„Добруджа“ спечели областното дерби

Първа победа при гостуване в първенството постигна „Добруджа“ при визитата си на „Черноморец“ в Балчик. В мач от 18 кръг на Втора лига добричлии спечелиха с 3:1.

В 5 мин. след центриране от корнер французинът Джонатан Нсонде изведе домакините напред в резултата. Подкрепяни бурно от около 100 свои фенове, добруджанци отбелязаха три гола през второто полувреме. Началото на обрата постави Преслав Йорданов в 55 мин. В 79 мин. Шериф Осман отбеляза втория гол за „Добруджа“, а малко след това Преслав Йорданов се разписа за втори път в мача за крайното 1:3.

Така „Добруджа“ събра 29 точки и се изкачи до четвъртото място във временното класиране, само на точка зад третия „Монтана“. „Черноморец“ пък остава на предпоследното, 17-то място с 15 точки, на 4 от спасителната зона.