Левски опитоми ”драконите”, следващото предизвикателство са ”гробарите”

Левски победи с 3:1 Дунав Русе и продължава към осминафиналната фаза в турнира за Sesame Купа на България.

Столичаните поведоха в 26-ата минута с гол на Рикардиньо, но само четири след това Дунав изравни чрез Георги Вълчев. Рикардиньо бе точен и от дузпа, която предизвика доста полемики, в добавеното време на първата част, а в началото на втората тимът на Николай Костов остана с човек по-малко след директен червен картон на Илиян Стефанов. Въпреки численото си предимство Дунав допусна трети гол в 56-ата минута, който бе дело на Роналдо.

В следващата фаза Левски е гост на Хебър Пазарджик на 6 декември. DSPORT.BG

Първата опасност в двубоя бе за Левски, когато в 6-ата минута след центриране на Патрик-Габриел Галчев Роналдо пропусна от добра позиция да намери целта с глава.

В 10-ата минута Илиян Стефанов пресира Георги Иванов, а Рикардиньо овладя топката и подаде към Роналдо. Ударът на бразилеца обаче бе блокиран от Георги Вълчев. В 14-ата минута Дарлан стреля от дистанция, но не предизвика трудност за Даниел Николов.

В 19-ата минута Симеон Вешев центрира към далечната греда от свободен удар, а Пламен Андреев уверено излезе и изби топката.

Три минути по-късно Дарлан стреля от пряк свободен удар, но прати топката встрани от вратата.

В 26-ата минута Рикардиньо открадна топката от Георги Вълчев, напредна, навлезе в наказателното поле и с диагонален удар вкара топката във вратата на “драконите”.

Домакините бързо успяха да се върнат в мача. В 30-ата минута Пламен Андреев увисна след центриране от корнер, а Георги Вълчев с глава прати топката в мрежата му за 1:1.

В 35-ата минута Джан Хасан изчисти топката току пред голлинията. Две минути след това Николов се намеси при далечен удар на Асими Фадига.

В добавеното време на първата част Владимир Вълков свири дузпа, която предизвика доста протести, за нарушение на Георги Иванов срещу Рикардиньо.  Зад топката застана именно деветката на “сините”, който не остави шанс на Николов за 2:1.

В началото на втората част Левски отново бе по-активният тим на терена.

В 53-ата минута Левски остана с човек по-малко заради директен червен картон на Илиян Стефанов, който му бе даден за удар без топка срещу Калин Георгиев.

Въпреки че остана с десет човека на терена тимът на Николай Костов вкара трети гол в 56-ата минута Асен Чандъров намери Рикардиньо, който отправи изстрел, спасен от Николов, но при добавката Роналдо бе точен за 1:3.

В 67-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля над вратата от пряк свободен удар. В 74-ата минута Пламен Андреев внимаваше и се намеси след центриране на Джан Хасан от корнер.

В 83-ата минута Андреев се намеси много добре на два пъти, за да запази вратата си от гол.

Костов: Нашият клуб е разделен, даже нашите почитатели са на два полюса (ВИДЕО)

Старши треньорът на Дунав: Такава дузпа няма и на село (ВИДЕО)
Директор на Дунав: Защо един път не се случи в тази държава да се изиграе нормален мач, по дяволите
Патрик-Габриел Галчев: Трябва да започнем и в първенството да побеждаваме
Мирослав Будинов: Пълен некадърник, затова сме на това дередже (ВИДЕО)

Дунав Русе – Левски 1:3

0:1 Рикардиньо 26′, 1:1 Георги Вълчев 30′, 1:2 Рикардиньо 45+2′ (д), 1:3 Роналдо 56′

Стартови състави:

Дунав: 33.Даниел Николов, 45. Джан Хасан, 4. Георги Иванов (70 – 88. Димитър Тодоров), 77. Георги Вълчев, 22. Стоян Предев, 8. Кристиян Господинов, 34. Олег Димитров, 10. Калин Георгиев, 9. Мирослав Будинов (К) (89 – 21. Радослав Великов), 7. Симеон Вешев (70 – 11. Денислав Минчев), 23. Раел Лолала

Резерви: 69. Дамян Дамянов, 27. Иван Колев, 19. Теодор Костов, 21. Радослав Великов, 11. Денислав Минчев, 88. Димитър Тодоров, 99. Никола Тотев, 3. Милен Маринов, 18. Илия Миланов

Старши треньор: Мартин Ковачев

Левски: 1. Пламен Андреев, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Роналдо (82 – 21. Кристиян Йовов), 8. Андриан Краев (К), 9. Рикардиньо, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига (90+1- 77. Дейвид Михалев)

Резерви: 99. Иван Андонов, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 21. Кристиян Йовов, 77. Дейвид Михалев

Старши треньор: Николай Костов

Жълти картони: Джан Хасан (Д), Патрик-Габриел Галчев, Асен Чандъров, Рикардиньо (Л)

Червен картон: Илиян Стефанов (Л)

Съдия: Владимир Вълков

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!