Аржентински специалитет, Берое схруска Хебър за вечеря

Берое победи Хебър с 2:1 в първи двубой от 18-ия кръг в efbet Лига. Попаденията за заралии отбелязаха Леандро Годой и Сегундо Пачаме. Ангел Бастунов бе точен за отбора на Любослав Пенев. С успеха Берое се утвърди на 8-ата позиция в таблицата с 24 точки. Това бе четвърти пореден мач за Хебър без успех в родния елит.DSPORT.BG

В 4-ата минута след статично положение Георги Николов отправи първия точен изстрел след удар с глава, но изпълнението му попадна право в ръцете на Родриго Ачинели.

9 минути по-късно Ангел Бастунов стреля от далечно разстояние, но изпълнението му бе неточно.

В 26-ата минута Едуин Ласо проби добре в наказателното поле, но изстрелът му се оказа прекалено лек и не затрудни Матвей Игонен.

8 минути по-късно Берое поведе след гол на Леандро Годой. Джани Политино напредна по десния фланг и центрира, но Вини Трибуле не успя да засече топката. Топката попадна в Стефан Гаврилов, който стреля. Неговият удар бе спасен от Игонен, но кълбото отиде на крака на Годой, който запази самообладание и отбеляза третия си гол от началото на кампанията.

В 37-ата минута Трибуле стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на вратата на Хебър.

Две минути по-късно Политино бе изведен очи в очи с Игонен от Енцо Еспиноса, но не успя да го излъже и вратарят на “гробарите” улови топката.

Минута преди края на първата част Атанас Кабов се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля по земя по диагонал, но Ачинели изби с крак.

В началото на второто полувреме Хебър организира хубава атака. Георги Николов центрира и топката попадна на крака на Лазар Марин. Неговият удар бе неточен, но топката бе отклонена от Кабов в мрежата. Попадението бе отменено заради засада на крилото на “гробарите”.

В 52-ата минута Марин центрира към Николов, но ударът с глава на младия нападател мина встрани от вратата на Ачинели.

Само минута по-късно Хебър бе близо до изравняването. Едуин Ласо се подхлъзна и топката попадна в Бастунов, който с техничен удар се опита да преодолее Ачинели. Вратарят на домакините показа добър рефлекс и изби топката в ъглов удар. След центрирането топката попадна на главата на Ласо, но той допусна сериозна грешка, след като върна топката назад към собствената си врата. Тя попадна на главата на Бастунов, който преодоля Ачинели, за да изравни резултата.

В 64-ата минута Сегундо Пачаме върна преднината на Берое с първия си гол за заралии. Той бе намерен в наказателното поле, овладя добре и с хубав удар прати топката в мрежата на Игонен.

Седем минути по-късно Кабов намери Георги Николов на отлична позиция на границата на вратарското поле, но нападателят на “гробарите” не успя да намери целта.

В 85-ата минута Годой се освободи добре от защитник на Хебър и стреля от далечно разстояние, но Игонен се намеси без проблем.

В 93-ата минута Леандро Годой бе изгонен заради втори жълт картон. В шестата минута на добавеното време Лазар Марин отправи хубар удар от далечно разстояние, но той бе спасен от Ачинели.

В следващия кръг от efbet Лига Берое гостува на Крумовград, докато Хебър ще приеме ЦСКА 1948.

Любо Пенев: Трябва да рентабилизираме представянето пред противниковата врата (ВИДЕО)

Хосе Луис Ачиари: Фокусирани сме само върху футбола, всички са като едно семейство (ВИДЕО)

Играч на Берое: Обстановката е много добра, всички си помагаме

Берое – Хебър 2:1

1:0 34′ Леандро Годой, 1:1 54′ Ангел Бастунов, 2:1 64′ Сегундо Пачаме

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго (К), 5. Лучиано Скуадроне, 7. Густаво Каскардо, 9. Леандро Годой, 11. Джани Политино (87′ – Викторио Вълков), 15. Енцо Еспиноса, 17. Едуин Ласо , 20. Сегундо Пачаме (67′ – Тиаго Сейхас), 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибуле

Резерви: 1. Хуан Лунгарсо, 14. Викторио Вълков, 18. Томислав Петков, 19. Васил Василев, 21. Тиаго Сейхас, 99. Майк Севайос

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Хебър: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 43. Жоао Сеско (46′ – 84. Стилиян Тисовски), 24. Лазар Марин, 7. Георги Вълчев (К), 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексий Збун (79′ – 44. Божидар Пенчев), 11. Атанас Кабов (79′ – 3. Богомил Божуркин), 9. Георги Николов

Резерви: 88. Мартин Янков, 1. Петър Дебърлиев, 23. Сашо Лебанов, 3. Богомил Божуркин, 44. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски, 18. Атанас Килов