Снегът бе на кадем за Ботев Вр, който надви Локо Пд и сложи край на серията си от загуби

Ботев Враца сложи край на серията си от 6 поредни загуби в шампионата, побеждавайки Локомотив Пловдив с 2:0 в двубой от 18-ия кръг, игран на изключително тежките условия на заснежения стадион „Христо Ботев“ във Враца.

Капитанът на врачани Даниел Генов даде аванс на домакините в 20-ата минута, когато с глава засече центриране на Браян Переа. В 58-ата минута Марко Мажуга удвои с гол от малък ъгъл, при който Динко Хоркаш изпусна топката и тя влезе в мрежата му. Локомотив Пловдив пък може да съжалява, тъй като три гола на тима, дело на Петър Андреев, Димитър Илиев и Ангел Лясков, не бяха зачетени заради засади.DSPORT

С този успех хората на Христо Янев събраха 13 точки, но остават на предпоследното 15-о място, докато възпитаниците на Александър Томаш остават четвърти с 35 точки в актива си.

Мачът под Околчица започна с 15 минути закъснение заради силния снеговалеж и забавянето на двата тима при началото на техните загрявки.

Първата по-сериозна ситуация дойде в 7-ата минута, когато Петър Андреев бе изведен зад защитата и преодоля Федерико Бариос, но бе отсъдена засада.

В ответната атака Даниел Генов подаде хитро към Браян Мендоса, който прати топката встрани от десния страничен стълб.

В 10-ата минута Евандро центрира от ъглов удар. Топката стигна до Димитър Илиев на далечната греда, след като Андреев и Хорхе Сегура играха с глава. Оставен съвсем сам, Илиев стреля и прати топката в долния ляв ъгъл, но отново попадението правилно не бе зачетено заради засада.

Следващото положение бе пред вратата на гостите, като в 14-ата минута Динко Хоркаш спаси удар от дистанция на Марко Мажуга.

Тимът на Христо Янев бе малко по-активен на заснежения терен, но и Локо Пловдив не се свенеше да атакува в търсене на редовен гол.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Браян Переа бе изведен на дясното крило. Последва центриране към гранизата на вратарското поле, където Даниел Генов изпревари Оливер Камдем и с глава порази вратата на пловдивчани – 1:0 за Ботев Враца!

След това попадение “смърфовете” взеха инициативата в мача и тръгнаха в атака. До края на полувремето те създадоха няколко ситуации пред вратата на Федерико Бариос, но така и не успяха да изравнят и така домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Локо Пловдив започна по-силно втората част, но в 53-ата минута Мендоса стреля опасно от добра позиция, но Хоркаш спаси чудесно.

При ответната атака топката бе подадена за Ангел Лясков, който я прати в мрежата на Бариос, но бе отсъдена засада и така бе оформен хеттрик незачетени голове за “смърфовете”.

Следвайки максимата, че когато не вкараш, ще ти вкарат, Ботев Враца удвои аванса си! Това се случи в 58-ата минута, когато Марко Мажуга мина много лесно покрай Лясков и нахлу към наказателното поле вляво от вратата на гостите. Последва изстрел от малък ъгъл, при който Динко Хоркаш не се намеси добре и изпусна топката, която мина голлиннията!

Десет минути след това вратарят на домакините спаси удар на Лясков.

Натискът на гостите обаче продължи, като в 77-ата минута Евандро бе непокрит и стреля от границата на наказателното поле, но прати топката покрай левия страничен стълб.

Георги Минчев пък опита красиво изпълнение със задна ножица осем минути преди края на редовното време, но топката мина покрай вратата.

В 87-ата минута Бариос увисна и Хорхе Сегура игра с глава, но не насочи топката в мрежата. Секунди по-късно, пред другата врата, удар на переа бе неточен.

До края на двубоя Локо Пловдив опита да стигне поне до почетно попадение, но такова не падна и така Ботев Враца сложи край на серията си от 6 поредни загуби, като наред с това, нанесе първа загуба на Локомотив Пловдив в гостуване от началото на сезона.

Ботев Вр – Локо Пд 2:0

1:0 Даниел Генов (20′), 2:0 Марко Мажуга (58′)

Ботев Вр:  34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов (К) (90 + 4′ – 3. Мартин Кавдански), 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга (72′ – 18. Диого Барбоса), 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда (86′ – 4. Луиз Фелипе), 77. Стефан Велев

Резерви: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 8. Митко Панов, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 18. Диого Барбоса, 24. Мартин Смоленски, 26. Луга Джиле

Старши треньор: Христо Янев

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 16. Кристиян Пешов (46′ – 10. Джовани), 33. Георги Каракашев (72′ – 18. Диого Барбоса), 21. Евандро, 11. Петър Андреев (46′ – 17. Алфа Конте), 14. Димитър Илиев (К), 9. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 7. Бабакар Дион, 17. Алфа Конте, 22. Ивайло Иванов, 10. Джовани, 99. Лео Сена, 6. Христо Иванов

Старши треньор: Александър Томаш