Пред стадиона – протести, пропити с кръв, на стадиона – в последната секунда Унгария взе точка и се класира на Евро 2024

Българският национален отбор не успя да стигне до първи успех в квалификациите за Евро 2024, завършвайки 2:2 с Унгария в закрития за фенове мач на Националния стадион “Васил Левски”. С тази точка маджарите се класираха на Евро 2024. DSORT.BG

В 10-ата минута Унгария поведе с гол на Мартин Адам, а в 24-ата Спас Делев успя да изравни резултата. В 36-ата минута “лъвовете” останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Валентин Антов. В 57-ата минута и унгарците останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Милош Керкез. В 78-ата минута Кирил Десподов бе съборен в наказателното поле и реализира отсъдената дузпа, за да донесе успеха на България. В добавеното време на срещата Наумов увисна, а Алекс Петков си отбеляза автогол.

Пред стадиона протестите против управлението на БФС прерастнаха в размирици.

Първият шанс в двубоя бе за Унгария, който бе още във втората минута.

Унгарците поведоха в резултата в 10-ата минута, когато Мартин Адам засече топката във вратата на Даниел Наумов след центриране на Доминик Собослай.

В следващите минути тимът на Марко Роси обсади вратата на Даниел Наумов.

В 20-ата минута България до стигна до първа възможност Кирил Десподов се откъсна добре в наказателното поле, но не успя да стреля, след което пробва да върне назад към нахлуващия Филип Кръстев, но топката на достигна до халфа.

В 24-ата минута “лъвовете” успяха да изравнят резултата с гол на Спас Делев.

В 36-ата минута Валентин Антов получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Само две минути след това Илия Груев получи директен червен картон за нарушение срещу Ендре Ботка. Реферът Даниел Стефански преразгледа лично с ВАР ситуацията и отмени червения картон на Груев и давайки жълт на Ботка за симулация.

Унгарците започнаха по-активно и второто полувреме. В 52-ата минута Собослай стреля от пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но покрай вратата на Наумов.

В 57-ата минута и унгарците останаха с човек по-малко, след като Милош Керкез получи втори жълт картон за нарушение срещу Алекс Петков.

В 69-ата минута Собослай нахлу към наказателното поле и отправи удар от границата му, но не намери очертанията на вратата.

В 77-ата минута главният съдия отсъди дузпа за България за нарушение срещу Кирил Десподов, който се зае с изпълнението на наказателния удар и се разписа за 2:1.

В 82-ата минута Наумов успя да избие след удар на капитана Собослай. В добавеното време на срещата Наумов се намеси решително при изстрел на Собослай, а след това и при центриране на Адам Наги.

В последната секунда на двубоя Унгария успя да изравни, след като Даниел Наумов увисна, а Алекс Петков си вкара автогол за 2:2.

БЪЛГАРИЯ – УНГАРИЯ 2:2

0:1 Мартин Адам 10′ 1:1 Спас Делев 24′, 2:1 Кирил Десподов (д) 78′, 2:2 Алекс Петков (авт) 90+7

България: 1. Даниел Наумов, 2. Виктор Попов, 4. Илия Груев, 5. Алекс Петков, 6. Валентин Антов, 14. Антон Недялков, 18. Ивайло Чочев (43 – 15. Живко Атанасов), 20. Филип Кръстев, 21. Мартин Минчев (72 – 17. Александър Колев), 11. Кирил Десподов (К) (83 – 7. Георги Русев), 9. Спас Делев (83 – 8. Станислав Иванов)

Резерви: 12. Димитър Митов, 23. Иван Дюлгеров, 3. Симеон Петров, 7. Георги Русев, 8. Станислав Иванов, 10. Доминик Янков, 13. Христо Иванов, 15. Ангел Лясков, 17. Александър Колев, 19. Иван Турицов, Илиан Илиев-младши

Старши треньор: Илиан Илиев

Унгария: 1. Денес Дибуш, 2. Адам Ланг, 4. Атила Салай, 21. Ендре Ботка (82 – 13.Золт Калмар), 7. Лоик Него (82 – 16. Даниел Газда), 8. Адам Наги, 10. Доминик Собослай (К), 11. Милош Керкеш, 17. Калъм Стайлс, 23. Кевин Шобот, 9. Мартин Адам (74 – 20. Андраш Немет)

Резерви: 12. Патрик Демиен, 22. Петер Шапанос, 3. Атила Мош, 5. Ботанд Балог, 6. Габор Салай, 13. Золт Калмар, 14. Бендегур Бола, 15. Михали Ката, 16. Даниел Газдаг, 18. Жолт Наги, 19. Кристофер Хорват, 20. Андраш Немет

Старши треньор: Марко Роси

Съдия: Даниел Стефански

Стадион: “Васил Левски”

Фен на Черно море: Спряха ни на входа на София, държаха ни час и половина

За по-сигурно: Националите пристигнаха на стадиона рано-рано (ВИДЕО)

Организаторите на протеста: полицията блокира фенове на входа на София