Ботев Пловдив продължава със силната серия след обрат срещу Пирин

Ботев Пловдив се нуждаеше от обрат от 0:1, за да стигне до победата с 3:1 при домакинството на Пирин Благоевград от 18-ия кръг на еfbet Лига. Юго Комано се възползва от груба грешка в отбраната на “канарчетата” още в 30-ата секунда. Самюел Акере вкара два гола при успеха на домакините, а последното попадение в двубоя бе дело на Мартин Секулич.

Пирин Благоевград поведе в резултата с 1:0 още в 30-ата секунда на срещата. Андрей Йорданов центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, където първо Йонас Там не успя да изчисти топката, а след това и Атанас Чернев не съумя да я избие, а я прати в краката на Юго Комано, който не пропусна да вкара в опразнената мрежа. DSPORT

Самюел Акере отправи слаб удар в 8-ата минута, а Максим Ковальов нямаше проблем да се справи и да улови топката.

Четири минути по-късно Андрей Йорданов не успя да изчисти добре една топка и тя попадна в Ивелин Попов, който с глава продължи за Антоан Бароан, а той стреля, но не успя да намери очертанията на вратата на Ковальов. Малко след това индивидуален пробив на Уме Емануел отляво завърши с удар, но право в ръцете на Ковальов.

Ботев Пловдив успя да изравни резултата в 22-ата минута. Самюел Акере преодоля много елементарно Аюб Абу, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Пирин и вкара топката в десния ъгъл на вратата на Максим Ковальов.

Ботев Пловдив направи много голям пропуск в 28-ата минута. Самюел Акере направи страхотен пробив през трима играчи на Пирин, навлезе в наказателното поле на гостите, след което пусна към Бароан, който бе сам срещу Ковальов, но прати топката високо над напречната греда.

Осем минути по-късно Балоянис центрира в наказателното поле на Пирин, където Бароан опита атрактивен удар, но той бе неточен и топката излезе в аут.

В началото на продължението на първата част Балоянис центрира в наказателното поле на Пирин, където Бароан бе оставен непокрит, но стреля слабо с глава и Ковальов успя да спаси.

След това Андрей Йорданов отправи коварен удар от дистанция, но Ханкич успя да се намеси и избие, макар и да не бе убедителен в действията си.

Ботев Пловдив направи пълен обрат в мача в 46-ата минута. Ивелин Попов пусна отличен пас към Самюел Акере, който излезе сам срещу Максим Ковальов и успя да го преодолее за 2:1.

Ивелин Попов направи добър пробив в 53-ата минута, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Пирин, но Ковальов внимаваше, плонжира и изби в корнер.

В 63-ата минута Акере опита фалцов удар от около 20 метра, като прати топката над вратата.

Иван Тасев проби и направи двойно с Аюб Абу в 75-ата минута, след което опита шут от над 25 метра, който премина над вратата.

Антоан Бароан имаше много добра възможност в 86-ата минута, но ударът му бе отразен от Ковальов.

Минута по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Пирин, Чернев стреля много опасно с глава, но Ковальов успя да спаси. След това топката падна на крака на Йонас Там, който стреля от въздуха, но неточно в аут.

Ботев Пловдив вкара трети гол във втората минута на добавеното време на мача. Мартин Секулич получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Пирин, след което вкара топката във вратата на Ковальов.

По този начин Ботев Пловдив се намира в серия от шест поредни мача без загуба.

Ботев Пловдив е девети в класирането с 23 точки, а Пирин Благоевград е четиринадесети с 15 точки.

В следващия кръг Ботев Пловдив гостува на Арда Кърджали, а Пирин е домакин на Локомотив София.

Ботев Пловдив – Пирин Благоевград 3:1

0:1 Юго Комано 1′

1:1 Самюел Акере 22′

2:1 Самюел Акере 46′

3:1 Мартин Секулич 90+2′

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс (72′ – 21. Точукву Ннади), 10. Ивелин Попов (К), 11. Антоан Бароан (88′ – 9. Мартин Секулич), 15. Джеймс Ето’о, 16. Самюел Акере (82′ – 17. Николай Минков), 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел (82′ – 14. Фаустас Степонавичюс), 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

резерви: 92. Даниел Кайзер, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 42. Костадин Татаров, 88. Красиан Колев

старши треньор: Душан Керкез

Пирин Благоевград: 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда, 4. Аюб Абу (83′ – 33. Симеон Александров), 38. Александър Дюлгеров (К), 6. Андрей Йорданов, 17. Борис Тютюков (65′ – 9. Станислав Костов), 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 19. Юго Комано

резерви: 1. Марио Кирев, 31. Александър Бучков, 27. Георги Върбанов, 25. Илиан Костов, 30. Любомир Тодоров, 14. Моду Диане, 83. Христо Попадийн