува през центъра. Последва пас наляво към Аймен Суда, който нахлу в наказателното поле, където се пребори с двама противници и с удар в долния ляв ъгъл донесе обрата за Пирин!

В следващите минути хората на Николай Панайотов се вдигнаха в търсене на изравнително попадение, докато “орлетата” се бранеха. Тимът на Иво Тренчев удържа на натиска на гостите и така завоюва първата си победа в шампионата от 28 септември насам. Загубата за хората на Николай Панайотов е първа за отбора от 17 септември насам.

В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори, Пирин ще гостува на Ботев Пловдив на 25 ноември, докато ЦСКА 1948 приема Арда ден по-късно.

Пирин: 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда, 4. Айюб Абу, 38. Александър Дюлгеров – К, 6. Андрей Йорданов, 17. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 83. Христо Попадийн, 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев, 7. Владимир Медвед, 27. Георги Върбанов, 25. Илиан Костов, 18. Велислав Минков, 31. Александър Бучков, 30. Любомир Тодоров, 33. Симеон Александров, 9. Станислав Костов

Треньор: Иво Тренчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов, 24. Ерденис Гурища, 23. Емил Виячки, 18. Ивайло Чочев – К, 28. Неделко Пишчевич (72′ – 7. Талис), 8. Педриньо (23′ – 11. Бирсент Карагарен), 5. Елитон, 99. Радослав Кирилов, 15. Симеон Василев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 7. Талис, 11. Бирсент Карагарен, 26. Аерон Зинга, 16. Мартин Атанасов, 17. Никола Илиев, 91. Райън Бидунга, 87. Симеон Петров, 6. Стив Фуртадо

Треньор: Николай Панайотов

Съдия: Мартин Великов

Жълти картони: Борис Тютюков, Венцислав Бенгюзов (П); Неделко Пишчевич (Ц)