Тунгара спря негативната серия на Арда и донесе успеха над Берое

Арда победи Берое с 1:0 в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение вкара Абубакар Тунгара в 72-ата минута. Отборът на Александър Тунчев бе в серия от пет поредни мача в първенството, в които нямаше победа и отбелязан гол.DSPORT.BG

Първият удар в двубоя бе в 19-ата минута, когато Радослав Цонев намери Умар Сако, но ударът на защитника премина над вратата на Родриго Ачинели.

В 36-ата минута Сантиаго Годой стреля от далечно разстояние. Ударът му бе коварен и се насочваше към долния ляв ъгъл на вратата на Иван Дичевски, но стражът показа добър рефлекс и изби топката в корнер.

Две минути преди изтичането на редовното време Арда създаде добра атака. Станислав Иванов намери на границата на наказателното поле Преслав Боруков. Нападателят отправи мощен изстрел, който премина встрани от вратата на гостите.

В началото на втората част Боруков отправи опасен удар от далечно разстояние, след като получи от Лъчезар Котев, но изстрелът му премина встрани от вратата на гостите.

В 63-ата минута Абубакар Тунгара стреля от Родриго Ачинели се намеси. Добрата игра на Арда от началото на второто полувреме продължи и три минути по-късно Станислав Иванов отново отправи точен удар, който обаче попадна право в ръцете на вратаря на Берое.

Броени секунди след това Тунгара отново отправи хубав изстрел, но Ачинели отново показа отличен рефлекс, за да избие топката над напречната греда.

Арда откри резултата в 71-ата минута. Радослав Цонев изпълни статично положение и намери в наказателното поле Тунгара, който с удар с глава преодоля Ачинели.

Четири минути по-късно Станислав Иванов направи страхотен индивидуален пробив и с лекота преодоля защитник на Берое, но изстрелът му премина встрани от десния страничен стълб на вратата на старозагорци.

В 91-ата минута Тонислав Йорданов бе близо до това да удвои. Той изпълни пряк свободен удар, но изстрелът му срещна напречната греда. Ачинели нямаше как да се намеси, ако топката бе намерила очертанията на вратата.