България показа друго лице при Илиан Илиев, накара Сърбия да трепери, но завършва годината без успех

Националният отбор на България пропусна шанса си да завърши годината с победа, завършвайки наравно 2:2 със Сърбия в последен двубой от квалификациите за Евро 2024.DSPORT.BG

Сърбите поведоха с 1:0 в 17-ата минута с гол на Милош Велкович. В 59-ата минута влезлият като резерва Георги Русев се разписа за 1:1, а Кирил Десподов даде преднина на България в 69-ата минута. Осем минути преди края на двубоя Срджан Бабич донесе точката на сърбите.

Със спечелената точка Сърбия се класира на Европейското първенство в Германия догодина, а “лъвовете” остават последни в групата с четири точки.

Последният успех на националния ни тим по футбол е от ноември 2022, когато победихме Кипър в контрола. В официален мач последно надвихме Северна Македония на 26 септември 2022.

В седмата минута бе първата по-опасна ситуация за Сърбия, но Филип Костич стреля покрай вратата на Даниел Наумов. Четири минути след това Наумов улови удар на Саша Лукич.

В 17-ата минута Наумов направи спасяване след центриране на Костич, а при добавката Милош Велкович вкара топката във вратата на България, след като Живко Атанасов не успя да се намеси по най-добрия начин.

В 21-ата минута Александър Митрович бе оставен непокрит на около 11 метра от вратата и стреля с глава, но Наумов успя да избие с две ръце.

В 27-ата минута Десподов имаше малшанс като негов удар удари напречната греда и страничния стълб, а след това Велкович успя да изчисти в корнер преди Мартин Минчев да успее да играе с топката.

Седем минути след това Наумов се намеси решаващо и при удар на Костич, избивайки в корнер, след който българската защита не успя добре да изчисти топката, но атаката завърши с удар в аут на Андрия Живкович.

В следващите минути сърбите продължиха да упражняват домакински натиск, но не стигнаха до втори гол.

След почивката Георги Русев се появи в игра на мястото на Мартин Минчев.

В 53-ата минута Илия Груев отправи топовен шут с левия крак, който бе отразен Ваня Милинкович-Савич, а след това бе отсъдена и засада.

В 59-ата минута “лъвовете” изравниха резултата. Виктор Попов центрира в наказателното поле, където сърбите не изчистиха добре, топката стигна до Георги Русев, който с диагонален изстрел прати топката във вратата на Милинкович-Савич.

Минути след изравнителното попадение на Русев Драган Стойкович вкара в игра Душан Влахович на мястото на Филип Дуричич.

В 69-ата минута Кирил Десподов получи пас от Филип Кръстев в средата на терена и завърши самостоятелния си рейд с гол във вратата на Сърбия.

В 71-ата минута Душан Влахович вкара топката във вратата на Наумов, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

В 82-ата минута сърбите изравниха резултата в Лесковац. Статичните положения отново се оказаха слабост на “лъвовете” като след центриране от корнер Срджан Бабич с глава матира Наумов за 2:2.

Две минути преди края на двубоя Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата, пращайки топката право в стената от играчи.

Кирил Десподов: Мисля, че поне в един от двата мача можехме да излезем с трите точки

Илиан Илиев: Без самочувствие не може да покажем футболните ни качества

Живко Атанасов: Обстановката е супер, атмосферата е супер

Сърбия – България 2:2

1:0 Милош Велкович 17′, 1:1 Георги Русев 59′, 1:2 Кирил Десподов 69′, 2:2 Срджан Бабич 82′

Сърбия: 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 13. Милош Велкович, 15. Срджан Бабич, 14. Андрия Живкович (76 -. Неманя Радонич ), 22. Саша Лукич (76 – 17. Иван Илич), 6. Неманя Гудел, 11. Филип Костич (86 – 5. Неманя Максимович), 10. Душан Тадич -к, 21. Филип Дуричич (62 – 18. Душан Влахович), 9. Александър Митрович (86 – 3. Филип Младенович)

Резерви: 1. Предраг Райкович, 12. Дорде Петрович, 2. Страхиня Павлович, 3. Филип Младенович, 5. Неманя Максимович, 7. Неманя Радонич, 8. Лазар Самарджич, 16. Страфиня Еракович, 17. Иван Илич, 18. Душан Влахович, 19. Урош Рачич, 20. Марко Груич

Треньор: Драган Стойкович

България: 1. Даниел Наумов, 2. Виктор Попов, 5. Алекс Петков, 15. Живко Атанасов, 19. Иван Турицов, 20. Филип Кръстев (77 – 22. Илиан Илиев-младши ), 8. Андриан Краев (77 – 18. Ивайло Чочев), 4. Илия Груев, 11. Кирил Десподов – к, 21. Мартин Минчев (46 – 7. Георги Русев ), 17. Александър Колев (77 – 14. Преслав Боруков)

Резерви: 12. Димитър Митов, 23. Иван Дюлгеров, 3. Симеон Петров, 6. Светослав Ковачев, 7. Георги Русев, 9. Спас Делев, 10. Доминик Янков, 13. Станислав Иванов, 14. Преслав Боруков, 16. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 22. Илиан Илиев-младши

Треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Саша Лукич (С), Алекс Петков (Б)